PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644652}

Arrow

7,3 63 267
ocen
7,3 10 1 63267
6,0 2
oceny krytyków
Arrow
powrót do forum serialu Arrow

AUTOR > pojar

Ten serial wnosi komiksowe produkcje na zupełnie nowy poziom. Wszystko w serialu zostało dokładnie przemyślane i świetnie dopasowane. Nie jest to typowa produkcja dla tego gatunku, sposób w jaki wykonano zdjęcia i ich montaż to najwyższa półka. W 2 odcinku dostajemy walkę w wąskim korytarzyku, na modłę tej z Oldboya, ale nie czuć w tym choć krzty taniego naśladownictwa. Fabuła została napisana w taki sposób, by w równym stopniu zaprezentować dwie strony Daredevila, zarówno nocnego mściciela jak i świetnego prawnika. W odcinku trzecim dostajemy scenę sądową której nie powstydziłyby się najlepsze produkcje z gatunku Law & Lawyers. Coś czego w takim Suit do dziś mi brakuje, dlatego nie uważam go za pełnoprawny serial prawniczy. Wracając do fabuły DD trzeba wspomnieć, że nie ma w niej tego taniego schematu procedurali. Zapomnijcie o znanych motywach z Arrowa czy Flasha gdzie w każdym odcinku oprócz powolnego popychania wątku głównego do przodu otrzymujemy jeden motyw przewodni odcinka, zwykle zbudowany wokół jakiegoś złoczyńcy do pokonania. Nie, fabuła jest spójna, logiczna i od razu widać że scenarzyści mieli pomysł i się go trzymali. Po seansie pierwszych odcinków jestem pod ogromnym wrażeniem, jeśli serial utrzyma poziom na przestrzeni całego sezonu może być to pierwsza produkcja na bazie serialu którą bez dwóch zdań będę mógł polecić każdemu, bez względu na to czy jest fanem komiksowych opowiadań czy też nie. Jedyne co nie daje mi spokoju to brak logicznego wytłumaczenia jakim cudem główny bohater wyczynia te wszystkie wigibasy będąc jednocześnie niewidomym. Ok, wyostrzone zmysły mogą być po części jakimś wytłumaczeniem, może słyszy ruchy przeciwników i na bazie jakiejś dzwiękolokacji jest w stanie reagować. Jednak to nie tłumaczy jakim cudem ma tak świetną orientacje w terenie w czasie sekwencji walki. W Ślepej Furii Rutger Hauer również grał niewidomego który nie bał się rozwiązywać swych problemów drogą przemocy, ale było to jakoś lepiej pokazane moim skromnym zdaniem. Okazyjnie wpadał na różne przedmioty i było widać ten brak dokładnej orientacji w terenie. Nigdy nie czytałem żadnego komiksu, więc może jest to w jakiś sposób lepiej wytłumaczone i z czasem dostaniemy też odpowiedzi w serialu. Tak czy inaczej, jeśli serial ma trzymać taki poziom pod względem fabuły, gry aktorskiej, zdjęć, montażu, mrocznego klimatu i całkiem dobrej oprawy dźwiękowej to mogę przymknąć oko na takie niuanse i delektować się każdym następnym odcinkiem. Każdą jego minutą.

Ocena 9.2 imbd / filmweb 8.4
http://www.filmweb.pl/serial/Daredevil-2015-702252
http://www.imdb.com/title/tt3322312/

ocenił(a) serial na 10
nea_filmweb

Flash to gówno zgodze sie. Arrow to średniak przynajmniej 3 sezon 1 i 2 mi sie podobały. A ten serial DareDevil to pierwsze o nim słysze musze go opczajić

ocenił(a) serial na 7
TyrionLanister

No to nie ma co jak NAKAZAĆ że musisz go zobaczyć a gwarantuję że nie pożałujesz ! jest weekend także cały sezon jest twój , polecam 1080p od sparksa lub ntb , napisy są do całego sezonu przetłumaczone

ocenił(a) serial na 7
nea_filmweb

Wszyscy trochę przesadzają z zachwytem nad Daredevilem, solidny serial to fakt. Dobry casting, aktorzy dobrze dobrani do postaci komiksowych, nie tak drewniani jak w Arrow;), ujęcia, sposób kręcenia scen walki, lokacje gdzie widać że nie jest to po prostu plan zdjęciowy z idealnym oświetleniem, czuć mroczny klimat. Chciałoby się żeby tak właśnie wyglądał Arrow. Zwłaszcza sceny walki kręcone z jednego ujęcia a nie dzika kamera i cała masa pociętych ujęć. Niestety po paru odcinkach trochę wiało nudą. Sceny walki też nie były zbyt autentyczne, czasami było widać schemat z filmów z Van Dammem. Daredevil przegrywa, słania się ze zmęczenia i za chwile nagły przypływ energii i pokonuje oponenta. Nie wspominając o jego obrażeniach, które totalnie nie wypływały na jego kondycję. Mocną stroną był też kostium nie przekombinowany, z chustą zawiązaną na głowie, żywcem wzięty z komiksu. Głównym mankamentem było jak wspomniałeś to że totalnie nie było czuć że Matt Murdock jest niewidomy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones