PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107388}

Łowca dusz

Senkaiden Hōshin Engi
7,9 3 131
ocen
7,9 10 1 3131
Łowca dusz
powrót do forum serialu Łowca dusz

8/10 <3

ocenił(a) serial na 8

''Łowca dusz''.
Z ''Łowcą dusz'' zetknęłam się po raz pierwszy. Wcześniej nie miałam okazji śledzić losów przedstawionych bohaterów.

Moje wrażenia.
Pierwsze trzy odcinki nie zwiastowały czegoś ciekawego. Jednak z odcinku na odcinek, zrobiło się coraz ciekawiej. Wydarzenia przybierały na sile, bohaterowie tryskali charyzmą sprawiając, że
historia wciągała bardziej i bardziej. Kobiecy demon niczym femme fatale - DaJi - trzyma wszystkich za jajca, ściągając porażkę i zgubę na dynastię Yin. Pociąga to za sobą szereg
niespodziewanych, momentami okrutnych zdarzeń. Oczywiście nie brakowało zabawnych chwil, głównie za sprawą mistrza Tai-Kuna i jego ferajny.

Kwestia techniczno-wizualna.
Anime jest z 1999 roku, a miałam wrażenie jakby powstało jakieś 10 lat wcześniej od podanej przeze mnie daty. Kreska przypadła mi do gustu. Moim zdaniem, trochę mało odcinków - 26 -
wydaje mi się, że niektóre wątki opowiedziane były powierzchownie. Ale to taka drobna, nic nieznacząca uwaga ode mnie. Ah, no i nie mogę nie wspomnieć o piosenkach: z openingu i
endingu - są świetne.

Ulubione postacie:

1. Kapitan Wenzon - zdecydowanie moja ulubiona postać. Przypomina mi trochę Rycerza Feniksa z ''Saint Seiya'' albo Vegetę z ''Dragon Ball'a''. Taki zimnokrwisty honorowiec. Pół
człowiek-pół czarownik. Za wszelką cenę chce ocalić dynastię Yin, dotrzymując tym samym obietnicy, którą przed laty złożył królowej tejże dynastii. Lojalny do samego końca. Chce zniszczyć
DaJi, która nieustannie mąci cesarzowi Chou w głowie. Jak walnął swoim biczem, to zatrzęsła się Ziemia. :-)

2. Generał Fun Faze - jak na człowieka, bardzo silny osobnik. Odważny i też bardzo honorowy, przyjaciel kapitana Wenzona. Również pragnie pokonać przebiegłą DaJi, chcąc tym samym
zemsty za zabicie jego rodziny. Choć nie posiadał nadprzyrodzonej siły jak Wenzon, nie zawahał się czynnie wesprzeć go w walce z DaJi.

3. Mistrz Tai Kun - taki zwariowany lekkoduch-idealista. On również ma na pieńku z DaJi. Ma własne zasady, którymi kieruje się w życiu, i którymi chętnie dzieli się z innymi. Problemy lubi
rozwiązywać za pomocą siły perswazji, lecz gdy wymaga tego sytuacja, nie wymiguje się od walki.

Ocena:
8/10 &lt;3
Na pewno wrócę do tego anime i to nie jeden raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones