PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 039
ocen
7,4 10 1 28039
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Ze mną było bardzo podobnie (zaznaczę od razu, że jestem wielkim fanem MCU).
Obejrzałem 10 odcinków 1 serii - były mocno średnie, więc zrobiłem sobie dłuższą przerwę a po czasie w ogóle się nim już nie interesowałem.
Po przeczytaniu na forum, że serial z odcinka na odcinek jest coraz lepszy postanowiłem dać mu drugą szansę. I co? W ciągu dwóch dniu nadrobiłem zaległe 26 odcinków :D
Także ludzie nie zrażajcie się po słabym początku bo potem serial rozkręca się na maxa i trzyma cały czas ten sam - wysoki poziom.
Pozdrawiam :)

BigJohn

Ja po obejrzeniu pierwszych dwóch sobie odpuściłem ale po jakimś czasie wróciłem i się nie zawiodłem :)

ocenił(a) serial na 10
mdalig

Nom, kilka pierwszych odcinków było średnich jak na możliwości Marvela ale teraz serial nadrabia z nawiązką :) Odcinek 2x15 jest według mnie genialny i sam serial poziomem przebił wreszcie Agent Carter (swoją drogą czekam na 2 sezon, oby powstał).

seba1b

jeżeli uważasz że 2x15 był genialny to 2x16 jest przegenialny. Wszystkie wątki są ciekawe, fabuła jest zaskakująca ale też logiczna. Nie mam słów. Najlepszy serial o superbohaterach. Ludzie pracujący w Marvelu to geniusze w swojej robocie.

ocenił(a) serial na 3
marcinnapior

jezeli uwazacie ze jakikolwiek odcinek agentow tarczy jest genialny radze ogladnac Daredevila Netflixa.

ocenił(a) serial na 9
Mr_Krytyk

Dokładnie. Aczkolwiek Agenci faktycznie teraz są mega ciekawi:)

Mr_Krytyk

Daredevil jest netflixa, ale na zlecenie marvela :P

Mr_Krytyk

ciekawe jak wyjdzie im Iron Fist; co do agentów to ciekawie się też robi od 2 sezonu

ocenił(a) serial na 9
Mr_Krytyk

Wszystkie odcinki Daredevil obejrzane i nadal twierdze, ze Agents of Shield sa lepsi- szczegolnie po tym co zrobili z koncowka sezonu 4b i calym 4c- po prostu genialne. Daredevil razem z Legionem moze byc na 2 drugim miejscu seriali Marvela, na 3 Jessica Jones, reszta (Luke Cage i Iron Fist) jakos specjalnie mi sie nie podobaly.

ocenił(a) serial na 6
BigJohn

Ja fanką Marvela nie jestem, pierwszy sezon jeszcze obejrzałam, jako taką lekką obyczajówkę, z w miarę ciekawymi postaciami i relacjami. Teraz - tzn. w drugim sezonie - to się wszystko pochrzaniło.

ocenił(a) serial na 7
creep_

Czyli 2 sezon lipa i nie zaczynać serialu? Bo jestem na 2 odcinku 1 sezonu i strasznie się męczę

ocenił(a) serial na 10
Diablicaaa

2 sezon zacznij bo serial właśnie wtedy zaczyna się rozkręcać ;) osobiście oglądam serial na bieżąco i nie mogę się doczekać kolejnego odcinka 4 sezonu :) Według mnie to najlepszy serial razem z daredevilem i jessicą ;) szkoda że agentkę carter wycofali bo naprawdę fajnie się go oglądało.

ocenił(a) serial na 9
Diablicaaa

O 2 sezonu to juz za daaleko. Nie radze niczego omijac ale jesli az tak ciezko idzie ci ogladanie to zacznij od 10. Wszystkie istotne postacie przedstawione w odcinkach 1-9 pojawiaja sie ponownie maksymalnie do 14 odcinka, tak samo wiekszosc istotnych watkow.

ocenił(a) serial na 9
keteek

*od odcinka 1x10

ocenił(a) serial na 7
keteek

No dzięki za info, a gdzie oglądac z napisami s1?

ocenił(a) serial na 9
Diablicaaa

ja ogladam na alltube tv ale nie wiem czy te starsze odcinki sa tez z napisami czy tylko z lektorem

BigJohn

potwierdzam, jak ktoś nie daje rady to polecam odpuścić i powrót, znużenie oglądaniem kilku odcinków pod rząd wpływa negatywnie na ocenę całości
do końca nie rozumiem czy Cal zamieni się w Mister Hyda (tagiego z komiksu, małego potwora), czy to już wszystko na co go stać, czy transformacja jeszcze nie zaszła, bo troche taki cienki ten Mr Hyde

ocenił(a) serial na 5
radho

Serial jest bardzo dobry od początku do końca. Już tak nie przesadzajcie.

bigdady33

serial jest bardzo dobry od początku do końca i dajesz ocenę 2???

ocenił(a) serial na 9
bigdady33

to skad ta niska ocena?

ocenił(a) serial na 7
BigJohn

ja wręcz podchodziłem do serialu 3 razy, najpierw pierwsze 2 odcinki, przerwa kilka miesięcy, potem następne 2... ale kiedy dowiedziałem się o głębszych powiązaniach z resztą MCU, to wchłonąłem całość w 3-4 dni :) i o ile pierwszy sezon jest umiarkowanie ok, to kolejny jest super. zdecydowanie na plus wyszło poszerzenie obsady w drugim sezonie, Bobbi i Hunter to świetne postacie (zwłaszcza Hunter).

BigJohn

Podobnie mpzna powiedzieć o Person of Interest po 10 odcinkach notuje w sumie gigantyczną zwyżkę formy. POLECAM

ocenił(a) serial na 6
backu

na razie się męczę jestem po 7 odcinkach, mam nadzieję, że faktycznie niedługo po tym 10 odcinku rozkręci się na dobre.

Cejot_Jot

I jak idzie? Ja bym ci radziła zacząć od 2 sezonu :)

Cejot_Jot

https://www.youtube.com/watch?v=gVEPe3wVTEU

ocenił(a) serial na 6
kKahlan

Link nie działa ;/ co do poprzedniego pytania to jestem na 15 odcinku, więc już 1 sezon skończę, ale widać, że poziom serialu powoli wzrasta.

Cejot_Jot

https://www.youtube.com/watch?v=rRsxMyUV7Zw clip z premiety 3 sezonu myśle że bardziej by cie zachęcił do dalszego oglądania serialu. Wielki spoiler odnośnie Skye w linku.

ocenił(a) serial na 10
kKahlan

Zapowiada się zacnie :)

ocenił(a) serial na 10
Cejot_Jot

Między pierwszym, a drugim sezonem według mnie jest spora różnica na +

Cejot_Jot

Plus drugiego sezonu to to że jest ciągły wątek bez żadnych zapychaczy a w 1 sezonie to cały czas zapychacze niepotrzebne :) A i poszerzona obsada 2 sezonu i w końcu Ward wyrazista postać a nie to co w 1 sezonie. Podziel się potem opinią po 2 sezonie, ja się już na 3 sezon przestawiam za 66h :D

ocenił(a) serial na 6
kKahlan

Skończyłem 1 sezon i wczoraj zacząłem drugi i naprawdę drugi sezon bardzo dobrze się zapowiada, zwiększę ocenę, podoba mi się ten wątek Inhumans, szkoda tylko, że to nie mutanci, którzy mają strasznie dużo ciekawych postaci, ale niestety brak praw, więc trzeba ich zastąpić Inhumans. Swoją drogą trochę nie rozumiem w komiksowym uniwersum istnienia Inhumans obok mutantów, przecież to się praktycznie niczym nie różni, mutanci urodzili się z genem X, a na Inhumans eksperymentowali Kree, a tak to różnic nie widzę. Jest to też jednoznaczne z tym, że w MCU nawet za kilkanaście lat mutantów nie zobaczymy, może to i dobrze, bo FOXOWI mutanci wychodzą, ale fajnie jakby gościnnie pojedyncze postacie się pojawiły. Był już Quiksilver i SW , nie wiem dlaczego prawa do tych postaci są dzielone, ale ja chętnie zobaczyłbym jeszcze Logana tym bardziej, że po 2017 i tak Hugh Jackman odchodzi od tej roli.

ocenił(a) serial na 10
Cejot_Jot

Jakoś wyszło że prawa do Pietro i Wandy ma i Marvel i FOX, ale Marvel nie może wspomnieć że bliźniaki są mutantami a ich ojcem jest Magneto, a FOX nie może wspomnieć że bliźniaki są w składzie Avengers

ocenił(a) serial na 9
Cejot_Jot

Różnica miedzy mutantami, Inhumans jest taka, że mutanci mają moc od urodzenia, natomiast inhumans muszą mieć jeszcze kontakt Terrigenem. Po za tym Inhumans w komiksach tworzą własną społeczność ukrytą w mieście Attilian przed światem i nie biorą udziału w głównych wydarzenia, w MCU zaś jako, że Marvel potrzebował tam mutantów ale nie miał do nich praw więc zastąpił ich funkcję Inhumansami,

ocenił(a) serial na 5
mistrz_sheldon

Większość mutantów nie ma mocy od urodzenia. Objawiają się w czasie dojrzewania (z wyjątkami). Duża część mutantów nie ma mocy wcale tylko na przykład mają rogi albo kilka twarzy. Do tego Inhumans mają więcej społeczności niż Attilan (niedawno zniszczony). Tak, czepiam się. :)

ocenił(a) serial na 9
saitek

Mówiąc od urodzenia miałem na myśli to, że nie potrzebują żadnych zewnętrznych czynników (tak jak inhumans terrigenezy) żeby dostać moce, rogi itd.

ocenił(a) serial na 5
mistrz_sheldon

Wiem. Mówiłem, że się czepiam.

użytkownik usunięty
saitek

Ale teraz bardzo ciekawo się robi dowiadujemy się że hydra nie była pierwsza i szykuje armię za bokami ACTU nieludzi

BigJohn

Zgodnie z Twoją sugestią dałam serialowi szansę, ale jeśli 3. sezon będzie tak nudny jak drugi (popisy sztuk walki i strzelanki nudzą mnie, a nic innego w 2. sezonie nie bardzo widziałam), to dam sobie spokój.

_eFFcia_

Agenci...
Strzelanki....
Walka....
Kto by się spodziewał!

ocenił(a) serial na 9
_eFFcia_

w pierwszym sezonie glowna osia fabularna stanowi Coulson i Hydra, w drugim Skye i rasa z ktora jest powiazana (trzeciego nie da sie odpisac nie spoilerowo). sceny walki to tylko dodatek, wazniejsze sa zwroty akcji i tajemnice, chociaz musze przyznac, ze walki bardzo dobrze mi sie oglada.

keteek

Trzeci dotyczy początków Hydry i wypełnieniu ich misji - tak w skrócie..

keteek

Jestem dziewczyną, w dodatku już dużą, więc może dlatego walki mnie nudzą; fascynuje mnie akcja, gdzie się coś ciekawego dzieje - strzelanki i mordobicie to dla mnie nie akcja. Zdecydowanie preferuję takie odcinki jak np. s03e05:)

_eFFcia_

Też jestem już dużą dziewczyną i uwielbiam Agents of SHIELD, w ogóle superhero.

_eFFcia_

czyli jak kogoś to nie nudzi, to znaczy że jest niedojrzały? :P
po prostu to nie twoje klimaty, nie ma to związku z dojrzałością...

BigJohn

To jest chyba fenomen tego serialu gdyz wszyscy ktorym polecam gorąco ten serial mówią że ogladnęli kilka odcinków i zrezygnowali. Najlepsze jest że razem z mężem wytrwaliśmy 3 odcinki i też skreslilismy ten serial na początku, czego teraz bym żalowała. GORĄCO POLECAM przetrwać połowę sezonu a potem odcinki pochłania się na momencie :)

paula15

37 lat, zacząłem w sierpniu, skończyłem dzisiaj - bardzo dobry 8/10. Można się do wielu rzeczy przyczepić ale ogólne wrażenie naprawdę dobre.

ocenił(a) serial na 7
BigJohn

Jestem dokładnie po 2 odcinka pierwszego sezonu i mam wrażenie ze to nie jest poziom marvela... i oglądam bajkę dla dzieci.
dam jeszcze szansę, skoro większość mówi ze dopiero potem się rozkręca.... chociaż ciężko mi coś przekonać się do mentalności głównych bohaterów, i ten ich humor.. beznadzieja xd

ocenił(a) serial na 9
Diablicaaa

Pierwsze 10 odcinkow musisz jakos przemeczyc, wydaja sie nieciekawe i nieistotne ale nawet teraz w 4 sezonie maja znaczenie. Jak dla mnie to trzy najlepsze odcinki w tym sezonie to: 1x17, 1x22 i 1x13 ale oczywiscie zeby wylapac pelny kontekt musisz obejrzec wszystkie. Uwazaj tylko na spoilery bo ten serial ma mnostwo zwrotow akcji i chwil zmieniajacych wszystko.

ocenił(a) serial na 7
keteek

Obecnie rozpoczynam 2 sezon i dotychczas oceniam serial 7/10, wydarzy się coś ciekawego niebawem? :) Mam nadzieje, że zrobią lepsze i nowocześniejsze środowisko w jakim toczy się akcja.. bo narazie dostajemy jakieś rudery i kawałek monitora, rozumiem ze na początku s2 Shield to całkowity plajt ale to robi duża robotę i działa na wyobraźnię. Noooo może czepiam się szczegółów ale z moim stażem oglądania seriali to nic nowego :P

ocenił(a) serial na 9
Diablicaaa

Nie wiem jak wiele moge ci powiedziec zeby nie zaspoilerowac niz waznego wiec sprzedam ci okruszki. ;) Wkrotce wydarzy sie cos waznego. Organizacja Shield z poczatku 2 sezonu jest ciagle w rozsypce po wydarzeniach z CA: Winter Soldier, na przelomie sezonow zaczeli rekrutowac nowych ludzi ale jednak samo Shield jest uznawane przez opinie publiczna jako agencja terrorystyczna. Playground, baza w ktorej aktualnie sie znajduja to jedna z dawnych tajnych baz Fury'ego, Coulson i ekipa przeniesli sie tam bo tylko garstka osob wiedziala o jej istnieniu, w drugim sezonie to glowna baza operacyjna. Mysle, ze nic tym nie zaspoilerowalam, jesli chcesz wiedziec cos wiecej to pisz ale im dalej si zaglebiac tym wiecej malych spoilerow.

ocenił(a) serial na 7
keteek

Spojler.................... Czy simons wydostanie się z monolitu? I jak szybko? ;P