Zbigniew Waleryś

7,3
3 436 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zbigniew Waleryś

Monodram w oparciu o opowiadanie Brandstaettera w wykonaniu Walerysia obejrzałam dziś w miejskim "ośrodku kultury" i zrobił na mnie duże wrażenie. Zawsze miałam wielki podziw dla aktorów teatralnych, którzy potrafią wydobyć z siebie tak wiele skrajnych emocji bez chwili przerwy. To wielka sztuka. Gdybym miała teatr w pobliżu, z pewnością częściej bym tam zaglądała, dlatego cieszę się, że ze swoim monodramem przyjechał do nas Waleryś, skądinąd interesujący aktor. Zastanawiam się tylko, kogo zagrał w "Pianiście"?

Lady_Snape

Ja widziałam pana Walerysia 16 listopada w Górze, i stwierdzam, że to co pokazał jest mistrzostwem..Można by powiedzieć- aktor z prawdziwego zdarzenia. To co robił..nie sposób oderwać oczu. Aktor przybliżył mi postać Żyda z "Wesela" tak, iż książka ta, mimo iż zawsze ją ceniłam, stała się jeszcze bliższa memu sercu :) pozdrawiam

Lady_Snape

W "Pianiście" R. Polańskiego Zbigniew Waleryś zagrał Żyda idącego w szeregu robotników, tuż za Adrienem Brodym, tuż przed pierwszą godziną filmu (55 minuta) - widać go potem jeszcze przez moment w kilku scenach - w scenie egzekucji losowo wybranych Żydów z szeregu i potem jeszcze w szeregu idących tuż przed ucieczką Brody'ego .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones