PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36084}

07 zgłoś się

7,4 19 550
ocen
7,4 10 1 19550
7,0 6
ocen krytyków
07 zgłoś się
powrót do forum serialu 07 zgłoś się

Ilekroć ostatnio leci odcinek 18, czyli Bilet do Frankfurtu, zastanawia mnie kwestia sceny łóżkowej - ta, kiedy Borewicz razem z pielęgniarką zostają nakryci przez paną doktor Tokarzewską. Scena ta kończy się rozbiciem tacy z naczyniami i słowami "Wystarczy, że ja wpadłam. Do widzenia". Wydaje mi się, że kiedyś dawniej był jeszcze fragment, w którym Tokarzewska kazała Sławkowi zmienić pościel, a kiedy ten zaczął to robić nawymyślała mu od dziwkarzy. Obecnie fragmentu tego nie ma, myślałem więc, że po prostu pomyliłem odcinek albo coś mi się pokręciło. Ale w wersji książkowej ta dyskusja znowu jest. O fragmencie tym pamiętałem jeszcze zanim pojawiły się książki, a dziwny byłby taki zbieg okoliczności, że zmyśliłem to, a potem to samo przeczytałem w czyjejś książce. Czy ktoś z was wie coś o tym? Ten fragment w tym odcinku był, czy nie? Jeśli był, dlaczego teraz go nie ma? Wycięto go na czyjeś życzenie, czy komuś tak bardzo się nie podobał? Dodam, że odcinek ten w takiej formie widziałem już dobrych kilka lat temu, jeszcze za czasów jak 07 leciało na TVP1 i nawet chyba przed remasteringiem obrazu.

ocenił(a) serial na 10
matiu_92

Przyznam, że nie widziałam tej sceny, a widziałam ten serial kilkanaście razy ;-)) Jeżeli taka scena rzeczywiście była, z chęcią ją zobaczę!!!

ocenił(a) serial na 8
Kasia_77

Szkoda, że nie pamętam dokładnie kiedy to było, ale przypuszczam, że gdzieś na początku obecnego wieku, bo mogłem mieć z 10-11 lat, a 07 zawsze chętnie było oglądane u mnie w domu. I do dziś zresztą jest :) W końcu to świetny serial i znam go już prawie na pamięć.

ocenił(a) serial na 8
matiu_92

Taka cenzura jest bardzo możliwa i ciągle praktykowana. Tak zmasakrowali serial "Daleko od szosy", gdzie usunięto wątek pierwszego zbliżenia głównego bohatera ze starszą od niego kobietą i fragment kąpiącej się Bronki. Taka ocenzurowana już wersja została wydana na DVD i tylko taka jest emitowana w telewizji. Tu zrobili tak samo. Uważam, że to skandal i ktoś powinien tego zabronić. Jak można tak bezkarnie, według własnego widzimisię stwarzać filmy na nowo. Zwłaszcza, że te sceny bywają nieraz swoistymi smaczkami i dużo wnoszą do historii bohaterów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones