PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651863}

Apokalipsa. Siła Hitlera

Apocalypse - Hitler
8,1 1 109
ocen
8,1 10 1 1109
Apokalipsa. Siła Hitlera
powrót do forum serialu Apokalipsa. Siła Hitlera

dobry, ale stronniczy

ocenił(a) serial na 5

dobry, ale stronniczy
wszystko widziane z okienka aliantów;)
nie o to powinno chodzić

merkucjo89

To uważasz że powinni wypowiadać się też neonaziści?

ocenił(a) serial na 5
maciekd_filmweb

Na pewno nie "neonaziści" nie mający nic wspólnego ze swoimi poprzednikami. Ale fakt lubię przeczytać opinię, oglądnąć reportaż z drugiej strony.
I chyba źle mnie kolego zrozumiałeś. Bo nie jestem ani za jednymi ani za drugimi ( i nie praw mi morałów, wyliczeń historycznych prawd. Od tego jest forum historycy.org ;)).
Co do mojego posta to znalazłem fajne spostrzeżenie gdzieś na temat II wojny. Co do USA (choć osobiście nic do nich nie mam) jako, że najmniej "wycierpieli" na wojnie a dziś powstało o ich bohaterstwie najwięcej filmów.
I do tego biję moim stwierdzeniem, cyt. "Stronniczy". Bo nie wiem jak oglądałeś film, ale co jakiś czas czeka na nas komentarz typu "Ci źli tamci nie" (oczywiście to zbanalizowałem, bo już dziś nie pamiętam tych epitetów). Ale gdy ktoś ma jakiś większy dystans do tego to sprawa wydaje się bardzo banalna i śmierdzi propagandą.

A na wojnie nie ma co szukać złego czy dobrego.
ps
Dobry awatar. (może komentarz taki o, ale przekreślony Cze - jak najbardziej).

Są lepsze filmy o tej tematyce.

merkucjo89

No niestety stronniczy. Mało jest naprawdę dokumentów czy książek o Hitlerze które nie są jednostronne. Jak narazie spotkałem się tylko z Wojną Hitlera Davida Irvinga który w rzeczowy, co najważniejsze w oparciu o dokumenty które do tej pory były nie dostępne, ponieważ były nie wygodne przedstawił po prostu biografie opartą na faktach. Najgorsze dokumenty jednak tworzą Polacy. Tego to już w ogóle nie da się oglądać ani słuchać. Tylko jedno żadnych konkretów, żadnych dokumentów, tylko jedziemy biedni Żydzi, biedni Polacy, zły Hitler. Tak głupkowato przedstawił to również Wajda w filmie Kanał. Zupełnie mija to się z prawdą. Ale to wszytko nie zmienia faktu że Polacy byli waleczni , dzielni i honorowi. Powstanie Warszawskie było niesamowicie bohaterskim zrywem który podziwiam i wszystkim tamtym bohaterom należy się szacunek i sława. Tak samo inne bohaterskie zrywy, co nie zmienia faktu że mimo iż Hitler był opętany psychozą i rządzą władzy to dokumenty czy filmy pokroju Agnieszki Holland takie chłamy nie powinny w ogóle sie ukazac. No ale cóż jaka władza takie filmy. W ogóle się nie zdziwiłem że wyszła na ulice i publicznie płakała że nowa władza powiedziała że jej filmy są głupie i kłamliwe i jaka ona jest biedna, bo przeciez wszyscy Polacy powinni zrobic zrzutke na jej filmy. Eh co za czasy...

ocenił(a) serial na 5
leon391

W naszym pięknym biało - czerwonym kraju tylko rysownicy satyryczni nie narzekają na brak tematów. :)

A historia jak to mawiał Orwell:
"Kto kontroluje przeszłość, kontroluje przyszłość. Kto kontroluje teraźniejszość, kontroluje przeszłość."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones