Zdzisław Maklakiewicz

8,1
20 462 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zdzisław Maklakiewicz

został ciężko pobity w okolicach Hotelu Europejskiego w Warszawie. Zmarł w szpitalu nie odzyskując przytomności.

użytkownik usunięty
Drago94

No , no a kto go wciągnął w to picie oczywiście Himilsbach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak Himilsbach był nałogowym alkoholikiem.

bredzisz ...zaczepiły go jakieś panienki bo nie mogły wejść do hotelu a On znał obsługę i jakiś milicjant podczas interwencji uderzył go pałką w głowę

hiszpan62

sprawy nigdy nie wyjaśniono i nie było tam śp.Jana

Drago94

Wiadomo coś więcej na ten temat? Tzn. np. czy oprawcy zostali złapani, czy zdawali sobie sprawę kim jest ofiara? Czy Maklak gościł się w Europejskim, czy tylko obok przechodził?

piuropush

Jest taka anegdota o Janie Himilsbachu.

Po kilku latach od tego tragicznego wydarzenia przychodzi w stanie nietrzeżwym Himilsbach do żony Maklakiewicza pytając - Czy jest Ździchu?
Zona - Przecież on nieżyje!
Himilsbach - Ku.wa! Zapomniałem...

ŚMIERĆ MAKLAKIEWICZA TO WIELKA STRATA, Himilsbacha zresztą też.


lukasz78902

To trochę nie tak. Himilsbach bodaj następnego dnia po pogrzebie zadzwonił do żony Maklakiewicza i spytał o niego. A gdy usłyszał właśnie słowa, że ten nie żyje, odparł coś w stylu że wie, ale że to ciągle do niego nie dociera..

lukasz78902

To zaraz po pogrzebie, Himilsbach zadzwonił do domu Maklakiewicza:
-Czy jest Ździchu?
-Panie Janku, przecież pan wie że Zdzisio nie żyje.
-Wiem, tylko że mi się, k...a wierzyć nie chce

lukasz78902

łukasz ty lepiej w życiu nic nie cytuj.
Himilsbach powiedział: że wierzyć mu się w to nie chce

tisoc

https://www.youtube.com/watch?v=_4GIa9dVKWE powiedział kur.w.a

piuropush

Maklak nie gościł. Stanął ponoć w obronie pań lekkich obyczajów.

supersoul

Nie wiem czemu ale ja za nim jakos nie przepadam...

giovanni50

Ja też go nie lubiłem. Ale to jeszcze jak byłem mały.

giovanni50

Masz prawo

piuropush

Gdzieś spotkałem się z informacją, że pobili go podpici milicjanci.

gomi

Nie podpici tylko interweniujący milicjanci - jeden z nich przyłożył mu w zamieszaniu pałką Maklakiewicz był znany z nocnych wypadów do barów i restauracji. Tamtej nocy poderwał jakieś cizie i zrobiło się trochę głośno. Naiwnie sądził, że jak podskoczy pałkarzom to poproszą go o autograf. Dla mnie był oryginalnym naturszczykiem, trochę za nerwowym do tego zawodu. Ale zabawnym. Nie wiem dlaczego urósł do miary legendy. Ale tak już jest...

kamyk_ET

Skąd to wiesz?

piuropush

Pewnie sam lolował Maklaka:)

giovanni50

Na to, żebym "lolował" jestem po prostu za młody. Wiem to od moich rodziców a oni od osoby z mojej rodziny, która pracowała przy produkcji filmów w tamtych latach.

kamyk_ET

No spoko

giovanni50

Jeszcze coś, bo właśnie dzwoniłem do mamy i spytałem: ta słynna rozmowa Himilsbacha po pogrzebie odbyła się z matką Maklakiewicza, to do niej dzwonił. A na pogrzebie położył na grobie kolegi pudełko czekoladek. Maklakiewicz leży na Powązkach w rodzinnym grobowcu. Sam Himilsbach też nieciekawie skończył, bo na jednej z warszawskich melin 10 lat później.

kamyk_ET

Po Himilsbachu to było widac że lubi golnąć
Zresztą nie tylko on.Są jeszcze Mariusz Gorczyński i Ludwik Pak

giovanni50

No i Henryk Hunko jeszcze taki był, z Wrocławia.

kamyk_ET

Hunko??
Nie słyszałem
Ale wiem żę do alkoholizmu przyznała się Stanisława Celińska

giovanni50

To zajrzyj na jego stronkę, na pewno ma w filmwebie.

kamyk_ET

Luknełem i już wiem który
W Domu zleciał ze schodów:)

giovanni50

giovanni 50, mam prośbę: nie wiesz jak wstawia się zdjęcia do galerii osoby albo filmu? Bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji.

kamyk_ET

Ja tez nie wiem

giovanni50

Bo jeśli dodają tylko ci z redakcji to w ogóle bez polotu portal. Mam fajne fotki z planów paru filmów i nie można wcisnąć. Jakieś to be... Pozdrawiam.

kamyk_ET

Też mnie to wkurza! Czasem dają jakieś zdjęcia przedpotopowe, masakra

giovanni50

Takie zabawne ,że zleciał ze schodów?

irish23_faurepavane

Wrotek zrobił to cudownie

giovanni50

Nie zaczałem,że o serial dom chodzi,na fakt z dużej litery jest.

irish23_faurepavane

Wyłącz szyfrowanie wiadomości.

giovanni50

Jerzy Dobrowolski-ten to dopiero był smok,łoił gorzałę przy każdej możliwej okazji.

Psycho_Daddy

Też czytałem że lubił naftę

kamyk_ET

"Himilsbach też nieciekawie skończył, bo na jednej z warszawskich melin" - zawsze ciekawsze to niż w domu w łóżku.

pan_dziejaszek

hehehe, Ech Ty wariacie, święta racja!

pan_dziejaszek

Czyli lepiej zachlać się na śmierć?

BartSmith

Amy Winehouse tak zrobiła

giovanni50

Podobno interesowała się himisbachologią. Dążyła do tego by mieć tak seksowny głos jak Janek i naśladowała jego styl życia. Jednak, jak widać, nie wytrzymała ciśnienia w bajkowej krainie. Pokolenie nie to, a może strefa czasowa nie taka jak potrzeba...

piuropush

Raczej inna metody i warunki treningów:)

BartSmith

Nie napisałem, że lepsze tylko że ciekawsze.

pan_dziejaszek

Są znacznie ciekawsze sposoby na śmierć niż zapicie się, ale co to za śmierć?

BartSmith

Lal żadna śmierć nie jest ciekawa, a przynajmniej umarł robiąc to co lubił ;D

klonex

Fakt, jakiś plus tego jest:-)

kamyk_ET

Maklakiewicz nie był naturszczykiem. Najpierw studiował w Szkole Dramatycznej w Krakowie, w 1950 r. ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Tam też studiował reżyserię.

marolej

SB-ecja go zabiła. Nie dajmy się zwariować. To SB-ecja.

Van_21

Może KGB od razu.

pan_dziejaszek

I tak za wszystkim stoi Tusk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones