PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93545}

Autostrada do nieba

Highway to Heaven
7,1 3 673
oceny
7,1 10 1 3673
Autostrada do nieba
powrót do forum serialu Autostrada do nieba

Jesli tak to mam prosbe o udostepnienie w dobrej jakosci ale w wersji SD bo od dzis debilna kablowka UPC postanowila wywalic z oferty programowej TVP1 i TVP2 w jakosci SD.A autostrada do nie ba wlasnie jest emitowana w SD i przez to na kanale HD obraz jest maly a boki wyciete.Cholere mnie strzela bo tak sie nie da ogladac.
Z gory dzieki.

Phantom_5

Serial był kręcony w Aspect Ratio 4:3 i bez czarnych pasów po bokach to tylko obejrzysz ten serial jak masz kineskopowy telewizor. Wszystkie nowe będą pokazywać czarne pasy po bokach. Możesz włączyć skalowanie obrazu jak masz plazmę/lcd/led to wtedy obraz wypełni cały ekran ale będzie przycięty z góry i dołu. Dziwne bo oglądając SD na HD ready/Full HD to i tak powinny być pasy po obu stronach obrazu chyba, że miałeś w TV ustawione rozciągnięcie albo UPC automatycznie przycinało górę i dół aby zrobić sztuczne 16:9. Ogólnie to w HD masz lepszą jakość. Widziałem obie wersje i HD jest bez porównania.

MadRaven

Bzdurzysz.Mam nowoczesny 55 cali sony i jak w upc bylo tvp1 SD to wtedy kazdy odcinek byl w formacie 4:3 bez zadnych pasow.Tylko w wersji tvp1 hd byly pasy.I nie mialo znaczenia czy to bylo sztuczne czy nie ale wygladalo duzo lepiej niz w wersji hd.Teraz wszystko jest jakies nienaturalnie splaszczone.Jakosc w hd i sd jest taka sama bo tvp1 nie nadaje tego w dwoch wersjach tylko w sd.

MadRaven

A w hd moze ci sie wydawac lepiej bo z pasami jest mniejszy obraz.

Phantom_5

I bardzo dobrze, że wyłączyli te stare wersje SD, bo tej jakości nie dało się po prostu oglądać. Ustaw sobie lepiej telewizor, albo kup nowy.

wesstman1

Ustaw sobie myslenie i nie chrzan bzdur.I ustalaj sobie matole co ci lepiej a do mojego lepiej wara.Napisalbym abys nowy mozg kupil a nie tv ale to niestety niemozliwe.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Phantom_5

A do innych podobnych kretynow mam przekaz.Czytajcie ze zrozumieniem.
Nie zalozylem tego tematu by idioci jak ci wyzej pisali mi co lepsze lub gorsze ale zadalem pytanie kto nagrywa w sd.

Phantom_5

Po 1: Ja w HD nie widzę nic "nienaturalnie spłaszczonego". Link do screenów:

http://i.imgur.com/MUaAgk3.jpg
http://i.imgur.com/T7VkBLf.jpg
http://i.imgur.com/GLasdPd.jpg

Po 2: Skoro masz jakieś spłaszczenie to jest to wina ustawień telewizora. Obraz z TVP HD powinieneś mieć jak na linkach a następnie możesz obraz zzoomować na cały ekran z tym, że góra i dół mogą być przycięte albo w innej opcji obraz rozszerzony wszerz (no chyba że twój nowoczesny telewizor tego nie obsługuje albo nie wiesz jak).

Po 3: Obraz nadawany w HD w tym przypadku wcale nie jest mniejszy. Właśnie dzięki tym czarnym pasom masz całe 4:3 oryginału. Żadna część obrazu nie jest ucinana. TVP nadawało 2 sygnały HD i SD. Na kanale HD programy które nie były oryginalnie nagrane w HD są automatycznie upscalowane do HD. Jeśli materiał był dodatkowo w 4:3 automatycznie są dodawane pasy.

Po 4: Jeśli nawet znajdziesz ten serial w SD (4:3) po odtworzeniu tego na twoim nowoczesnym telewizorze i tak będziesz mieć pasy po bokach (chyba że rozszerzysz obraz - patrz punkt 3). Najprawdopodobniej w TV miałeś ustawione automatyczne rozszerzenie obrazu do pełnego ekranu przez co obraz był rozciągnięty.

Po 5: Lepiej nie ubliżaj osobą na forum które chcą Ci pomóc bo możesz się tej pomocy nie doczekać.

MadRaven

A ja widze no ale mozliwe ze masz problem z oczami to moze do okulisty ?
Pewnie nie widziales jak wyglada w SD wtedy bys zrozumial ze obraz w nadawanym przez tvp hd jest splaszczony.Obraz mam taki jak ty na tych zdjeciach a tv ma wszystko ustawione poprawnie.
Problem w tym ze nie masz wiedzy jak powinien wygladac poprawnie wyswietlany obraz dlatego wypisujesz takie bzdury.
Obraz jest znacznie mniejszy niz SD i jest calkowicie nienaturalny co go w zasadzie dyskwalifikuje ale ogladac mozna bo ja nie ma wyboru to mowi sie trudno.
Jakbys nie wiedzial ten serial byl krecony w 4:3 i tylko w tym formacie ma prawidlowe proporcje a teraz jest idiotyczna moda na nadawanie w hd nawet tego co w nim nie jest.
Oczywiscie z tasmy filmowej mozna zrobic hd ale niestety takowej wersji tvp nie zakupila.
Jakie jest tvp to kazdy wie wiec do nich wielkich pretensji nie mam ale debilna kablowka upc ktora usuela kanaly tvp w sd ma teraz wielu wrogow o czym mozna przeczytac w necie.
Co do nowoczesnego tv bo czesto o tym piszesz to zapewne masz jakis tani szmelc od LG i nie wiesz jakie mozliwosci daja dobre tv bo inaczej bys nie pisal takich glupot.
Serial jeszcze do niedawna nagrywalem w wersji sd i hd i w sd nie bylo zadnych bokow tylko braz byl na caly ekran.Proponuje poczytac troche o formatach bo bez wiedzy ciezko sie dyskutuje i nie rozumiesz tematu.
A co do ublizania to akurat ty z tym drugim kretynem to robicie a do tego macie problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Bo czy ja napsialem gdziekolwiek ze szukam polemiki lub pomocy odnosnie formatow nadawania ?
Skup sie chlopie nad pierwszym postem a moze dojdziesz do latwego wniosku ze szukam kogos kto nagrywa w sd a swoje idiotyczne uwagi z tym drugim trollem zachowajcie dla siebie.

Phantom_5

Nie dość że nie potrafisz obsługiwać swojego TV, to jesteś chamem.

soplic68

Ja tv potrafie obslugiwac i swoje i cudze bo sie tym zajmuje zawodowo ale co gorsze ty matole nie umiesz obslugiwac swojego mozgu a to duzo gorsza przypadlosc no ale bycie idiota to przykra przypadlosc dlatego ci wspolczuje.

Phantom_5

Ręce mi opadają jak czytam twoje wypociny. Co do twojego pytania o odcinki w SD to mam nadzieję że je znajdziesz aby móc później przyznać mi rację.

MadRaven

A mi jak czytam twoje dlatego sobie daruj.
Jestes chamem ktory nie umie akceptowac pogladow innych i idiota ktory nie rozumie ze ja chce w sd i nic ci do tego.
I naucz sie czytac ze zrozumieniem matole bo napisalem ci juz pare razy ze nagrywalem niemal caly pierwszy sezan w dwoch wersjach czyli sd i hd wiec widze roznice.

MadRaven

I mocno zestanawiajace jest co taki przyglup robi w temacie o serialu ukazujacym tak piekne wartosci.Widac poza czytaniem ze zrozumieniem masz tez problem ze zrozumieniem serialu i nie umiesz wlasciwie zinterpretowac jego przekazu.

Phantom_5

W dupie mam wasze kłótnie, powiedzcie lepiej czy ktoś to nagrywa i gdzie można pobrać serial?

ocenił(a) serial na 8
WielkiSzu

Dużo odcinków jest na Youtube. Większość odcinków sezonu 1 i kilka z 2.

WielkiSzu

na pewno jest na cho.mikuj. oprócz zgrywek z TV, można znaleźć też podkłady pod DVDRipy

makintosz

a youtube to jest jakosc porazka tam wlasnie wrzucaja takie matoly jak wesstman czyli nie dosc ze z obcietymi bokami bez kawalka obrazu to jeszcze w fatalnej jakosci.

Phantom_5

Przestań marudzić, wyrzuć swojego starego rubina przez okno, zapomnij o sentymencie do kanałów SD i bierz namiar na super jakość w HD, a w niedalekiej przyszłości w 4K. Keep smiling :)

wesstman1

czyli jednak jestes debilem :)kolejny idiota ktory mysli ze stosunek obrazu wynika tylko z tego jaki tv sie posiada :)

ocenił(a) serial na 10
Phantom_5

Debil idiota... Widać jaką kulturę posiadasz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ursula_Pearl

Dzieki temu tematowi bynajmniej wiem ilu przyglupow jest wsrod fanow autostrady.
Nie wiem po co to ogladacie ale dla takich smieciuchow jak ci powyzej sa programy na tvn a nie takie wartosciowe seriale jak autostrada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones