PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=444271}

Świnka Peppa

Peppa Pig
5,2 2 804
oceny
5,2 10 1 2804
Świnka Peppa
powrót do forum serialu Świnka Peppa

Koszmarna

ocenił(a) serial na 3

To jedna z najgorszych "bajek" z jakimi miałam styczność. Mnóstwo dziwnych sytuacji i zachowań. Przykłady:
1. Skoro koleżanka Peppy mieszka e norze (królik) to dlaczego główna bohaterka zamiast w chlebie mieszka w domu?
2. Świnia tańcząca balet - przemilczę.
3. Tata świnka to totalny nieudacznik. Wszystko za co się weźmie trafia szlag. Za to Mama świnka to chodzący ideał i oaza spokoju. Mnie nie raz przy takich dzieciach by nerwy puściły a ona nawet nie krzyknie. Wtf?
3. Pani królik w każdym odcinku ma inny zawód. Albo jest tak zaradna, że ze wszystkim daje radę albo z każdej pracy ją ktoś wywala (to tylko moje spekulacje).
4. Nie macie wrażenia, że brat Peppy jest jakby opóźniony? No sorry, 2-latek, który potrafi mówić tylko: "dinozal" i kilka podstawowych słów?
5. Tragiczna animacja. Pominę fakt, że zwierzęta chodzą w ubraniach, na dwóch nogach, ale DLACZEGO mają oczy z boku "twarzy"?! Rozumiem, że taka technika, ale do cholery trochę realizmu!
6. Skoro już mowa o "uczłowieczeniu" głównych bohaterów. Jaka tam panuje (hierarchia)? Świnie, pies i owca karmią kaczki nad stawem? A co, gdyby pojawił się (teoretycznie) nowy bohater - Kaczka Olly? Wtedy dopiero byłoby to bez sensu. Świnie, króliki, byk czy słoń mają cechy ludzkie, ale już kaczki nie.
7. Główna bohaterka jest niezmiernie irytująca. Rozumiem, że to małe dziecko, ale cóż...
8. Rodzice są tam chyba na wiecznym haju. Taplają się w błocie a w miejscu publicznym potrafią dosłownie leżeć i się śmiać (jeszcze jakby było z czego, bo niestety humor w tej bajce jest poniżej krytyki).
Mogę się doszukiwać wielu takich sytuacji w tej bajce. Dodatkowo fakt, iż jest ogłupiająca. Bo niby czego uczy? Owszem przyznam zdarzają się momenty, gdzie coś dziecko może połapać oglądając to, ale nie oszukujmy się - jest wiele ciekawszych, mądrzejszych bajek niż to coś co obok bajki nawet nie stało. Może i moja krytyka jest rażąca, ale niestety coraz częściej mam wrażenie, że każda nowsza bajka stara się robić z dzieci debili...

simral

Dodam tylko ze Peppa jako glowna bohaterka, ma okropny charakter. Wszystkich naokoło poucza i wszystko najlepiej wie. Przedszkolanka wybiera wlasnie Peppe do wykonano 99% zadań. Peppa jest tak irytująca, przemadrzala, ze zaciskam zeby gdy moje dziecko to ogląda. I to beznadziejne kladzenie sie na ziemi ze śmiechu. Nie wspomnę o penisopodobnych twarzach, nieudolnym ojcu...

simral

George nie ma jeszcze dwoch lat jak zaczyna sie serial :) ale to i tak niewazne, bo kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie, a mowic dziecko moze nauczyc się dopiero ok. trzeciego roku zycia, co jest poprawne. Dopiero po trzecim roku należy sie martwic, wiec jest w porządku.

Bajka moze nie jest super ambitna, ladna, a Peppa jest denerwująca, ale dla maluchów jest jak najbardziej ok. Nie doszukujmy sie logiki w bajkach dla dzieci, bo mozna tak godzinami. Dlaczego w psim patrolu wszyscy sie zgłaszają (dorosli) do dziecka i gadających psów? Dlaczego Bing i jego przyjaciele wygladaja inaczej niz reszta mieszkancow? Gdzie są ich rodzice? Dlaczego Myszka Mickey ma psa? Dlaczego Pluto jest zwyklym zwierzakiem, a Goofy juz nie? Dlaczego Pete jest "uczłowieczony" a kot Minnie nie?
To wszystko niewazne, bo to tylko bajka, mozna naciagac rzeczywistosc i logikę :)

ocenił(a) serial na 2
KiiiNgaaA

Dziecko uczy się mówić dopiero około trzeciego roku życia? Mój brat miał 10 miesięcy jak zaczynał mówić, a ja jak miałem rok. To chyba jakieś wyjątkowo opóznione w rozwoju dzieci uczą się mówić w wieku 3 lat

kolezka_4

Pomijając, ze po obejrzeniu większej ilości odcinków zmieniłam zdanie na temat tej bajki to tak. Jedne dzieci uczą się mówić szybciej inne wolniej, zdaniem logopedów martwić należy się, gdy trzyletnie dziecko nie potrafi się komunikować werbalnie z innymi. Oczywiście znaki, ze problemy z mową mogą być już wcześniej, ale naprawdę przestańmy porównywać dziecko Kasi do dziecka Basi, bo jest to niezdrowe. Tak jak mówiłam, jedno dziecko nauczy się mówić szybciej, ale będzie dłużej zejdzie mu z chodzeniem, z innym będzie na odwrót, a jeszcze inne inaczej.
Pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kolezka_4

10msc i rok jak zaczynaliscie mowic xD chyba gaworzyc albo beblac bez sensu.

kolezka_4

Haha, to chyba macie zespół Aspergera bo to się nie zdarza ;D

użytkownik usunięty
alkarinque88

Nie ma to jak używać skomplikowanych terminów medycznych których przeciętny człowiek nie zna tylko po to by podkreślić swoją rzekomą "inteligencję"...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
rashda

To niesamowite jaki kawał życia zmarnowałaś odpowiadając na nic nie wnoszący do Twojego życia komentarz. Jest wiele bajek dla dzieci, które są logiczne i mądre. Świnka Peppa to wysryw jakich wiele. Skoro się nie zgadzasz to spoko, ale co ci to dało? :D Zmarnowałaś dokładnie tyle samo czasu na dokładnie taką samą czynność co ja i jeszcze się czepiasz xd I rzeczywiście nie ogarniam jak można było stworzyć coś tak idiotycznego jak ta bajka, koszmar dzieciństwa wielu osób.

ocenił(a) serial na 7
simral

Świnkę Peppę to Ty szanuj!

simral

Mnie wkurza narrator np wchodzi George na dużą zjeżdżalnie i zaczyna ryczeć to narrator o jej George się wystraszył normalnie sam bym się nie domyśił że ma ze strachu pełną pieluchę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones