PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209820}

Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie"

Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution'
8,2 2 050
ocen
8,2 10 1 2050
Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie"
powrót do forum serialu Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie"

Niesamowity dokument

ocenił(a) serial na 10

Co do polskich aktorów to grał tam również pijanego esesmana Borys Szyc.

Jest to arcydzieło jeżeli chodzi o film dokumentalny , bardzo dobrze że nakręcono aż sześć odcinków a nie próbowano upchać cały materiał w 1,5 godzinny dokument.Świetnie zagrane role w rekonstruowanych scenach , doskonale odtworzono komputerowo obiekty znajdujące się w obozie.Dla mnie najbardziej szokujący był odcinek w którym opisywano mord na dzieciach w komorach gazowych.Mimo że w sumie mało który film robi na mnie intensywne wrażenie to przy oglądaniu tego odcinka poprostu ... poleciały łzy.Ja do dzisiaj nie mogę zrozumieć jak ludzie mogli dać się tak zmanipulować i uznać za słuszne wymordowanie takiej ilości ludzi.Smuci mnie bardzo również to że znaczna większość oprawców uszła cało z tego procederu bo dla mnie cała ekipa tych około 8tyś Niemców jak oraz inni Niemcy z pozostałych obozów powinni być po prostu straceni bez dwóch zdań.Teraz mamy takiego pana Oskara , który nie widzi nic złego w tym co robił no to po prostu niepojęte ten facet niby z ogromnym bagażem doświadczeń życiowych siedzi sobie spokojnie i stwierdza że tak to kurwa na świecie już jest ... sorry za dużo emocji.teraz pomyślcie taki Oscar ma dzieci , wnuki które poniekąd mają zapewnioną przyszłość poprzez dziedzictwo finansowe starego esesmańca a do tego tatuś czy dziatek co raczej bardzo prawdopodobne naucza ich że nie ma nic złegow staniu i przyglądaniu się masowym mordom na ludziach.Nie znaczy to , że taki syn czy wnuk będzie się z tym zgadzała ale istnieje duże prawdopodobieństwo że będzie bo dziadek jest autorytetem w końcu zapewnił nam dobrobyt więc wie co mówi.Niestety w taki oto sposób mamy sasiadów w którym część młodego pokolenia jest wychowana przez takich bydlaków z ss i innych formacji hitlerowskich.Teraz inna sprawa w jak wygląda emerytura kombatancka w Polsce a w Niemczech.U nas w kraju człowiek , który przelewał krew za wolność u dostaje pensje za którą ledwo wyżyje a w Niemczech ? Tam bydlaki z SS mają zapewniony dostatek i jeszcze są traktowani honorowo.
Moją skromną wypowiedź zakończę przeczytanym tekście z procesu zbrodniarzy Auschwitz:

"Wkrótce ostatni żyjący więźniowie Auschwitz dołączą do tych , którzy zostali zamordowani w obozie.Na ziemi nie pozostanie już ani jeden człowiek , który na własne oczy widział zbrodnie popełnione w tym miejscu.Historia ta odpłynie w odległą przeszłość i stanie się jednym z wielu straszliwych wydarzeń historii -jeszcze jedną masakrą , której nikt już nie pamięta .Nie możemy dopuścić by tak się stało"

"Najważniejszą lekcją jaką dało nam Auschwitz , jest przemożny wpływ sytuacji na ludzkie zachowanie .Człowiek zapytany o ulicę może wskazać właściwą drogę , może być miły i dobry.Ten sam człowiek w innej sytuacji może okazać się najgorszym sadystą .Nikt nie zna siebie. Wszyscy możemy stać się dobrzy albo źli w różnych sytuacjach"

Laurence Rees

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones