PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644652}

Arrow

7,3 63 204
oceny
7,3 10 1 63204
Arrow
powrót do forum serialu Arrow

3x16-Wrażenia,Opinie

ocenił(a) serial na 8

,Jak wam sie podobal odcinek,Jak wam sie podobał Green Ra's ?:D

ocenił(a) serial na 7
Skurwol666

..hahaha

ocenił(a) serial na 8
Skurwol666

to nie Oliver ma zająć miejsce Ras'a, to Ras chce miejsce Arrowa :D

ocenił(a) serial na 7
Sushimaster

..to samo chcialam napisać;Dhaha

ocenił(a) serial na 8
Sushimaster

Kto by sie spodziewal?:D

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

zajebisty ;p haha

ocenił(a) serial na 7
Skurwol666

Ciekawi mnie kiedy w końcu pokażą ten portal łączący Nanda Parbat ze Starling City;).

ocenił(a) serial na 8
taPcz4N

Może w finale:D

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 9
Skurwol666

Starling musi mieć naprawdę dobre połączenie lotnicze z Nanda Parbet :-) . Szczerz mówiąc to nagłe przeskakiwanie przez pół świata zaczyna mnie denerwować. Chyba że Supermen otworzył własne linie lotnicze i cała obsada Arrow korzysta z nich. Pewnie Arrow ma zniżkę dla superbohaterów. :-)

taPcz4N

Nyssa to chyba ma jakies Tardis od Doctora Who :)

ocenił(a) serial na 7
taPcz4N

Może korzysta z boom tub ;)

ocenił(a) serial na 6
taPcz4N

Jest bezpośredni tramwaj.

ocenił(a) serial na 8
taPcz4N

W komiksowym Nanda Parbat czas rzeczywiście płynął inaczej, niż w otaczającym go świecie, tutaj jest o tym kilka słów: http://dc.wikia.com/wiki/Nanda_Parbat
jednak w serialu wygląda to idiotycznie i nie zostało w żaden sposób wyjaśnione widzowi.

ocenił(a) serial na 9
Skurwol666

Green Ra's mnie rozwalił :D Odcinek generalnie na + i końcówka śmieszna

Ta Shado mi się całkiem nie podoba, znaczy nawet ładna :D, ale w sensie powrotu do tego serialu. Mam nadzieję, że to nie jest ona tylko ktoś podobny czy rodzina.

ocenił(a) serial na 8
eath09

Pewnie jej siostra:D

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

To Oliver pewnei będzie zachwycony - w końcu on lubi dupczyć siostry swoich dziewczyn :P.

ocenił(a) serial na 8
pl_szajba

H@H@H@ pewnie tak:D

pl_szajba

hahaha.

ocenił(a) serial na 8
eath09

Albo Talia Al Ghul ;)

użytkownik usunięty
Skurwol666

Generalnie odcinek bardzo "przegadany", ale to chyba było do przewidzenia po "ofercie" Ras'a. Znowu "przeciwnik odcinka" był tylko tłem i swoistym alibi, że Arrow jednak walczy z przestępczością w mieście. Nie potrafiłam uwierzyć w rozterki Olivera, jak dla mnie trochę za szybko to rozstrzygnęli. W mojej ocenie odcinek uratował Kapitan Lance - nareszcie wiarygodna reakcja na tą pseudohistorię ze śmiercią Sary. Poza tym dobrze, że Nyssa znalazła cel w życiu. Flashbackow mogłoby nie być (To nie jest Shado - raczej jakaś jej krewna).
Ras naprawdę nieźle się trzyma i dobrze, że teraz bardziej zacznie ingerować w życie SC. Tylko po co oni dorabiają ideologię z tą przepowiednią (zaraz mi się kłania Harry Potter):)
W tym tygodniu zdecydowanie lepszy odcinek Flasha:)

ocenił(a) serial na 8

Zgodze sie z Flashem,i tez mysle,że to nie Shado:D

ocenił(a) serial na 7
Skurwol666

Ja mam cały czas nadzieję że flash cofnie się w czasie, i że cały ten sezon tak naprawdę się nie wydarzy :).

ocenił(a) serial na 7
ocenił(a) serial na 8
taPcz4N

Może tak być, ale jego zmiany wcale nie muszą być lepsze od tego co jest. Ktoś tam kiedyś coś mówił że Flash zmierza do Flashpoint Paradox

ocenił(a) serial na 7
taPcz4N

ta cofnie się w czasie zastrzeli Malcolma i nie dopuści do kabum reaktora.. zakończenie obu seriali xD

ocenił(a) serial na 8

Daj spokój z tą przepowiednią ;p Ra's zabił wcześniejszego lidera i tyle, widać że kłamie cały czas. Ale to fakt chce go przygotować na swojego następce. Wiele razy było o tym że po jakimś czasie organizm już aż tak nie przyjmuje tych wód. Ale sam fakt przebrania się Ra'sa za Arrowa, jest dla mnie bez sensu :)

ocenił(a) serial na 3
Ra_s_al_Ghul

Ale po co miałby kłamać? Taka jest przepowiednia, zresztą domyślałem się że to pójdzie w tym kierunku. Co jest dla Cb bez sensu? Kolejne odcinki to będzie jedna wielka próba wrobienia Arrowa w zbrodnie, całe miasto go opuści w tym jego ekipa i oczywiście uda mu się pozostać w mieście chroniąc je bla bla bla jako Arrow. Ktoś też umrze i tak się skończy sezon. Za Green Arrowa przebierze się też Roy, tylko w jakim celu?

Ale ja bym Olivera uczynił Rasem, (przy czym uczynił go czarnych charakterem ) tylko trzeba by to jakoś fajnie rozpisać, to by bylo coś zupełnie nowego i przedłużyło by fabułę na jeszcze 3 sezony minimum bo teraz to już sam nie wiem o czym oni mogą robić kolejne sezony jeszcze z jeden wymyślą a potem?. Oliver posiadający taką władzę i jednocześnie chroniący miasto. Można by się pokusić o rozbudowanie fabuły na cały świat.

Tak poza tym mam wrażenie że "SHADO" to siostra tej zabitej shado, oraz że to ona była w Nanda Parbat gdy Raas ją oszczędził (ten pojedynek przy Oliverze). No no ten wątek mnie zaciekawił najbardziej.

użytkownik usunięty
Putis_K

Nie sądzę by najbliżsi członkowie TeamArrow opuścili swojego szefa - mimo różnic pomiędzy nimi wielokrotnie ostatecznie trzymali się razem, szczególnie w sytuacjach wielkiego zagrożenia.
Podzielam Twoje zdanie, że uczynienie Olivera Rasem byłoby ciekawe - tylko że stanowiłoby zaprzeczenie jego powrotu do człowieczeństwa, a na tym opiera się idea tego serialu. Dla mnie cała historia z Ligą Zabójców skończy się objęciem władzy przez Nyssę, która zawrze swoisty pakt o nieagresji z Oliverem. Rozwiązanie banalne, ale niczego więcej po scenarzystach się nie spodziewam :P

ocenił(a) serial na 3

To by było zbyt banalne, zwłaszcza, że Ras się na niej zawiódł. Nyssa to świetny charakter, w dodatku nie jest przeszyta złem na wylot jak jej ojciec.. poza tym będąc Rasem też bym nie chciał aby jakieś babsko zostało jego następczynią.. Dostała by wiadomo czego i by pół świata wyrżneła :P Taka prawda, Nyssa jest uczuciowa, a uczucia uczyniają wojownika słabym - warto przypomnieć co się działo z Oliverem gdy działał pod wpływem uczuć ;) Ale on potrafi się odciąć, podjąć właściwą decyzję byłby genialnym Rasem, ja trzymam kciuki za tym, że Oliver ostatecznie zostanie Rasem. Skoro twórcy ostro pogrywają w tym sezonie (zabicie Olivera) to czemu nie.. Tylko niech to jakoś fajnie rozpiszą, bo jak znowu okażę się, że Arrow pokona przeciwnika ocali wszystkich i znowu będzie sielanka to kończe oglądać serial.. Na pewno aż tak to nie będzie wyglądać, w międzyczasie zginie ktoś z ekipy.

użytkownik usunięty
Ra_s_al_Ghul

"Ta przepowiednia" jest bardzo wygodna dla Ras'a aby uzasadnić jego działania (wydziedziczenie Nyssy). Poza tym ile tak naprawdę lat liczy sobie Liga Zabójców ? To struktura ściśle hierarchiczna podporządkowana przywódcy z założenia nieomylnemu i "nieśmiertelnemu" - rodem z średniowiecza, więc mistycyzm jest istotny.
Poza tym jak Drogi Ras'Al Ghulu, jak wychowałeś swoje dziecko ? Taki brak szacunku ze strony latorośli i próba zamachu na Twoje cenne życie !

ocenił(a) serial na 8

Ojj tam Ojj tam ;)

No ale jak wiadomo Ra's jedynie był nieśmiertelny z tych liderów Ligi. Trochę nasrane jest tutaj zbyt dużo komiksów z różnych epok

ocenił(a) serial na 8
Skurwol666

jakiś pomysł jak to się skończy? Bo jak rozumiem Oliver na pewno nie przyjmie oferty by zastąpić Ras'a, ten na razie mu nie odpuści i znowu mają walczyć ze sobą? Oliver zrobi coś dzięki czemu Ras sobie pójdzie? Pojawi się kolejny który przeżyje cios Ras?

ocenił(a) serial na 8
Sushimaster

Ja mysle,ze on wkoncu przyjmie oferte.

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 8
Sushimaster

Cos sie dzieje,bo przyszlo mi powiadomienie ze napisales,a nie widze posta:D

Skurwol666

odcinek spoko :) Laurel jak zwykle dostala wpier-dol tym razem od Nyssy :D w ogole troche nie czaje czemu raz zniza sie do szantazu zeby Oliver przyjal jego oferte :) Myslalam, ze jest bardziej rozumny

ocenił(a) serial na 7
mania19

Wszyscy lubią oglądać jak Laurel dostaje po ryjku:)

taPcz4N

zauwazylam :)

mania19

Moim zdaniem Nyssa ma cieczke na Lorel

ocenił(a) serial na 10
kontousuniente

Też o tym pomyślałam, tylko ciekawe co zrobi jak Sara wróci :P

ocenił(a) serial na 8
Skurwol666

filmweb lubi szaleć z powiadomieniami :D

Sushimaster

RaS sprawi że jego słowa się sprawdzą - udając strzałę sprawi że miasto znienawidzi Arrowa.
Policja zacznie polować na drużynę Olivera i jak widać po tytułach odcinków Arrow "upadnie", pewnie się złamie i przyjmie ofertę - tak się skończy sezon 3.
Na początku 4-tego będzie nowym Rasem ale przejedzie się na tej roli i jak zwykle "miasto go potrzebuje" więc potulnie wróci do zawodu Robin Hooda.

ocenił(a) serial na 8
Grajcz

Oliver jako Ras wydaje się trochę nie na miejscu. Może Nyssa coś zamiesza

ocenił(a) serial na 10
Skurwol666

Arrow będzie Rasem a Ras arrowem pozdro

ocenił(a) serial na 7
TyrionLanister

:D dobre

ocenił(a) serial na 8
Skurwol666

Ten odcinek nie był specjalnie spektakularny. Aczkolwiek Ras jako Arrow mnie zaskoczył, choć jak na niego nie zabił tych złodziejów zbyt widowiskowo. Śmieszna była Nyssa, z początku taki chojrak a na koniec przyszła do Laurel z podkulonym ogonem.

Najbardziej jednak zaskoczyła mnie Shado (chyba). Osobiście myślę, że to była jej siostra bliźniaczka. Przecież prawdziwa Shado została pochowana na wyspie. Aczkolwiek jej powrót byłby miłą niespodzianką. A skoro przywróciliby Shado mogliby ożywić również Sarę, co tłumaczyłoby jej rolę w nowo powstającym serialu :)

359

Nyssa dobry sucz

ocenił(a) serial na 7
Ext_3

i ma zajebisty głos :D

Ext_3

Aktorka grała w serialu Spartakus,a tam nago paradowała,jak Ci się podoba to sobie zerknij ;P

Skurwol666

Nie podobał mi się Green Ra's. W kostiumie Arrow wyglądał jeszcze gorzej niż w tym co zwykle ma na sobie. Mało reprezentacyjny wygląd tej postaci odciąga moją uwagę od tego co on sobą prezentuje czy też powinien. Nie widzę w nim dostojeństwa, pewności sobie, tylko kogoś w kostiumie.
Lance wypowiedział przeklęte zdanie: "Laurel Lance, always trying to save the world.” Nie chcę śmierci tej postaci. To nie tak powinno być, że jak ktoś mówi o "bohaterstwie" BC to potem ginie. To nie jest sposób na wzbudzenie sympatii wobec Laurel, wręcz przeciwnie. Jakby i tak było mało powodów do niechęci do tej postaci. Lance musi żyć. On jest jedyną postacią w "Arrow", która naprawdę jest dobrze napisana. Nie ma innej równie logicznie postępującej postaci w tym serialu. Przy każdej innej postaci scenarzystom zdarzają się potknięcia. Nie w jego przypadku.

Shado nie może żyć, bo ściąganie w jakikolwiek sposób tej postaci z powrotem do fabuły jest bezsensowne. Slade zabijał z jej powodu i teraz wszystko miałoby okazać się żartem losu? To nie może być Shado.

Dalej w jakiś 10 % mam wrażenie, że coś jest nie tak ze scenariuszami odcinków. Dlaczego Slade i Ra's zachowują się jakby czytali w umyśle Olivera? To wynika z braku inwencji scenarzystów, łopatologicznej myśli przewodniej, która ma trafić do widzów w słowach przeciwników Olivera? Być może i nie ma sensu, abym nad tym myślała.

Po słowach Ra'sa tak widzę dalej scenariusz odcinków. Miasto obróci się przeciwko Oliverowi i tym, którzy mu pomagają, bo Ra's o to zadba. Oliver nie będzie miał możliwości udowodnienia, że to nie on zabija, ale to i tak będzie za mało, aby zgodził się na propozycję Ra'sa. Wtedy ten zacznie niszczyć drużynę i najbliższych Olivera. Ktoś zostanie ranny, ktoś zginie na dobre, ktoś zginie i zostanie przywrócony do życia dzięki Lazarus Pit. W zamian Oliver ostatecznie zgodzi się na żądanie Ra'sa. Musi ktoś zginąć, bo za dużo jest bohaterów w serialu. Idea z Lazarus Pit podoba mi się, bo to doskonały moment, aby pokazać jak to dokładnie działa i jak wpływa na wskrzeszoną osobę.

Na koniec o scenach Oliver- Felicity-Ray. Już w bardziej oczywisty sposób nie można było pokazać jak Ray jest tylko numerem 2 na liście Felicity, kolejną "kłodą" na drodze Olicity. Oby w kilku następnych odcinkach Ray miał trochę więcej do roboty jako Atom. Chociaż tak naprawdę, mimo sympatii do tej postaci, uważam, że jego obecność w "Arrow" jest jedynie reklamą spin-offa. Od czasu do czasu wpadnie do "The Flash" i "Arrow", aby pokazać strój w akcji lub przypomnieć Oliverowi ( w "Arrow"), że może mieć rywala. Jego prawdziwa historia zacznie się w nowym serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones