PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622177}

Świat bez końca

World Without End
7,3 5 591
ocen
7,3 10 1 5591
Świat bez końca
powrót do forum serialu Świat bez końca

Pierwszy odcinek nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale po drugim - mocno ekscytującym - zdecydowanie będę oglądać dalej. Dobre aktorstwo (oprócz królowej, wyjątkowo sztucznie brzmią w jej ustach kwestie w języku angielskim). Dużo demonicznych postaci (Cynthia Nixon idealna w roli Petranilli). Nie najgorsza scenografia, choć poziom Game of Thrones to to nie jest.

Książki nie znam i nie mam zamiaru czytać do końca serialu. Warto się zapoznać z opisem postaci, żeby od razu kojarzyć, kto jest kim.

Dialogi nie są trudne do zrozumienia. Można spokojnie oglądać z napisami angielskimi przy biernej znajomości języka.

ElliotBeverlyMantle

Hm.. mmnie wlasnie pilot nie powalił i nie zdecydowałąm jeszcze co dalej :D

ocenił(a) serial na 10
ElliotBeverlyMantle

Książka zupełnie inna ale serial też świetny

ocenił(a) serial na 7
ElliotBeverlyMantle

obejrzałem 2 odcinki. W drugim było kilka śmiesznych momentów np. jak ojciec córkę chciał posuwać siłą mówiąc "zamknij się! to tylko małe ru...anko!". Końcówka drugiego odcinka dobra. Żeby nie mówić co się stało, to stało się coś, ktoś wykorzystał okazję i zrobił/zrobiła coś sprytnie, przez co kolejny odcinek na pewno obejrzę. Pokazali na filmie też, że ludzie są idiotami, kupią wszystko, a lekarkę świetną uznali za (tu nie powiem kogo), ktoś powyzywał ją od muzułmanki i (tu też nie powiem co). Także spoilerów nie było, a serial może być ciekawy.

ocenił(a) serial na 10
Nimr

W książce w ogóle nikt nie gwałcił córki...Jak zwykle serial extra ale oderwany od książki.

ocenił(a) serial na 6
ElliotBeverlyMantle

Po trzecim odcinku trochę mniej mi się chce oglądać ten serial. Przez to, że postaci są tak czarno-białe, robi się zbyt przewidywalny. Ot, taka bajeczka dla dorosłych, żerująca zwłaszcza na upodobaniu do obrazów poniżenia kobiet. Relacja głównej pary bohaterów zaczyna wywoływać u nie mdłości.

ocenił(a) serial na 7
ElliotBeverlyMantle

a w serialu Gra o Tron nie masz złych postaci? Tego dzieciaka byś chętnie powiesił, jego matkę też. Krasnal za to jest ciekawy i eunuch. Ta laska ze smokiem niby dobra, ale nudna przez te sezony, które wydali do tej pory, może w przyszłości się rozkręci. W wielu serialach z góry wiadomo, kto jest dobry, a kto zły. Wystarczy, że zrobi coś złego i prawdopodobnie będzie robił zło zawsze.
A co do tego serialu, to podoba mi się, że pokazują lud jako idiotów, niewykształconych. A jak za mąż wychodzi 16 latka to trochę stara się wydaje i dobrze, bo w średniowieczu nie wychodziło się za mąż w wieku 18-30 lat jak dziś, wtedy właśnie 16 latka była już stara trochę.

ocenił(a) serial na 10
ElliotBeverlyMantle

Serial mi się podoba chociaż dopiero bd oglądal 2 odcinek ale książka wspaniała i zupełnie inna. Tam ich relacje są genialne <3 Polecam przeczytać i to i filary ziemi <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones