PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=784212}

4 Blocks

7,7 2 778
ocen
7,7 10 1 2778
4 Blocks
powrót do forum serialu 4 Blocks

I jak wrażenia po ostatnim odcinku ?? O Ile ostatnio bardzo modne są słodko- gorzkie zakończenia typu wszystko się udaje ale np ginie główny bohater - albo odwrotnie. Tutaj poszli w absolutną tragedię. Każdego z Hammadych dopadło rozliczenie za życie jakie prowadzili. 100% Tragedii. Abbas zabił swoją żonę która okazała się być kretem po czym sam dał się rozstrzelać. Jamala aresztowali i najpewniej bedzie dożywotka. Latiff ginie na oczach swojej dziewczyny zaś ostatecznie Tony strzela se w łeb przed czym zabijają mu żonę a Państwo niemieckie odbiera córkę. No w sumie nie widzimy tego ale nawet jak się nie zabił to i tak kończy w pierdlu na baaaardzo długo co jest pewnie jeszcze gorszą opcją dla niego. Serial ten pięknie pokazał że tego typu życie rzadko kiedy kończy się wyjazdem na Bahamy z milionami na koncie. Tego typu życie kończy się wlasnie w taki przykry i tragiczny sposób w 90% przypadków. Cieszę się że ten serial jest zamkniętą mieszczącą się w niecałych 20 epkach historią. Pięknie pokazuje że bycie na szczycie , nie ważne jakim kozakiem i gangsterem byś nie był zawsze skończy się tragicznie jeśli w odpowiednim momencie nie odpuścisz. Nie wiele gangsterkich seriali miało jaja żeby na sam koniec udupić wszystkich swoich bohaterów a tutaj tak się stało. Ta końcówka ewidentnie przypomina mi końcówkę REQUIEM FOR A DREAM - gdzie temat przewodni był kompletnie inny ale cała fabuła niczym śnieżna kula pędziła do pokazania nam tragicznego końca bohaterów tego filmu. .. Tutaj trzeba było 3 sezonów ale efekt jest podobny. Cholera jakie to było mocne ; ) Naprawdę zaraz po DARK jest to drugi najlepszy niemiecki serial jaki widziałem.

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Chyba nie oglądnąłeś do końca :) Zostawili sobie furtkę po napisach końcowych... Ktoś jednak zasiada za biurkiem i może być następny sezon. Moim zdaniem do Tonego to raczej nie polizai przyjechała więc jest duże prawdopodobieństwo na kontynuację tym bardziej, że serial sporo zarabia.

ocenił(a) serial na 8
Sowa_8

No Oficjalnie tak mówili że to ostatni sezon serio. A że jest scena po napisach końcowych - nie wiedziałem. Dzieki !! :D

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Mi rowniez przytrafilo sie przegapoc koncowke. Mysle ze ta ostatnia scena po napisach, to nowy poczatek i nie koniec hamadich.

ocenił(a) serial na 7
Sowa_8

za biurkiem zasiada Mahrouf.

ocenił(a) serial na 9
r_cohle

Nazwany przez Pascala w wyniku przejęzyczenia "Maulwurf". Pewnie niewiele osób zajarzyło o co chodzi ;D

ocenił(a) serial na 8
David_Muller

Co to Malwurf

ocenił(a) serial na 9
KhyraVolain

"Maulwurf" w języku niemieckim oznacza "kret". W takiej sytuacji gdzie ma się do czynienia z gangsterami i ktoś w ich obecności nazwałby kogoś kretem to niezbyt ciekawie dla tej nazywanej osoby by się to zapewne skończyło. W tym przypadku Mahrouf miał szczęście, bo Zeki go znał.

ocenił(a) serial na 8
David_Muller

dzieki !

ocenił(a) serial na 8
Sowa_8

Wydaje mi się że może być 4 sezon, skoro dalu taka scenkę po napisach.. Albo może nie 4 sezon ale jakis spin off

ocenił(a) serial na 9
mordarg

Moim zdaniem po Toniego przyjechali Libańczycy, zmieścić się za zabicie Karamiego. Przed wyjazdem do Abbasa dostał telefon z groźbą.

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Wg mnie zakończenie jak najbardziej otwarte (dobrze, że koledzy napisali o scenie po napisach :D).
W sumie nie wiemy czy Toni zastrzelił się, dorwali go Libańczycy, czy tymi czarnymi furami podjechali jacyś sojusznicy.
Maruf na końcu siada przy biurku, może nowy szef klanu Hamadi. Poza tym Żeli, Rosjanie... Jest co kontynuować, pytanie co zrobią twórcy.

ocenił(a) serial na 8
haymaker

Ja nie mówię że bym nie chciał. Jak był by dobry pomysł to czemu nie. Ale jak na tym zakończą to ewidentnie taki koniec dla mnie pasuje. Nie będę miał poczucia że serial został skasowany tylko zakończony normalnie.

ocenił(a) serial na 8
mordarg

To też racja. Lepiej skończyć teraz w najlepszej formie ten serial niż rozciągać go jak flaki z olejem.
W sumie lubię takie zakończenia nie do końca pokazujące co się stało na końcu jak np. w Rodzinie Soprano

ocenił(a) serial na 9
haymaker

Raczej nie pozostawia wiele do interpretacji. Podjeżdżają 2 beemy z ciemnymi szybami, a z nich ktoś wysiada, ubrany na czarno, co wskazuje na Libańczyków. Zakładając, że świat tego serialu jest w miarę realny to wiemy, że Tony potrafi pociągnąć za spust, ale nie jest komando, który zabije 4 uzbrojonych schabów. Jedyna możliwość, to taka, że siedział w innym domu i nie strzelił sobie w łeb.
Zwarzając na jego sytuację psychiczną po śmierci brata, nawet nie podjąłby walki.

ocenił(a) serial na 6
haymaker

Niby tak ale Maruf to scenariuszowo
2-3 plan ( i w 3 sezonie nie było za bardzo na niego pomysłu wątek z tą Jamilą to w ogóle jedno wielkie wtf)- teraz miałby przeskoczyć na nr 1? No jakoś tego nie widzę, aktorsko też moim zdaniem brakuje charyzmy. Myślę że potencjalny 4ty sezon ma w tej sytuacji spore zadatki na klapę, a byłoby szkoda bo pierwsze 3 naprawdę zacne.

ocenił(a) serial na 9
mordarg

Serial rewelacja i nie, to koniec jeszcze nie jest...to tak wygląda jakby serial miał się zakończyć ale wysoka oglądalność i kasa chyba zreflektowały producentów, którzy dołożyli ostatnią scenę, która dla mnie jest początkiem kontynuacji. Za biurkiem usiadł Maruf, który ma wolną rękę do kontynuacji rodzinnego interesu więc...czekam na 4 sezon. Po Gomorrze, Bad Blood, Peaky B. nie wiedziałem, że coś dobrego w tym stylu zobaczę, jeszcze tego typu propozycje ?

ocenił(a) serial na 8
marcinos_77

Ja nie bardzo widzę ten 4ty sezon bo się nam ładnie historia domknęła że tak powiem. Ale pewnie jeśli ktoś bedzie miał dobry pomysł i mnie przekona to bede jak najbardziej za ;)

ocenił(a) serial na 9
mordarg

Jestem pełen nadziei, że jednak się pojawi bo jednak nie wiadomo co w końcu z tym Tonim. Nie wierzę, że po deklaracjach odnośnie córki palnął sobie w łeb. No furtka jest...

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 9
marcinos_77

Top Boy Summerhouse

ocenił(a) serial na 9
brownking

Dodałem do listy, dzięki.

ocenił(a) serial na 9
mordarg

Abbasa też mogliby podciągnąć, że nie został zabity tylko postrzelony, a na Tonego to chyba tylko finansowanie hoteli, mają

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones