PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=737412}

Babilon Berlin

Babylon Berlin
8,0 7 621
ocen
8,0 10 1 7621
8,8 4
oceny krytyków
Babilon Berlin
powrót do forum serialu Babilon Berlin

Co to ma być?

ocenił(a) serial na 8

Co to za bzdury? Naprawdę nie wiem o co chodziło twórcom serialu ale jeśli motywem jest zwalczanie Czwartej Międzynarodówki (trockistwskiej) kontra stalinistowskiej Trzeciej a NSDAP nie ma w ogóle w Berlinie? Bojówki SA rządziły wtedy w całych Niemczech - to jest 1929 rok. W wyborach 1930 roku uzyskali prawie 20 procent głosów. A tu jakieś pitu pitu Republika Weimarska kontra lewica. Powtarzam za każdym historykiem i świadkiem tamtych czasów – ulice należały wtedy do SA. A tu – bach – nie ma ich w ogóle No świat oszalał - W 1929-tym roku na ulicach Berlina - nie trzeba być historykiem żeby wiedzieć - rozgrywały się takie sceny, że kto ma włosy temu stają dęba. 4 - słownie cztery lata później - naziści skasowali całe to towarzystwo - ichnie kabarety itd. A tu w serialu się przedstawia jakby nigdy nic i zagrożenia nie ma - "bawmy się". Ładnie się to ogląda ale z historią nie ma to nic wspólnego.

ocenił(a) serial na 8
DamazyTilgner

PS; wystarczy "poszperać" w historii żeby zobaczyć, że komuniści najgorszy - za przeproszeniem wp***l dostawali nie od biernej i miernej policji weimarskiej ale od - nieobecnych w tym serialu bojówkarzy SA. Oj Niemcy Niemcy - jak oni lubują się w zakłamywaniu historii

ocenił(a) serial na 8
DamazyTilgner

I żeby nie było - serial uważam za bardzo dobry i taką notę mu dałem - za klimat, realizację, aktorów itd. ale jak to się mówi "coś tu nie pasi" jeżeli chodzi o odzwierciedlenie realiów politycznych a poza tymi - serial jak widziałem starał się ukazać te lata jak najbardziej wiernie. Żeby to był serial jedynie o obyczajówce w Republice Wiemarskiej to można przymknąć oko ale serial ostro zahaczał o politykę. No jednak naziści w 1929/30-tym roku byli gigantem na ulicach i jeżeli tu ich nie ma a jako "spore" obrazuje się Międzynarodówki komunistyczne no to nieee. Wiem czepiam się od kilku dni - ale jeszcze raz podkreślam rzadko zdarza mi się obejrzeć 2 sezony niemal pod rząd a w przypadku "Babilon Berlin" tak było.
Pozdrawiam

DamazyTilgner

kur*wa a tak się podjarałem ttym serialem żeby obejrzeć, zapowiadało się świetnie klimatyczny kryminał w 1929 w niemczech, aż się prosi o wątki poboczne z naziolkami w tle i jak dochodzili do władzy, co za lipa jak widać kompleksy niemieckie wzieły górę nad dobrym pomysłem i co ważne historią

ocenił(a) serial na 8
Oswaldd

No właśnie o to i tylko o to się "czepiam", że gdyby to był jedynie realistyczny serial kryminalny dziejący się w Berlinie tamtych lat - ocena byłaby jeszcze wyższa. Ale skoro sami twórcy postanowili wmieszać w to dużo polityki to strzelili sobie "w kolano" bo z zapowiadającego się rewelacyjnie kryminału zrobiono jednak trochę kryminał w ramach "historii alternatywnej". Zobaczymy co będzie w sezonie trzecim - bo wiadomo, że taki powstanie. Jeśli tam też będą się migać od obecności hitlerowców to moja ocena ogólna pewnie spadnie. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie :)

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
Oswaldd

Obejrzyj trzeci sezon.

Adam1Kluska

Czyżby jednak?

ocenił(a) serial na 8
Oswaldd

Sam sezon taki sobie, ale ale jest wątek nazistów i zbliżającego się krachu giełdowego.

Adam1Kluska

no po tym krachu giełdowym naziści zyskają duże poparcie i dostaną się do reichstagu

Adam1Kluska

sprawdziłem na hbo go to nie ma jeszcze 3 sezonu, dziwne

Oswaldd

No jak nie ma, właśnie obejrzałem 10 odcinek nowej serii :)

DamazyTilgner

Pierwsze dwie serie rozgrywały się w pierwszej połowie 1929r. Wówczas naziści nie mieli jeszcze dużego poparcia w społeczeństwie. W wyborach w 1928r. NSDAP otrzymało ok. 3% głosów. Oczywiscie z kazdym rokiem rosli w siłę i byli bardziej widoczni, ale przed krachem giełdowym i kryzysem który wybuchł pod koniec 1929r. nie byli dominującą siłą w państwie. Poza tym trzeci sezon serialu w dużym juz stopniu skupia się na rosnących wplywach nazistow i ich powiązaniach z elitami finansowymi oraz wojskiem i policja.

sailor2312

ciekawe ile sezonów będzie, fajnie jakby pokazali jak wyglądał berlin kiedy już to facecik z wąsem trzymał wszystko za mordę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones