Wojciech Kilar

8,6
6 061 ocen muzyki
powrót do forum osoby Wojciech Kilar

Który soundtrack maestro Wojciecha Kilara uważacie za najwybitniejsze dzielo? Ja uwielbiam Drakulę i Pana Tadeusza!

MrsMacius

"Dziewiąte wrota " coś wspaniałego !!!!!!

Pola00

The Portrait of a lady - jedno z największych dzieł Kilara.

Mystery_Man

popieram słowa Mystery Man ... bardzo też lubię muzykę ze Smugi cienia (sam Kilar uważa ją za jedną z bardziej udanych) i oczywiście muzykę z Kroniki wypadków miłosnych. VIVE! la Kilar.

Pola00

to również mój typ - genialne!

MrsMacius

"Trędowata"...achhhhhhh... :) Przy nim odpływam...

Jay_Wu

Ja cenie sobię wszystkie przez was wymienione aczkolwiek żałuje, że nigdy nie wypuszczono na sklepowe półki soundtracku z Hubala:( bardzo dobra partytura jedna z najlepszych w karierze! wielka szkoda, że żadna wytwórnia nie zainteresowała sie remasteringiem tejże pracy i nie umieściła chociaz fragmentów na jakieś składance... ehhhh=( może kiedyś

Thedues_3

dracula i taki dyskotekowy kawałek Father Kolbe's Preaching

MrsMacius

Dracula, Pan Tadeusz (niedoceniony przez wielu) i Ziemia obiecana (czy ktoś kiedyś wyda tą muzykę)??

użytkownik usunięty
Kilinski

Osobiście najbardziej cenię muzykę do filmu "Czerwone i złote".

König Der Letzen Tage - wybitna muzyka.

MrsMacius

Kompozycje Wojciecha Kilara są bajeczne ! Najbardziej lubie oczywiście : poloneza z "Pana Tadeusza", walca z "Trędowatej" oraz walca z "Noce i Dnie" ;)

Gizmolol

Zdecydowanie Dracula - muzyka zapada głęboko w pamięć , do tego może być jeszcze walec z Pana Tadeusza ot tak z sentymentu do Polski .

Grand23

Najwybitniejszym dziełem Kilara jest "Drakula". Takie coś, taka partytura, udaje się raz na sto lat. Absolutne mistrzostwo świata pod każdym względem. Tym większa szkoda, że ta przepiękna i zarazem budząca grozę muzyka, została całkowicie zignorowana przez amerykańską Akademię Filmową. Bo akurat w tym przypadku, nie należała się Kilarowi nominacja. Kilarowi należał się Oskar!

Z pewnością warto również zwrócić uwagę na muzykę do "Portretu damy" - dla wielu słuchaczy jest to najznakomitsze dzieło Kilara. Poza tym, bardzo podoba mi się soundtrack do "Dziewiątych wrót" Polańskiego. Jest jeszcze świetny "König der letzten Tage". A motyw przewodni "Ziemii obiecanej" - wspaniały!

La_Pier

Wojciech Kilar nawet nie dostał nominację za Drakulę.

MrsMacius

Zdecydowanie Dracula. Piękny.




d

MrsMacius

Doskonały kompozytor.
Jego muzyka filmowa funkcjonuje doskonale również samodzielnie, bez filmu.

"Trędowata": przepiękny walc
"Pan Tadeusz": zapadajacy w pamięć majestatyczny "Polonez"

Swietna muzyka do "Ziemi obiecanej", do "Draculi".

agur

Po prostu nasz najwybitniejszy kompozytor muzyki filmowej. Lepszego nie mamy.

La_Pier

Kiedyś mieliśmy lepszych, ale obecnie jest to najlepszy kompozytor, lecz wiele osób wskazuje na Kaczmarka.

kicek3

Kiedyś? Np. Komeda? Uważam, że Kilar jednak jest absolutnie bezkonkurencyjny. Kaczmarek to też nie ta klasa.

"We Own The Night" - warto posłuchać ze względu na znakomity motyw przewodni Kilara.

La_Pier

Ah, zapomniałem o innym wielkim:
http://www.filmweb.pl/o45455/Bronis%C5%82aw+Kaper

Ale i tak wolę Kilara ;)

La_Pier

Z tego co przejrzałem ciekawa postać muszę się bliżej przy poznać tej postaci, dzięki...

La_Pier

Miałem na myśli nie tylko kompozytorów muzyki filmowej, ale i innych Chopin, Moniuszko. Co chcesz od Komedy :)...
"Kaczmarek to też nie ta klasa."
No nie wiem Kaczmarek nie zakończył swoiej kariery w Hollywood może czymś nas zaskoczy i nie zapominaj dostał Oscara za Marzyciela.

kicek3

Nie no, my tu chyba rozmawiamy o kompozytorach muzyki filmowej, a nie Chopinie.

Co chcę od Komedy? Nic. Był fantastycznym kompozytorem :)

Kaczmarek jest dobry, ale nie wybitny (na razie). Kilar po prostu w swojej muzyce wynosi emocje na zupełnie inny poziom. Jego muzyka jest bardziej złożona i wyrafinowana. Fakt, i jeden i drugi mają zupełnie inny styl, ale Kilar jest bardziej charakterystycznym kompozytorem.

La_Pier

"Co chcę od Komedy? Nic. Był fantastycznym kompozytorem :)"
W Nożu... był niezły mi się spodobała ta miła odmiana.

La_Pier

Jeszcze moze dodam, z tych co robią tam kariere, Abla Korzeniowskiego. Zaciekawił mnie muzyką do "A Single Man". Ma chłopak przyszłośc, sądzę.

La_Pier

[Kurde, nie wchodza komentarze. Co sie dzieje z tym forum?! Spróbuje jeszcze raz.]

Mnie sie jeszcze spodobała muzyka Abla Korzeniowskiego do "A Single Man", ma chłopak przyszłoć w H.

La_Pier

Jakos takos przypomina jego "Exodus" z dawnych lat

MrsMacius

Jeśli będziecie mieli okazję posłuchajcie "König der letzten Tage" muzyka mało znana ale można nawet lepsza niż ta z Draculi za to równie potężna i niepokojąca naprawde coś niesamowitego :)

Kilinski

Jeśli to Twój ulubiony utwór to polecam (o ile nie znasz) motyw z Dotknięcia Ręki - podobne klimaty

MrsMacius

Wszystkie są świetne i warte uwagi..
Ale mnie osobiście najbardziej podoba się muzyka z "Ziemi obiecanej" Wajdy..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones