Ash kontra martwe zło (2015-2018)
Ash kontra martwe zło: Sezon 1 Ash kontra martwe zło Sezon 1, Odcinek 6
Odcinek Ash kontra martwe zło (2015-2018)

Odcinek 6

The Killer of Killers 25m
7,8 658
ocen
7,8 10 1 658
Ash kontra martwe zło
powrót do forum s1e6

s01e06

ocenił(a) serial na 8

Slabiutki odcinek, poza akcją z wiatrakiem niestety kiepsko :/

androgenius

SPOILERY

A mi podobał się nieco bardziej niż 3 ostatnie odcinki, bo wreszcie był bliżej tego co obiecał pilot, czyli krwawego horroru komediowego. Za to coraz bardziej razi mnie pozerskie, niepotrzebne przeklinanie. Porównajcie ile jest w tym serialu bluzgów, a ile było gore przez ostatnie 4 odcinki. Dwie pierwsze kinowe części mają NC-17, trzecia kategorię R, a mimo to pada tam jeden, jedyny "fak" w najlżejszej, baśniowej wręcz Armii Ciemności. Tutaj chyba tak bardzo starali się pokazać, że kręcą bezkompromisowy serial, że aż zapomnieli na czym ta bezkompromisowość miała polegać. Na szczęście ostatnie 5 minut ratuje sytuację, ale znowu śmierć dzieciaka to takie tanie szokowanie z którego nic nie wynika, jeszcze wstawili tam Bruce'a i Fisher mających sprawić, że powinniśmy się tym przejmować.

Wydaje mi się, że po fali krytyki nieco poprawili efekty specjalne, nawet kościotrup tak bardzo nie raził, chociaż oczywiście został wykonany zgodnie ze standardami średnio budżetowego serialu telewizyjnego. Trochę mniej komputerowego podrasowania krwawych efektów również na plus.

Ogólnie już 6 odcinków, a ja nadal mam wrażenie, ze bohaterowie zbierają ekipę do "czegoś", ale do końca nie wiadomo czego, zapewne powrotu do chatki, do której jak sugerował zwiastun Ash i tak pewnie pójdzie sam. Niestety, scenariusze to zdecydowanie najsłabszy element serialu, nawet jednostajny humor i robienie z Campbella prostaka zaczyna już męczyć.

6/10

ocenił(a) serial na 8
_Szaman_

też się boję, że spalą serial przed kulminacją :/

ocenił(a) serial na 10
_Szaman_

szkoda, że opierasz swoją wiedzę na temat uniwersum Evil Dead tylko na podstawie 3 filmów, bo jest jeszcze cała masa komiksów i spin offów i uwierz, Ash częściej przeklina niż Ci się wydaje ;) przeczytaj serię komiksów Army of Darkness lub chociaż Ash vs Jason vs Freddy czy jakikolwiek oneshot z Ashem w roli głównej, a trochę lepiej poznasz tą postać ;) filmy to tylko początek, ta postać jej w popkulturze od lat i przeszła parę metamorfoz ale ciągle jest mega badassem i co mnie cieszy - serialowy Ash jest wykreowany bardziej właśnie na takiego Asha po przejściach już z komiksów niż takiego jezscze z filmów ;) kocham filmy z serii Evil Dead, ale generalnie jestem fanem całego tego olbrzymiego uniwersum i postać Asha dla mnie trochę się już zmieniła od czasów Armii Ciemności ;) serial idealnie trafia w to, czego oczekiwałem po latach czytania przygód z Ashem.

dla mnie ten odcinek to było 100% tego co oczekuje po tym serialu, a scena z dzieciakiem nie była na siłę tylko właśnie tą bezkompromisowość pokazała - prawie wszędzie poprawność nie pozwala zabijania w grach/filmach/serialach dzieci co jest zwykłą głupotą bo nikt nie jest nieśmiertelny, zwłaszcza gdy w pobliżu panuje zło ;)

10/10. lepiej być nie mogło, poziom z pilota powrócił. Dla mnie serial roku.

ocenił(a) serial na 7
prowned

o, dzięki Twojemu wpisowi znowu zachciało mi się komentować odcinek

Ja tam nie narzekam, nawet na fakt, że czasami realizacja wygląda biednie - to ma swój urok.
Ash jest czadowy, ale momentami taki okropny i obleśny i zapatrzony w siebie, że bawi wyjątkowo mocno. Podoba mi się przyjaźń Pablo i Kelly, tylko kurde - jak coś szaleje po skrzyni, w której jest Necronomicon - nie otwieramy tej skrzyni, do jasne cholery!

Teraz Amanda dołączyła do ekipy, jak to zmieni relację między wesołą gromadką? Ja już zacieram ręce :)
A oni - jadą do chatki w lesie, na co się jaram. Tam na pewno będzie się działo.

Tylko co z Ruby? Żyje na pewno. Powróci jako demon? Może gra podwójną agentkę? Szkielet Brujo tak sugerował. Co to za duch ją obserwował w domu Brujo? Co z ręką Asha? Tyle pytań! :D

Kasiek_haz

Ruby powróci, w talk show Colberta pokazali scenę jej dialogu z Brucem. Zjawa w domu to prawdopodobnie demon określany jako najpotężniejszy z Nieumarłych z którym Ash walczyć będzie w dwóch ostatnich odcinkach. Prawdopodobnie był obecny na jednym ze zdjęć promocyjnych, jak znajdę to podrzucę.

Kasiek_haz

Znalazłem. Wydaje mi się, że demoniczny kolega stoi na tym zdjęciu promocyjnym. Może to tylko zwykły demon, a może jednak wspomniany potężny przeciwnik.
http://pbs.twimg.com/media/CSmoZH5WIAE1Cfo.jpg:large

ocenił(a) serial na 7
_Szaman_

Photoshop is strong in this one :)

a demoniczny nieznajomy intrygujący. Mam nadzieję, że jak się pojawi tak na serio serio to nie zabiją go tak łatwo, jak Eligosa

prowned

To, że udało się wykupić licencję na używanie tytułu nie oznacza jeszcze, że do kanonu wliczają się historie o tym jak Ash broni Baracka Obamę, pomaga Xenie, czy też walczy ze Spider-Manem zombie. Logiem serii a nawet głosem Bruce'a posługuje się też gra Evil Dead: Hail To The King której fabuła i zakończenie nijak mają się do wydarzeń z serialu. To licencjonowane fan fiction, wariacja, a nie kanon.

Niech sobie przeklina, ale niech nie zapominają o gore.

ocenił(a) serial na 10
_Szaman_

piszesz "niech nie zapominają o gore" a w poprzednim poście masz problem z dzieciakiem pociętym przez wiatrak, tak wiec nie wiem do końca jakie są Twoje zarzuty :P no ale każdy ma swoje zdanie ;)

prowned

To zależy, czy uważamy, że śmierć tego poznanego 2 minuty wcześniej niemego dzieciaka miała w zamierzeniu szokować czy nie. Nieczęsto twórcy mają odwagę zabijać dzieci (ostatnio "Cooties", "Walking Dead"), tutaj ten dość kontrowersyjny aspekt był opakowany jedynie w sztuczne i tanie "o nie!" Asha i Fisher, co zaowocowało słabą sceną.

_Szaman_

Na początku trochę zraziło mnie słabe CGI szkieletu, ale na szczęście odcinek dość szybko się rozkręcił. Scena w restauracji jest chyba najlepszą rzeczą, jaka pojawiła się do tej pory w serialu. Tak trzymać.

ocenił(a) serial na 7
androgenius

A mi się podobał bardziej niż poprzedni (który mi nie podszedł). Klimatyczna akcja w barze, dużo zabawnych onelinerów Asha, Pablo i Kelly też fajnie działają no i w końcu akcja jakoś się konkretniej ruszyła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones