PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107388}

Łowca dusz

Senkaiden Hōshin Engi
7,9 3 131
ocen
7,9 10 1 3131
Łowca dusz
powrót do forum serialu Łowca dusz

Godna polecenia

ocenił(a) serial na 10

Pamiętam, jak będąc dzieckiem nie mogłam dojść, o co w niej chodzi...
Zrozumiałam ją dopiero jako nastolatka i pokochałam. Świetna historia, klimat, postacie, rewelacyjny opening. Śliczna kreska. Śmiałam się na tym anime, ale też płakałam. Na pewno nieraz do niego będę wracać...

ocenił(a) serial na 8
dolenka25

Popieram. ;)
A mangę czytałaś? Jak nie, to polecam. Jest pełniejsza, niż anime, które szybko przeskakiwało z wątku na wątek wprowadzając lekki zamęt widzowi.

ocenił(a) serial na 10
karoman4

Nie czytałam, ale musi być rzeczywiście piękna :) Trochę poszperałam w necie, żeby zrozumieć do końca całą historię, a potem obejrzałam całość jeszcze raz. CUDO xd.

ocenił(a) serial na 8
dolenka25

Jakby co mam namiar na mangę. Jest aktualnie w trakcie tłumaczenia, niebawem ukaże się cały 18-ty tom w języku polskim. Oczywiście tłumaczenie jest fanowskie, jak w przypadku większości mang.

Co do fabuły "Łowcy Dusz", chciałabym zapoznać się z książką, która opowiada o dziejach Dakki i Dynastii Yin, a na motywach której powstało uniwersum "Łowcy Dusz".

ocenił(a) serial na 10
karoman4

A masz jeszcze do polecenia coś podobnego do anime?

ocenił(a) serial na 8
dolenka25

W swoim życiu nie widziałam zbyt dużo anime/nie czytałam zbyt dużo mang. To co znam, to klasyka, czyli Dragon Ball - całość (+ najnowsza seria Super i kinówki), ale tylko anime, bo mangi nie miałam okazji czytać. Ponadto Saint Seiya też całość, łącznie z Omega i The Lost Canvas. Sailor Moon, Łowca Dusz, Devil May Cry, Elfen Lied, Vampire Hunter D, obie części - polecam, jeśli nie oglądałaś. Niewiele jak widzisz. ;)

ocenił(a) serial na 10
karoman4

I tak podałaś sporo tytułów, które nie znałam :) Ja się teraz zabieram za nowy sezon "Kuroshitsuji" ale obecnie moim ukochanym anime jest "Ghost Hunt", ze starszych to Slayersi, do dziś mam bekę, jak ich oglądam :)

ocenił(a) serial na 8
dolenka25

Ja bym chciała sobie obejrzeć kultowe stare anime i mieć sporo wolnego czasu, by to zrobić.
Dragon Balla powtarzałam sobie, bo oglądałam za dzieciaka - całe poprzednie wakacje spędziłam z Son Goku i jego przygodami. Tak mnie wciągnęło, że po prostu leciało kilka odcinków dziennie. Na deszczowe dni w sam raz. xD

ocenił(a) serial na 10
karoman4

No właśnie, czas...to coś, czego też nie mam w nadmiarze, ale ciułam go, jak mogę, żeby na kilka chwil seansu starczyło :) te stare, kultowe anime są tak w ogóle NAJLEPSZE. Czasy dzieciństwa...

ocenił(a) serial na 8
dolenka25

To prawda. Choć np. taki Pokemon już mi nie wchodzi. Tzn. te pierwsze odcinki jak Polsat puszczał to śledziłam, nawet zbierałam żetony i grałam na podwórku. Jednak nie wciągnęło tak jak Dragon Ball, czy Saint Seiya, czyli nasze sławetne Rycerze Zodiaku, które gościły na RTL7. Sailor Moon też jedna z moich ulubionych produkcji.

Jeśli chodzi o Saint Seiya, to w ogóle należę do polskiego fandomu - tu możesz poczytać jak masz ochotę. http://saintseiya.netserwer.pl/news.php . Pracuję także dla Grupy Skanlacyjnej zajmującej się translacją i edycją mang z serii Saint Seiya. Już zrobiliśmy klasyka, The Lost Canvas i jesteśmy w trakcie robienia Next Dimension i Gaidenów, czyli dodatkowych opowieści poświęconych każdemu Złotemu Rycerzowi związanych z serią The Lost Canvas. Polski fandom duży nie jest jak dla porównania hiszpańskojęzyczny, ale dajemy radę. ^-^
Gdybyś miała ochotę zapoznać się z mangami z serii Saint Seiya to zapraszam na manga-lib, a anime jest dostępne na shindenie z napisami pl. Jak nie, to możesz zawsze zawitać na stronę, którą podałam wyżej.

ocenił(a) serial na 10
karoman4

Dzięki, zaglądnę, choć, przyznam się, nie za bardzo anime pamiętam, oglądałam je jeszcze w podstawówce, dobrych parę lat temu. Najwyższa pora odświeżyć pamięć :) Jak wygląda taka praca nad translacją i edycją?

ocenił(a) serial na 8
dolenka25

To polecam odświeżyć, bo opowieść jest wciągająca, wzruszająca i dzięki panu Seiji Yokoyama możemy cieszyć się piękną muzyką, która idealnie wtapia się w obraz.

Co do translacji i edycji. Ja nie przekładam tekstów z języków obcych na polski, inni są od tłumaczenia, a ja czyszczę skany i nakładam na nie polski tekst. Praca jest czasochłonna, ale lubię to i nie ma mowy, abym porzuciła tę pracę. Takie oderwanie się od codzienności. ;)

ocenił(a) serial na 10
karoman4

Fajna praca. I na pewno dająca satysfakcję :)

ocenił(a) serial na 8
dolenka25

Owszem, bo przynajmniej mam świadomość, że zrobiłam coś dla swojego ukochanego anime i że oprócz brania mogę coś od siebie dać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones