PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849782}
6,7 571
ocen
6,7 10 1 571
Święci od narkotyków
powrót do forum serialu Święci od narkotyków

Realizacyjnie mini-serial jest na dobrym, koreańskim poziomie. Główna postać narysowana dość ciekawie, z tym całym sarkazmem, ironią czy momentami nawet arogancją. Niestety, linia fabularna nie zachwyca, bo podąża utartymi koleinami w dosłownie każdym swoim aspekcie. Pod względem fabularnym nie ma w tym serialu nic oryginalnego, poza specyficzną koreańską ekspresją aktorską. Kreacje z pozoru są interesujące, ale jednocześnie przerysowane, czarno-białe, w końcu schematyczne. Pojawiają się też infantylizmy, charakterystyczne dla tego rodzaju filmów. Ostatecznie nie jest to historia zbyt wiarygodna, albo przynajmniej twórcy nie potrafili jej "uwiarygodnić" za pomocą swoich środków serialowego przekazu.
Nie jest to rzecz zła, ale ciężko byłoby ją ocenić jako powyżej przeciętnej, jako coś wybijającego się ponad masę innych współczesnych seriali rozrywkowych. Ocena 5/10 (średni) jest więc, moim zdaniem, uprawniona ;)

ocenił(a) serial na 4
per333

Co ma Kim Jong to tego ? Nie ta Korea...

ocenił(a) serial na 5
nesgoth

Ale to nadal rodak ;)

ocenił(a) serial na 4
per333

Wow... Naprawdę? Wiesz może jaka jest różnica między Koreą północą a południową? Widać nie... Brawa dla edukacji...

ocenił(a) serial na 5
nesgoth

Chcesz powiedzieć, że Kimowie nie byli Koreańczykami?

Edukacja to też historia. Warto wiedzieć, że kultura koreańska kształtowała się ponad 4 tysiące lat. Jak 70 lat podziału może się temu przeciwstawić?
Rozumiem, że możesz być jeszcze bardzo młodym człowiekiem, jak sądzę po sposobie rozumowania , 8-9 letnią osobą, która do tak skomplikowanych zagadnień jeszcze w procesie edukacji nie doszła, ale wierz mi, że, niezależnie od różnic między Koreańczykami, wciąż są jednym narodem Koreańczyków. Proces integracji, który kiedyś nastąpi będzie trudny i bolesny, ale przywróci naturalny porządek na półwyspie. Nie ma czegoś takiego jak naród północnokoreański czy południowokoreański, jest jeden naród koreański liczący sobie nie 70 lat, a prawie 4500, licząc od Gojoseon. Wiem, wiem, w trzeciej czy czwartej klasie jeszcze o tym nie było, ale może warto na własną rękę poczytać o tym legendarnym dla narodu koreańskiego okresie?

ocenił(a) serial na 7
per333

Opisałeś to w tak beznadziejny sposób, że nawet gdyby ten serial miał na wszystkich możliwych portalach 10.0 to dodałbym go do "nie wyświetlaj", na szczęście zacząłem oglądać zanim przeczytałem. Analizując te wszystkie Twoje przemyślenia, człowiek może pomyśleć "o ludzie ludzie, nie zrozumiem tego serialu, to będzie zbyt trudne a emocje większe znajdę sznurując buty w poniedziałek rano"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones