Yeong-ae Lee

8,4
397 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Yeong-ae Lee

Jestem fanem jej gry oraz urody. Czytałem na jakimś zagranicznym serwisie, iż stała się ona zakładniczką kreacji Jang Geumy. Serial z Lee Young-Ae w roli głównej osiągnął w Korei południowej niesamowitą popularnością, w innych zakątkach kontynentu azjatyckiego także. Pomimo tylko 54 jednogodzinnych odcinków Lee zaczęła być bardzo silnie kojarzona z tytułową dworzanką. Coś jak u nas Piotr Cyrwus. Jakiś gość z filmowego światku mówił o tym, iż nie dostaje ona także ról dlatego, że jest obecnie w "nieciekawym" wieku. Nie może już grać młodych dziewczyn, ale też jest za młoda na grę żony i matki z doświadczeniem. Dziwi mnie to, bo od czego jest charakteryzacja. Chciałbym zobaczyć ją w kolejnych produkcjach, bo jak wspominałem to dobra aktorka i piękna kobieta. Jestem ciekaw czy w Korei traktuje się ją jak u nas właśnie wspomnianego Ryśka z Klanu i Hankę Mostowiak, czy też cieszy się popularnością mas, ale i szacunkiem widza jak np. Krystyna Feldman (wiem, mało trafne porównanie obu postaci :) ).
Na YT można odnaleźć film dokumentalny o życiu aktorki pt. "I am Lee Young-Ae". Sam jeszcze nie widziałem, ale myślę, że na dniach ogarnę.

BHR

podejrzewam, że wycofa się na jakiś czas z aktorstwa dla dzieci (bliżnięta)

BHR

Jeśli z czymś ją kojarzyć to raczej z Sympathy for lady Vengeance za które zgarnęła więcej nagród niż wiele aktorek przez całe życie ;)
Brak filmów to raczej jej decyzja, a nie niechęć reżyserów, bo jak poczytać to ponoć tak fani jak i środowisko filmowe przyjęli przejście z jednej roli do drugiej wręcz znakomicie.

BHR

Nie porównuj proszę azjatyckich dram do polskich telenoweli, nie ten swiat, nie ta klasa, urodzaj aktorow, no i najważniejsze nie ta kasa. Zreszta dramy to dramy i najzwyczajniej w swiecie nie da się ich porownac to czegos takiego jak telenowela a szczególnie polska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones