PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38376}

ALF

7,2 40 460
ocen
7,2 10 1 40460
8,1 9
ocen krytyków
ALF
powrót do forum serialu ALF

Alf nacjonalizm ?

ocenił(a) serial na 7

Od momentu napisania postu pt "demaskujący komentarz" często zadawałem sobie pytanie skąd w serialu tym jest tyle antysłowiańskich akcentów.
W pierwszej kolejności postanowiłem sprawdzić kto jest reżyserem filmu.
Oczywiście na stronie jest wypisanych kilku reżyserów,ale przy końcu odcinków wspomnianych wcześniej przeze mnie pojawiło się nazwisko Brillstein Bernie lub Burt Brinckerhoff.
Są to nazwisko typowo niemieckie i sądząc po koncówce Stein to chyba jeden z nich prawdopodobnie jest Żydem ,tego drugiego nie jestem pewnien.
Nazwisko reżyserów dało mi odpowiedz na moje pytanie,skąd w alfie tyle docinek pod adresem słowian.

Mam wrażenie ,że główny bohater Alf jest ich gorszą stroną podobnie jak w odcinku w ,którym Alf miał kukiełkę brzuchomówcy skonczyło się na wizycie psychologa ,który stwierdził ,że Paul ,kukiełka Alfa jest jego gorszą strona i używa go by sobie ulżeć.
Otóż na tej samej zasadzie jest z samym alfem i jego reżyserami swoją czarną strone przelewają na niego a rodzina Tanner ma byc przeciętną amerykanską rodziną.

Wypisanie żartów ze 101 odcinków jest rzecza niemożliwą nie mam aż tak dobrej pamięci w każdym razie zapamiętałem kilka nowych docinek pod adresem słowian.

Willie
-Mamy wścibską sąsiadkę Panią Ochmonek
Alf
-Ochmonek to brzmi jak nazwa czcionki

Inny przykład z Odcinka kiedy Ochmonkowie się pokłucili

Willie
-Alf Pan Ochmonek zamieszka z nami przez kilka dni
Alf-Ochmonek nie ma obozów pracy nie ma więzień na świecie gdzie podziejecie tego pasożyta ?

"Matka Jeak'a nie jest złodziejką w końcu tylko wżeniła się w Ochmonków"

Pamiętam jeszcze taki tekścik z odcinka kiedy Tannerowie zastanawiali się nad przeprowadzką bo Willie awansował na naczelnika okręgu.

-Kupujacy dom
-ukrywacie jakieś defekty?
Kate
-Trzeba czasu by przywyknąć do Ochmonków
Lynn
-Nie spodobaliby się państwu
Kupujący dom
-Ochmonki chyba są na to jakieś spraye !!!

Lub jeszcze taki tekst

Brian
-Dlaczego Pan Ochmonek postawił przyczepe kampingową w naszym ogródku
Alf
-Takie rzeczy by się zdarzały gdybyśmy nie mieszkali wśród tak zwanego marginesu

Cały serial jest naszpikowany periodycznymi ,lecz rzucajacymi sie w uszy chamskimi wprost tekstami wymierzonymi przciwko słowianom i innym mniejszościom narodowym.
To ,że scenarzysci są niemcami tłumaczy tekst "Ochmanek sie do nas wprowadza nie ma obozów pracy nie ma więzień na świecie ?"
No cóż wiadomo jakie niemcy mają nastawienie do słowian ,ale równiez i żydzi są odpowiedzialni za kampanie antypolską w USA tylko akurat nie w tym filmie.

Tym samym nie zgadzam się z przedmówcą piszącym naiwnie ,że Alf jest serialem dla dzieci ,który mogą obejrzeć też dorośli ten film jest głównie dla dorosłych.

Kiedy byłem młotszy nie rozumiałem niektórych ostrzejszych żartów pod adresem mniejszości ,ale teraz jestem starszy i więcej z tego rozumiem mimo to serial oglądam na kasetach VHS ale już z mniejszą satysfakcją,wiadomo,że serial ma kilka telstów antysłowiańskich czego odzwierciedleniem mają byc Ochmonkowie ,z których zrobiono wścibskich chamów,nieprosznych narzucających się gości ,prymitywów bez wyczucia wtrącających się we wszystko,donosicieli a ich siostrzńsca Jeaka pokazali jako człowieka który omal nie stał się młodocianym przestępcą jego z jego matki zrobiione złodzijekę potem jakoś to złogodzili i zrobili z niej kleptomaniaczkę.

Kończąc swój post chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko niektóry mtekstom ,które są w nas słowian wymierzone bezpośrednio i posrednio nas Polaków mam tu na myśli sprawe z Papierzem o której pisałem w moim poprzednim poście

Nie chce uchodzić za jakiegoś wielkiego odkrywce ,niemniej pokuszę się o pytanie do czytających

Czy jestem pierwszą i jedyną osoba która zauważyła że rzekomo niewinny serial Alf jest w rzeczywstości filmem w którym sa wątki atakujące mniejszości etniczne ?

Być może scenarzyści lub ich Ojcowie ulegli kiedyś przemówieniom pewnego niedoszłego malarza pochdzącego z Austrii z Baraunau mówiącego o niższości rasy słowiańskiej i pernamentnie dawającego im (Niemcom) osczuć ,że ich niegodziwe drobne uprzedzenia są "czymś czystym i wielkim"

Z pewnościom ALF nie jest powieścią taką jak nosferatu który miał być oprą a pod przykrywką wampira który wraz z dżumą przyniósł zaraze ,krył się cały świat europy wschodniej pełen niebezpiecznych jemu podobnych "niearyjskich" dziwolągów








ocenił(a) serial na 7
mathew66

Przepraszan za liczne literówki szyko to pisałem operą nie "oprą"

użytkownik usunięty
mathew66

1."W pierwszej kolejności postanowiłem sprawdzić kto jest reżyserem filmu. Oczywiście na stronie jest wypisanych kilku reżyserów,ale przy końcu odcinków wspomnianych wcześniej przeze mnie pojawiło się nazwisko Brillstein Bernie lub Burt Brinckerhoff. Są to nazwisko typowo niemieckie i sądząc po koncówce Stein to chyba jeden z nich prawdopodobnie jest Żydem" -

- cytat ten jest chyba żywcem z Radia Maryja - nawet podobny styl wypowiedzi

2. Skoro tak się doszukujesz żydowskich nazwisk wśród reżyserów [chociaż jeśli już chciałeś przeprowadzać śledztwo a'la Rydzyk należałoby spojrzec na nazwiska scenarzystów - bo to oni odpowiadaja za dialogi] serialu to wyglądałoby na to że niedoszły malarz Ciebie zainspirował

3. Na koniec rzecz fundamentalna - zauważ, że wszystkie niepodobające Ci się wypowiedzi są włożone w usta Alfa - dlaczego?
Bo sam Alf [jeśli już chcemy interpretować serial] to w gruncie rzeczy karykatura stereotypowego Amerykanina - obżerającego się, gapiącego się w telewizor, biorącego udział w idiotycznych teleturniejach, wygłaszającego bzdurne tezy na temat świata, nie mającego pojęcia o nim, niewychowanego + szereg innych cech

to taki właśnie Amerykanin wygłasza poglądy nt Europy i jej mieszkańców choc nie wie nawet gdzie owa Europa leży - zresztą wystarczy spojrzeć na wizerunek Europy w kinie amerykańskim [patrz"superprodukcje"] a i kawały o Polakch nie są raczej wymysłem scenarzystów Alfa

użytkownik usunięty
mathew66

Jeszcze jedno

cyt.:"Czy jestem pierwszą i jedyną osoba która zauważyła że rzekomo niewinny serial Alf jest w rzeczywstości filmem w którym sa wątki atakujące mniejszości etniczne ?"

nie będę już w ogóle komentował charakterystycznego i dziwnie znajomego stylu tej wypowiedzi (patrz moja poprzednia odpowiedz)

więc odpowiem tylko - nie, w Alfie nie ma takich wątków i takich przesłań - są one tam wręcz wysmiewane jako amerykańskie wady skumulowane w postaci Gordona z planety Melmac

ocenił(a) serial na 7

I tu Cie mam kolego nie jestem słuchaczem radia Maryja gdyż z przekonania jestem ateistą o moje zdanie na temat religii jest nastepujące.

Religia jest ewolucyjnie najniższą foramcją światopoglądową poza którą zostaje już tylko epoka kamienia łupanego.
Religia jest złem ponieważ propaguje paranoidalny ,nierealny i nieetyczny obraz świata blokujac przy tym naukową wizję przyrody świata i wrodzonej natury ludzkiej.

Modlitwa jest formą żebrania i 100% aktem magicznym

Z przekoniania jestem ATEISTĄ i uważam ,że w naukowej interpretacji świata prędzej czy później zwycięzy pogląd ateistyczny naukowy ewolucjonistyczny nad religijnym prymitywnym magicznym irracjonalnym.
Ze strony reżyserów nie spodziewam się zmiany ponieważ ich zdegenerowane geny nie ulegają zmianie

Żydzi są dla mnie ludźmi nieszlachetnymi a wszelkie "nauki" o przemianie człowieka złego w dobrego czy też nieszlachetnego w szlachetnego to wszystko kłamstwo chciejstwo,chrześcijaństwo prymitywizm,bolszewizm i niestety jedno z głownych założeń moralnych naszej nieszczęsnej cywilizacji zachodniej.

Sprawdź sobie Jerzy Kijewski "O wrodzonej naturze ludzkiej " albo "Społeczeństwo zdegenerowane" lub "Trzecia droga" tam jest o religii wątpie by słuchał radia Maryja sądząc z jego pogladów za religią to on jednak nie przepada a moje poglady na temat kleru są żywcem zaczerpniete z jego publikacji

Wracając do Żydów jest faktem niezaprzeczalnym że szkodzą oni Polsce a ich perfidna bezczelna antypolska propaganda doszła aż do Australii.

Natomiast uważam ,że ateisci mają inteligentniejszy światopoglad niż katolicy oto cytat "Ludzie, którzy nie wierzą w „Boga”, mają lepszy, mniej zafałszowany obraz rzeczywistości. Odejście od wiary czyni człowieka lepszym: zyskuje on na wolności (od „wyższych potęg”), godności, wyższym stopniu świadomości i mądrzejszej — a więc tym samym szlachetniejszej — interpretacji osoby ludzkiej, społeczeństwa i świata. Wrodzony ateizm w stosunku do wrodzonej religijności stanowi wyższy etap ewolucji mózgu, warunkujący jego lepszą, inteligentniejszą, postmagiczną percepcję i interpretację rzeczywistości. Ateizm jest wyższym stanem świadomości w stosunku do świadomości religijnej"

Jak widać nie trzeba byc słuchaczem radia Maryja by nie lubić Żydów a jeśli chodzi o alfa to pod pozornie płytkimi błyskotliwymi dowcipami kryje się głęboki sens rzeczywistej sytuacji w USA ,tóra składa się z wielu mniejszości słychać tam złośliwości wobes współrodaków Żydów z Europyy wschodniej ,od których lepsi Żydzi z USA się odcinają w ten sposób nie robiąc wycieczek wstecz również nic im nie pomogli.
Nikt nie pomógł Żydom ze wschodu gorsi musieli zginąc to jest tajemnica Poliszynela tylko Zydzi w USA popierają Żydów z USA a także stać ich an utrzymywanie Izreala.
Ta wycieczka jest może zbyt obszerna ,ale niemniej jednak taka jest prawda historyczna i nic Twoje płytkie docinki nie zmienią tej ponurej niczym samo zło rzeczywistości.
Odcinki ALFa czasmi wręcz przypominają mi przedstwienia hakaty tam też przebierali się za różne potwory i serwowali antypolską propagandę.

mathew66

"Z przekoniania jestem ATEISTĄ"

Nie, nie! Człowieku ty nie jestes zadnym ateistą! Ateizm jest postawą stricte intelektualną polegającą na odrzuceniu lub nieprzyjęciu wiary w istnienie Boga. Nie jest to natomiast zadna pseudo-ideologia bazuja na pogladach anty-religijnych obudowanych stereotypami i polprawdami. Ateizm wymaga krytycznego podejscia do spraw życia, wiary i religii, a to niewatpliwie wymaga wysilku umyslowego, stajac sie tym samym bariera nie do przejscia dla kogos takiego jak ty. Religia jest zła dopuki nie nabierze sie do niej odpowiedniego zdystansowania i wyplewi sie ze łba wszystkie bezsensowne uprzedzenia czy tez dogmaty, ktorych stales sie ofiara.

"uważam ,że w naukowej interpretacji świata prędzej czy później zwycięzy pogląd ateistyczny naukowy ewolucjonistyczny nad religijnym prymitywnym magicznym irracjonalnym."

Dopuki nie zajda jakies powazne fizyczne zmiany w ludzkim mozgu, nie zwyciezy. Nie wiem moze ty juz zglebiles tajniki nieskonczonosci wszechswiata i obracania sie w niebyt, i stales sie tym samym wyzsza forma zycia jednak dopuki inni nie pojda w twoje slady, ludzie religijni beda wierzyc, a ateisci przyjmowac racjonalne wyjasnienia, za stan rzeczywisty. Istotą inteligencji jest tolerancja, a warunkiem istnienia - równowaga.

"Wrodzony ateizm w stosunku do wrodzonej religijności stanowi wyższy etap ewolucji mózgu, warunkujący jego lepszą, inteligentniejszą, postmagiczną percepcję i interpretację rzeczywistości. Ateizm jest wyższym stanem świadomości w stosunku do świadomości religijnej"

Na coz ci te slowa i slogany, jezeli rzucasz nim tak bezrefleksyjnie? To samo tyczy sie religii, historii (twoja dalsza wypowiedz) i Alfa. Analogicznie, wszedzie podchodzisz do tematu od zlej strony i mimowolnie, bo przeciez wierzac w swoje tezy, odwracasz kota ogonem. Co do Alfa, to oczywiscie pełni on w serialu funkcje satyry przecietnego, konserwatywnego amerykanina, polegającej na wyolbrzymianiu ludzkiej glupoty, objawiajacej sie szalenie uplyconym i krotkowzrocznym pojmowaniem rzeczywistosci budowanym na kruczowym trzymaniu sie stereotypow i uprzedzen do wszystkiego. Dla spotęgowania śmieszności Alfa nadano mu zabawny wyglad i pozaziemskie pochodzenie, bo przeciez ktos taki jak Alf generalnie staje sie ofiarą masowej iluzji i propagandy odcinającej go od prawdy o swiecie, a wiec siłą rzeczy zamienia sie w swoistego kosmite.

Tak wiec pytanie do ciebie: czy ktos taki jak Alf moze stac sie dla czlowieka autorytetem dyktujacym mu jak ma myslec i pojmowac rzeczywistosc, czy tez predzej, statystyczny amerykanin znajdzie w sobie takiego malego żałosnego alfa i bedzie chcial go wyeliminować, udusić? Taka byla idea tego serialu, drogi kolego. Rezyserami i scenarzystami nie kierowaly zadne antyslowianskie popedy, a wrecz przeciwnie, niechec i obrzydzenie do tego rodzaju pogladow. Niektore rzeczy wymagaja poprostu nieco glebszego namyslu i przede wszystkim odpowiedniego podejscia do sprawy. Nie wiem w sumie czemu wkladam tyle wysilku zeby ci to wszystko tlumaczyc. Moze dlatego, ze, o zgrozo, brzmisz w tym wszystkim dosyc przekonujaco i mozesz wprowadzac w blad innych czytelnikow. Z drugiej strony, gdybys tak jeszcze przejal zdolnosc do racjonalnego i obiektywnego analizowania tematu (a nie tylko na kozysc wlasnego pomyslu) to moglbys duzo osiagnac. Wiem, ze moj komentarz mozesz zrozumiec jako swego rodzaju kpine z twojej osoby, ale nawet jesli, to sorry mistrzu, sam sie o to postarałeś.

Acha i jeszcze jedno! Nie ma czegos takiego jak "kleptomaniaczka" :)

ps. moja wypowiedz moze jest nieco nie spojna, ale w gruncie rzeczy to rozmawiamy o aflie, wiec kwestie religii i historii zostawiam bez obszerniejszego komentarza.

pzdr

ocenił(a) serial na 7
coolvoice_2

Jak to Jerzy Kijewski napisał na jednym z forum "szkodzi Pan polsce jako bolszewik i żydolub"

mathew66

Wiedzialem, ze nie potrzebnie marnowalem czas na pisanie mojego poprzedniego posta... coz, jak to mawial Charles Darwin "Wielka jest potęga uporu, który kaze trwać w błędzie".

pzdr

mathew66

Metju :P bez urazy ale wygladasz na bojówkarza Młodzierzy Wszechpolskiej...

mathew66

"Jak to Jerzy Kijewski napisał na jednym z forum "szkodzi Pan polsce jako bolszewik i żydolub""

I tym prostym zdaniem uwiarygodniłeś swoją niewiarygodność, mathew66..
coolvoice ma zupełną racje, nawet niepotrzebnie się wysilał na tak rozbudowaną odpowiedź na te Hirngespinste odnośnie przesłań biednego "Alfa"...

ps. "polsce" z małej litery? Kto tu komu szkodzi? :)

ocenił(a) serial na 10
mathew66

Ale brednie! Szok, nie wiem jak mozna sie rozwodzic nad tym serialem, przeciez to lekki obraz, ktory mial smieszyc a nie wprawiac w zadume.To wszystko to dyrdymaly i duperele, podobnie jak to co teraz pisze, sam sie dziwie ze to robie.

GESTRAZ_2

moim zdaniem przynajmniej w wiekszosci przypadkow jest to nadinterpretacja, gdybysmy chcieli to w kazdym filmie znalezlibysmy nieprzyzwoite tresci

wodzu102

No coz . Wedlug mnie amfetamina u niektorych zrobila swoje ;-)))). Mam w du...ie czy rezyserem tego serialu byl żyd ( z malej bo nie przepadam za nimi ;-)) ) . ALF jest OK .
PS. a ten malarz z Austrii to byl Wielki Czlowiek. Niech ktos z Was zrobi taka kariere cieniaki , pzdr.

mathew66

o rety , chcesz psychiatre? moja kolezanka jest jednym. moze napisze o tobie ksiązke na habilitacje?

mathew66

Po pierwsze panie mądralo, Ochmonkowie byli żydami, a nie polakami, a jeśli ty sie identyfikujesz z tą rodziną to współczuję. I właśnie na tym polega cały paradoks tego filmu- autorzy wyśmiewają się sami z siebie, dlatego nie można brać na poważnie tych "tekstów", a już z pewnością mówić o jakiś mniejszościach etnicznych- bo żydzi w stanach są raczej większością. Zresztą cały film bazuje na stereotypach, a szczegulnie wyśmiewani są sami amerykanie! I dlatego zyskał taką popularność- tak jak "Świat według kiepskich" wyśmiewający polaków. Właściwie to zastanawiam się głównie nad tym czy ty jesteś antysemitą czy może antyfaszystą... a może to jakaś nowa ideologia?!

ocenił(a) serial na 9
mathew66

Niektórzy na tym forum naprawdę czepiają się najmniejszych szczegółów w tym serialu. Boli was, że śmieją sie z Polaków? To spójrzcie na nasz rząd! Dowcipy Alfa to przy tym pestka. Mathew66 doszukuje się w prostym, mało skomplikowanym (aczkolwiek śmiesznym) serialu komediowym wielkich filozoficznych przesłań. No proszę! Już sam odcinek z karaluchem to wszystko wyklucza! Wg części forumowiczów serial obraża Słowian, Żydów, papieża itd. Jakoś nikt nie zauważył, że żarty na przykład Monthy Pythona budzą o wiele większy niesmak (patrz. Żywot wg Braiana) niż niewinny serial o Gordonie Shamway'u. W ogóle Alf jest przedstawieniem w krzywym zwierciadle nie życia Polaków, ale Amerykanów, ich poglądów, zachowania, charakteru.
No, to tyle:)

zolta_kaszka

Jestem autorem tego tematu moj poprzedni nick to Mathew66 (zapomniałem hasła) odświeżyłem sobie tę dyskusje i musze przyznać racje koledze o nicku coolvoice.
Cały swój tekst wsadziłem w lektor kiedy ten go przyczytał spadłem ze stołka.
Alf jest typową komedią,w której nie można się doszukiwać złośliwych tekstów pod adresem słowian.
Jak ktoś słusznie napisał gdyby czepiać się szczegółów,to w każdym serialu można znaleźć coś co nie jest przez nas akceptowane.
Odwołuje to co pisałem o żydach twierdzac,że jako żydzi są automatycznie nieszlachetni.
Teraz jakoś nie moge się doszukać takich wątków i już nie potrafie pisać tak jak wtedy pisałem a mój komenatarz teraz wydaje się być śmieszny ,a problemy o których pisałem wyolbrzymione.
Przyznam się,że ogarnął mnie wstyd za moje nienormalne poglądy ,szkoda że dopiero po 2 latach.

ocenił(a) serial na 9
max1914811

Taaa... jasne. Jakoś wątpię, żeby ktoś tak drastycznie zmienił swoje poglądy, nawet mimo tego, iż miał na to dwa lata...

max1914811

No dobrze, zes znormalnial. Ale przyznaj, ze w tamtym czasie wiadomo jaka paria niezle ci beret zryla...

mathew66

Myślę, że obrazą papieża jest pisanie go przez "rz" ;).

Dlaczego Ochmonkowie wg Ciebie są Polakami? Kojarzę, że było coś mówione o ich włoskim pochodzeniu (czyli nawet nie słowiańskim).

To, że ktoś ma niemiecko brzmiące nazwisko, nie znaczy, że jest Niemcem.

Wg Ciebie twórcy stworzyli ten serial, żeby zniszczyć Polaków :D.

Aguslava

chyba autor tego postu nie ma pojęcia że USA to kraj wielu narodowości i naprawdę nie trzeba wiele trudu aby spotkać kogoś z niemiecko lub polsko brzmiącym nazwiskiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones