Recenzja filmu Ziemia niczyja (2001)
Danis Tanović

A gdzie dodatki?

"Ziemia niczyja", jeden z najgłośniejszych filmów ubiegłego roku, ukazał się wreszcie na DVD, choć muszę przyznać, że wydanie, które pojawiło się na naszym rynku, nie należy do najciekawszych. ...
Filmweb sp. z o.o.
"Ziemia niczyja", jeden z najgłośniejszych filmów ubiegłego roku, ukazał się wreszcie na DVD, choć muszę przyznać, że wydanie, które pojawiło się na naszym rynku, nie należy do najciekawszych.

Zabrakło przede wszystkim dodatków. Na płycie oprócz filmu znajdziemy jedynie zwiastun filmu, spot TV oraz zestaw zwiastunów filmów dystrybuowanych przez Gutek Film: "Wszyscy mówią kocham cię", "Wszystko o mojej matce", "Jej wysokość Afrodyta", "Monsunowe wesele", "Porozmawiaj z nią", "Mulholland Drive", "Gusta i guściki", "Prosta historia", "Requiem dla snu". Wszystkie trailery poza "Monsunowym weselem" są dostępne w języku polskim.
Ostatnim dodatkiem są filmografie twórców, które z niezrozumiałych dla mnie względów prezentowane są tylko w języku angielskim.

Sam film dostępny jest w wersji zarówno z napisami, jak i z lektorem, a menu płyty zostało przygotowane w języku polskim.
Do płytki dołączona jest także książeczka, w której znajdziemy wywiad z Danisem Tanoviciem - reżyserem "Ziemi niczyjej".

Muszę przyznać, że rozczarowało mnie wydanie DVD. Po edycji filmu, który zdobył mnóstwo prestiżowych nagród (Oscar, Złoty Glob, Cezar, Złota Palma) oczekiwałem ciekawych dodatków, wywiadów z twórcami, czy chociaż komentarza reżysera. Niestety, tego wszystkiego zabrakło. Szkoda.
"Ziemia niczyja" to jednak dzieło, które warto zobaczyć i mieć w swojej kolekcji. Polecam, bardziej sam film, niż jego wydanie DVD.
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną? 4% uznało tę recenzję za pomocną (99 głosów).

przeczytaj również recenzje użytkowników (1)