Alienista
powrót do forum 2 sezonu

Od razu mówię, że z pierwszego sezonu mało co pamiętam...
Pierwszym odcinkiem drugiego sezonu byłem zachwycony. Niestety z każdym kolejnym mój entuzjazm opadał. Pod koniec już się bardzo męczyłem. Zacznijmy od tego, że nasz alienista to w tym sezonie postać drugo czy nawet trzecioplanowa. Praktycznie nic nie wnosi do sprawy. Tylko co chwilę się wymądrza. Większość jego wypowiedzi to jakiś pseudointelektualny bełkot. Brzmi jak jakiś Paulo Coehlo z tymi swoimi mądrościami. Sama intryga to jakaś kpina, choć przyznam, ze zaskoczyło mnie kto za tym wszystkim stoi... Tylko, że od tego momentu całe napięcie spadło... Zbyt wcześnie dowiadujemy się o tym. Od tego momentu nasi bohaterowie gonią za zabójcą, a on jest zawsze krok przed nimi. Scena w której zabójca podrzyna gardło policjantowi wywołała u mnie uśmiech na twarzy. Serio? Ten policjant był aż takim amatorem?
Wątki poboczne mnie aż tak bardzo nie wkurzały, ale były dodane tylko po to, żeby jakoś wydłużyć serial, a można było wszystko upchnąć w 4 odcinkach max, a może nawet w filmie pełnometrażowym. Ale tak jak mówiłem, być może pierwszy sezon cierpiał na podobne wady, ale tego nie pamiętam.

McGyverPL

Spoiler


Ogólnie zgadzam się z oceną. Fabułą zapowiadała się dobrze, ale potem pojawiały się śmieszne zachowania policjantów, nudnawy doktor (ale fajna profesorka Karen Stratton!), na postać Sary od połowy sezonu nie mogłam już patrzeć, jest tak płaska i mdła. Np. mężczyzna, którego kocha, do czego w końcu przyznaje się nawet przed samą sobą, mówi jej o dziecku, które będzie miał z inną, że ożeni się z tamtą, a ona "I'm happy for you, sad, but happy"... no cmon, kobieto! Bardzo podobał mi się pomysł bohaterki - kobiety w tym męskim świecie, ale niestety wypada ona słąbo, jest zupełnie odczłowieczona, nie pokazuje żadnych emocji. Nota bene większą sympatię budzi morderczyni, bo przez to, jak to wszystko przeżywa, wydaje mi się wręcz bardziej ludzka niż detektywka.

ocenił(a) serial na 5
McGyverPL

Przyznaje racje serial bardzo średni śledztwo prowadzone przez dorosłe dzieci ciągnie się w nieskończoność a inteligencja zarówno policji jak i głównych bohaterów jest na poziomie znanej komedii z Jimem Carryem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones