Wojciech Kilar

8,6
6 066 ocen muzyki
powrót do forum osoby Wojciech Kilar

Dla mnie osobiście muzyka do filmu Dziewiąte Wrota, otworzyła mu drzwi do nieśmiertelności. Będę puszczać ten soundtrack moim dzieciom, by o nim pamiętały też przyszłe pokolenia. Podobnie jak z filmami Ziemia Obiecana, Pianista, Śmierć i dziewczyna oraz rzecz oczywista Drakula.

adammo1313

Zmarł jeden z moich ulubionych kompozytorów ;( Muzyka do Draculi, Dziewiątych Wrót, Pianisty i Ziemi Obiecanej - Mistrzostwo świata

adammo1313

['] Wielka szkoda. Bardzo go ceniłem.

użytkownik usunięty
adammo1313

Nie mogę w to uwierzyć, że już do nie ma.

adammo1313

Przepiękna muzyka do Kroniki wypadków miłosnych. Niedawno oglądałem...

adammo1313

Też nie wiem, z którego filmu muzyka Wojciecha Kilara była najlepsza, bo była przecudowna w tak wielu. Byłam z NIM związana miastem, w którym mieszkaliśmy, datą urodzenia (inny nieco rocznik), ale był mi jako kompozytor niesamowicie bliski. Szkoda, wielka szkoda....

adammo1313

To bardzo smutna wiadomość, w którą trudno uwierzyć. Jednak Pan Wojciech miał za sobą długie życie i pozostawił po sobie mnóstwo pięknej, wspaniałej muzyki. W ten sposób pozostanie w pamięci słuchaczy na zawsze. Miałam okazję raz widzieć go "na żywo" w czasie Gali z okazji Jego 80-tych urodzin, w czasie Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Robił wrażenie niesłychanie ciepłej i skromnej osoby...

martynab

SKROMNOŚĆ to już niesamowicie rzadka cecha. Był Wielki, a przy tym skromny.

majkalipcowa

Zgadza się... Mam wrażenie, że peszyły Go te wszystkie wyrazy uwielbienia i szacunku, to całe zamieszanie wokół Jego osoby

adammo1313

Jeden z nielicznych Polakow znanych na swiecie ,uwielbiam jego utwory. Niestety nie udalo mi sie w zeszlym roku uczestniczyc w zadnym Koncercie Jubileuszowym . Spoczywaj w pokoju Mistrzu , bedzie nam Ciebie brakowalo. Gramy Twoja muzyke http://www.youtube.com/watch?v=er6Y0ZKVqaw ,http://www.youtube.com/watch?v=URETJ3JnfOU

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones