PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647263}
6,6 151
ocen
6,6 10 1 151

Anno 1790
powrót do forum serialu Anno 1790

Serial kryminalny ale w osadzony w realiach konca XVIII w. Zrobiony z duza dbaloscia o odtworzenie realiow tamtej epoki, np. wnetrza, oswietlenie sprawiaja wrazenie prawdziwych. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze do filmowania uzyto lamp, nowoczesna technika ma swoje wymogi, ale zrobiono to bardzo dyskretnie i w rezultacie np. pomieszczenie oswietlone swiecami jest ciemnawe z drgajacym swiatlem a nie jak w innych filmach, niby pali sie 5 swieczek na krzyz a iluminacja jak na Central station.

Kostiumy tez dobre, metody sledcze jak za czasow krola cwieczka. Glowny bohater mlody i atrakcyjny, watek milosny jest choc zona cudza. Fajnie sie serial oglada

Anneke01

z chęcią bym obejrzała tylko gdzie to znaleźć? Masz jakiś namiar?

saike

Ogladalam to na szwedzkim kanale. Prawde mowiac nie sprawdzalam ostatnio. Na stronie SVT wtedy byly tylko trailery odcinkow. Nie wiem czy moze maja tam jakas mediateke jak np. ZDF. Sama bym chetnie znowu obejrzala.

saike

kanał Filmbox Ekstra jakoś od września

saike

Z wgranymi napisami ma np. chomik xlodop

saike

Serial ten mozna obejrzec na kinamaniaku.

Anneke01

serial super - zlustrowała już cały internet natrafiając na wywiad z głównym bohaterem. Niestety ciągu dalszego nie będzie pomimo że powstał skrypt. Szkoda bo rzadko napotykam na tak intrygujące filmy. Jest tu wszystko czego trzeba tj. interesujący wątek przewodni, konflikt charakterów, miły dla ucha i oka wątek miłosny, przekonująco (bo nie jestem znawcą) odtworzone realia społeczno-obyczajowo-polityczne XVIII wiecznej Szwecji no i aktorzy dla mnie rewelacyjni. Akcja toczy się w ponurych zakamarkach Sztokholmu. Każda część tyczy się innej zbrodni a wszystkie odcinki łączą relacje między 5 głównych bohaterów. Dla mnie bomba :-) Polecam

blanka100

Nawet pisałam do SVT w tej sprawie i właśnie potwierdzili, że podjęli decyzję, by kontynuować inny serial. Mimo to, otwarte zakończenie ostatniego odcinka wskazuje, ze by mieli ochotę dalej kręcić.

Co do aktorów to nie za dobrze gra Linda Ziliacus, moim zdaniem. To jest właściwie Finka ze szwedzkiej mniejszości, mieszka w Helsinkach, widziałam ją w jakiś innych filmach i tam lepsze wrażenie robiła.

Anneke01

zostawiłam sobie 10 odcinek i tak zwlekam z jego zobaczeniem bo będzie mi smutno, że już dalej nic się nie wydarzy w temacie. Takie fascynacje są trochę infantylne ale i tak się do nich przyznaję :-). No ale do komisarza to chyba nie masz uwag bo jak tak to będę się bić :-) no i ten wstrętny gość nadzorujący więzienie - obślizgła kreatura no i właśnie o to chodzi - świetnie gra.

Anneke01

jak napisałaś do tej telewizji svt - może i ja coś skrobnę proszę daj namiar - to kropla no ale jak to się mówi kropla drąży skałę ....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones