PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=582720}

Athena

A-te-na: Jeon-jaeng-eui Yeo-sin
7,2 184
oceny
7,2 10 1 184
A te na: Jeon jaeng eui Yeo sin
powrót do forum serialu A-te-na: Jeon-jaeng-eui Yeo-sin

Rzadko tak męczę jakikolwiek film, serial, książkę, jak męczyłam tą dramę. Największy minus, to oczywiście tytuł- Atena nigdy nie była Boginią wojny, ta dziedzina życia poświęcona był Aresowi i tyle starożytnym Grekom wystarczyło narwanych Bogów. Jednak nawet i to mogłabym darować, gdyby nie całkowity brak realizmu przez większość odcinków, który sprawiał mi wręcz fizyczny ból. Bo, analizując, jeśli agent w ciemnej fabryce, podczas wymiany strzałów (!), biega w białej koszuli to może trzeba by się zastanowić nad jego skłonnościami samobójczymi...; jeżeli dwóch głównych przeciwników najpierw przyrzeka sobie, że się nawzajem zabiją, a później celują sobie w PRAWĄ stronę klatki piersiowej, to może trzeba by ich było poduczyć z Biologii; w czasie zimy nurkowie pływają w rzece w skafandrach z krótkimi (!) rękawami etc. To sama się podziwiam, że dotrwałam do końca.
Najlepsze z całej dramy jest 5 ostatnich odcinków. Przede wszystkim akcja nabiera tępa, muzyka wreszcie zaczyna potęgować napięcie, a nie jest tylko zbędnym dodatkiem, no i nareszcie można się dopatrzeć jakiegoś uczucia pomiędzy głównymi bohaterami.
Jeżeli można by było podzielić oceny to za pierwsze 15 odc drama dostałaby ode mnie 4, za ostatnich parę jednak dam 6.

ocenił(a) serial na 7
nielot19

Sięgnij po mitologię jeszcze raz - Atena byłą boginią mądrości przede wszystkim racja, jednakże z tego względu byłą też boginią wojny, ale wojny sprawiedliwej, stawała po stronie walczących w słusznej sprawie (czyli najczęściej broniących się), podczas gdy Ares był patronem walki brutalnej i krwawej, stawał po stronie zwycięzców. Get your facts together if you want to prove someone wrong - maybe the wrong one is actually you.
Co do samego serialu, zgadzam się z banałami w scenach walki i strzelaninach, jednak muszę stwierdzić że jakoś w tym przypadku aż tak bardzo mi nie przeszkadzają. Przywykłam już podchodzić do azjatyckich seriali z przymrużeniem oka, nawet seriali akcji :PP Fabuła jest ciekawa, gra aktorów dobra, jako bonus (przynajmniej dla mnie) jest oczywiście Cha Seung Won i jego głos.

queenmother

I have never imagined that I knew everything. Wręcz przeciwnie codziennie uczę się czegoś nowego, albo sobie przypominam ;-) więc dzięki za odświeżenie wiadomości z zakresu mitologii :-).
Niestety nie wpływa to na moją ocenę dramy (choć bardzo bym sobie tego życzyła). Nawet jeżeli biorę poprawkę na region pochodzenia i sposób przedstawiania pewnych zagadnień.

ocenił(a) serial na 7
nielot19

w końcu obejrzałam Atenę do końca i muszę się zgodzić że ostatnie 5 odcinków jest najlepszych, ale też mają coraz bardziej rzucające się w oczy naciągnięcia, np. Jae Hee z jedną kulką w brzuchu i jedną w nodze schodzi po schodach targając laptopa, a później jeszcze z kolejnymi dwoma nie pada na wznak tylko rozmawia, podczas gdy inni dostają jeden strzał w brzuch i od razu leżą martwi. Jednak nawet to mnie nie raziło, ogólnie serial nawet mi się podobał. Denerwowały mnie jedynie momenty kiedy czarnym charakterom (przez niewytłumaczalne przez jakąkolwiek dziedzinę nagłe zawahania) nie udawało się czegoś w ostatnim momencie osiągnąć...a wystarczyło tylko nacisnąć przycisk albo pociągnąć za spust....frustrujące -___-
Frustracja niemocą czarnych charakterów sprowadza mnie do, albo raczej bierze początek z kolejnej sprawy: jeszcze nie oglądałam żadnego serialu, w którym aż tak bardzo denerwowałby mnie główny bohater....w każdym odcinku czekałam aż w końcu ktoś go chociaż postrzeli, bo żeby został zastrzelony nie miałam oczywiście co marzyć >.> bez głównego anty-hero i jego wątku chyba także ledwo zdzierżyłabym tę dramę. Podsumowując, oceniłabym na 8 (przymrużenie oczu na wszystkie clichés), ale przez głównego bohatera daje 7.

użytkownik usunięty
nielot19

Jej pierwotna funkcja wśród ludów indoeuropejskich była jak najbardziej związana z wojną, dlatego atrybutami Ateny pozostały tarcza, hełm i włócznia, a nie garnek, czy księga, lub cyrkiel. Również mnóstwo przydomków Ateny świadczy o tym, że była boginią wojny np.:

Athena Nikai (Zwycieska)
Athena Promachos (Zastępów - czyli armii)
Athena Marnamai (Bitewna)
Athena Areia (Wojenna - Czyli dokładnie nasz tytuł: "Atena bogini wojny")
Athena Salpinx (Niosąca wojenne zwycięstwo)
Athena Leitis (Rozdająca zwycięstwa wojenne)

Na obraz Ateny jako patronki literatury i sztuki wpłynęli rzymianie, którzy utożsamiali ja ze swoją Minerwą - taką jak by wersją "soft" Ateny. Dla Greków to ona ogólnie była zawzięta i rzeźnicka, chociaż jak na grecką boginię mało mściwa i puszczalska.

Z resztą twojego postu muszę się niestety zgodzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones