PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843768}

Bałagan, jaki zostawisz

El desorden que dejas
6,6 9 286
ocen
6,6 10 1 9286
Bałagan, jaki zostawisz
powrót do forum serialu Bałagan, jaki zostawisz

Mniej nastoletnich dramatów, więcej thrillera psychologicznego. I chociaż łatwo wypatrzeć dziury fabularne, to zostały całkiem zgrabnie zrekompensowane bardzo dobrze skonstruowanym nastrojem deszczowej Galicji. Ludzie w Novariz trzymają się razem, każdy ma coś za uszami, a przez to nikt nie chce puścić pary z buzi, żeby przypadkiem jego własne sekrety nie wyszły na jaw. I tym razem to nie nastolatki bawią się w detektywów, a nauczycielka, która często zachowuje się dość naiwnie. Muszę jednak przyznać, że ta jej naiwność z czasem się wyjaśnia, gdy dowiadujemy się więcej na temat jej i jej męża przeszłości.

Nie jest to może najlepszy hiszpański serial, ale mnie wciągnął i byłam bardzo ciekawa, jak zostanie rozwikłana zagadka - zwłaszcza że dostajemy mnóstwo poszlak, a sama Raquel nie należy do najbardziej wiarygodnych osób. Największe wrażenie zrobiło na mnie pokazanie życia dwóch nauczycielek prawie 1 do 1. Jak Viruca piła wino, to następna scena przedstawiała Raquel w takiej samej sytuacji. Gdy Raquel próbowała wyłożyć ważny temat uczniom, po chwili cofaliśmy się w czasie do lekcji w wykonaniu drugiej nauczycielki. Dzięki takiemu "zamieszaniu" jeszcze trudniej odkryć, co się stało, kto za tym wszystkim stoi i czy ktoś w ogóle, bo już na samym początku widać, że tych motywów ewentualnej zbrodni mogłoby być całkiem sporo.

Więcej opowiadam tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=4fCC9K24bXQ

ocenił(a) serial na 8
Alexandraaa

Moim zdaniem zdecydowanie bliżej niż do "Szkoły dla elity" jest temu serialowi do "Przystani" - łącznie z tym, że osoba martwa od samego początku produkcji wciąż pozostaje jedną z pełnoprawnych postaci pierwszoplanowych.

ocenił(a) serial na 8
Sol89

"Przystani" nie oglądałam (wygląda na to, że warto nadrobić!), więc niestety się nie odniosę, a ze "Szkołą dla elity" skojarzył mi się przede wszystkim twórca, sposób "odkrywania" wydarzeń i bardzo hermetyczne środowisko.

Alexandraaa

Dla mnie mocno średni serial. Szczególnie na minus gra Iago i patologicznie pokazana młodzież(!) Wyzywanie nauczycieli, mówienie "suko", "zamknij się" na lekcji itp. Serio patola.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones