PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33998}

Alternatywy 4

8,2 86 394
oceny
8,2 10 1 86394
8,2 12
ocen krytyków
Alternatywy 4
powrót do forum serialu Alternatywy 4

Zasługują na taki serial ! Dzis mamy w Polsce RETRO PRL i wlasnie dlatego nalezy
reaktywowac ten serial ktory jest niemal jak podręcznik historii. Pozdrawiam wszystkich
WIERNYCH fanow Barei

BISKAN

A co to znaczy reaktywować ? Zrobić kolejne odcinki, czy emitować ponownie, bo jeśli emitować to postulat spełniony (na tv seriale non stop). Mówiąc szczerze, uważam iż po latach serial oprócz scen kultowych słabo się broni.Zawsze w mojej ocenie dzieje się tak przy zbyt dużym nagromadzeniu absurdów rzeczywistości lat minionych. Dorastałam w czasach PRL i nie mogłabym znaleźć tylu...aberacji zarówno w swoim życiu jak i moich znajomych. Pozdrawiam :-)

Aleksandra45_1

Reaktywowac to raczej marzenie :) niz apel (widze ze tu nawet marzenia są hejtowane przez pseudo-fanow)) ale slowo reaktywowac jest nie przypadkowe bo takze w dzisiejszych czasach nie brakuje absurdów na których można by skupić kolejne odcinki. Dzisiejszy etos PRL-Bis powoduje ze czesto widac podobienstwa tamtych i obecnych czasow a wszystko dzieki nomenklaturze ktora kiedys panowała a dziś ledwo zachowując pozory stara sie tej wladzy nie stracic

Aleksandra45_1

..Dorastałam w czasach PRL i nie mogłabym znaleźć tylu...aberacji zarówno w swoim życiu jak i moich znajomych."

może jeszcze dodasz jakie zycie wtedy było proste i cudownie jednolite jak dzisiaj "by żyło sie lepiej - wszystkim "
ahahahahaha:D

BISKAN

no chyba jednak było prostsze, mimo wszystko, nie tak szybkie, a ludzie nie mieli kajdan u nóg w postaci katorżniczych kredytów, które każą klękać na kolana przed każdą debilną decyzją pracodawcy. Było jak było, ale inteligencja była inteligencją a nie jak teraz ludźmi z dyplomami, którzy za nic mają kanon lektur (" to są jakieś lektury?"):-)).
Lubię dzisiejsze czasy ale i tamte nie były najgorsze, ale czuję że dyskusja raczej polityczna zamiast nad filmem. A dziś 5 odcinek własnie był i cóż :-) świetny - polska przedsiębiorczość na której ktoś robi karierę. Tak czy śmak, czasy się zmieniają ale ludzie wolniej....adieu:-)

BISKAN

Aha i jeśli takie byłyby podręczniki historii to winszuję :-))

Aleksandra45_1

Tak jestem za ! :) Alternatywy to świetne uzupelnienie wiedzy .Nie musza byc podreczniki szkolne ale moze jakas forma multimedialnej zabawy (?) dajaca na wesoło pewien obraz wielu lat utopijnej rzeczywistosci , skur****kiego marazmu z ktorego ktos potrafił fenomenalnie kpić . tyle

ocenił(a) serial na 10
BISKAN

Jak wprowadzałam sie do swojego obecnego mieszkania mieliśmy identyczną sytuację z rurą jak docent - rura od gazu była poprowadzona przez środek sciany zamiast w kącie - fachowcy chodzili i za 175 zeta przerabiali, a na nasze pytania czemu od razu nie poprowadzili w kącie odpowiadali ze tak było na planie. Przysięgam - historia autentyczna. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones