PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94747}
8,0 12 767
ocen
8,0 10 1 12767
Battlestar Galactica
powrót do forum serialu Battlestar Galactica

Kolejność oglądania

ocenił(a) serial na 8

Witam. Właśnie skończyłem oglądać Stargate (wszystko co z tym związane) i pilnie potrzebuje dawki science fiction. Słyszałem wiele dobrego o tym serialu i chciałbym się dowiedzieć w jakiej kolejności oglądać seriale i filmy (chodzi mi o kolejność w której się ukazały, nie o czas wg. fabuły) z nim związane.

- Battlestar Galactica (2 odcinkowy miniserial)
- Battlestar Galactica (sezony 1 - 2)
- Battlestar Galactica: The Resistance (webisodes)
- Battlestar Galactica (sezon 3)
- Battlestar Galactica: Razor Flashbacks (webisodes)
- Battlestar Galactica: Razor (film)
- Battlestar Galactica (sezon 4: epizody 1-10)
- Battlestar Galactica: The Face of the Enemy (webisobes)
- Battlestar Galactica (sezon 4: epizody 11-20)
- Battlestar Galactica. Plan
- Caprica
- Battlestar Galactica: Blood & Chrome(nowy zapowiadany serial)

Coś pominąłem?

ocenił(a) serial na 10
SAZero

Nie, kolejność jest dobra i niczego nie pominąłeś.

SAZero

Dzięki wielkie man, jestem w połowie drugiego sezonu i zastanawiałem się czy czegoś nie ominąłem. Twoje zdrowie :)

ocenił(a) serial na 8
SAZero

wielkie dzięki za chronologie, dobra robota

SAZero

Czy dwuodcinkowy miniserial(łącznie 3h) oraz 4 odcinki pilotażowe 1 serii (też łącznie 3h) zawierają tą samą treść? Jeżeli tak, to mylące są daty premier odcinków podane na FW sugerujące, iż mamy do czynienia z różnymi odcinkami. Przynajmniej mnie zmyliły ;-)

ocenił(a) serial na 9
5URre4l8

w żadnym wypadku. miniserial kończy się dokładnie tam, gdzie zaczyna się normalny serial.

keeveek

Już obejrzałem i wiem.. 2 odcinki miniserii = 4 odcinki pilotażowe. Ta sama treść.

ocenił(a) serial na 9
5URre4l8

to wikipedia mnie okłamała... albo po prostu tam gdzie oglądałeś/ściągałeś były inaczej ponumerowane

ocenił(a) serial na 9
keeveek

zresztą, ja to właśnie ściągnąłem i nie jest to samo. miałeś widocznie inaczej ponumerowaną wersję. albo ja mam inaczej ponumerowaną.

na wikipedii jest napisane, że Battlestar Galactica zaczyna się w miejscu, w którym miniseries "left off".

keeveek

Za wiki:
"W grudniu 2003 amerykański Sci-Fi Channel wyemitował trzygodzinną mini-serię o nazwie Battlestar Galactica. Produkcja odniosła taki sukces, że ostatecznie postanowiono rozwinąć nową wersję BSG do pełnowymiarowego serialu. Trzygodzinną mini-serię traktuje się jako osobną produkcję i jednocześnie odcinek/film pilotażowy (1x00) do serialu, który zadebiutował na antenie niecały rok po nadaniu mini-serii."

Czyli tak jak napisałem. Miniserial=odcinki pilotażowe

ocenił(a) serial na 9
5URre4l8

No, czyli tak jak mówię, kwestia numeracji. Ja miałem to w dwóch plikach po półtorej godziny, tak jak w oryginale, oznaczone jako S00E01 i S00E02.

I mam je ściągnięte w tym momencie. Pierwszy odcinek Battlestara 2004 jest zatytułowany 33 i ma miejsce bezpośrednio po tym, gdzie skończył się miniserial / pilot.

To jest tak naprawdę backdoor pilot, a nie klasyczny pilot.

"The new TV series was co-funded by the UK's Sky Television, and premiered first in the United Kingdom on the Sky1 satellite channel in October 2004. The series was then broadcast in North America on the Sci-Fi Channel in January 2005. Continuing where the 2003 mini-series left off, the main cast all returned to reprise their roles. "

Trochę to zamieszałem, ale jeżeli oglądałeś jakiś release, gdzie miniseries były podzielone na 4 odcinki, to cię wyruchano.

ocenił(a) serial na 9
keeveek

ogólnie nie ma to znaczenia, bo i tak obejrzałeś to co trzeba.

Ale produkcja miniserialu i serialu były osobne. Po prostu produkując Battlestara 2004 postanowiono zacząć w momencie, kiedy miniseria się skończyła i podpiąć ją pod BS2004, żeby nie zaczynać wszystkiego od nowa. Inna produkcja, ponad rok przerwy między nimi.

I owszem, należy traktować to jako pilota do BS2004, ale pierwotnie powstało to jako miniserial. Dopiero potem postanowiono kontynuować produkcję.

ocenił(a) serial na 9
keeveek

w skrócie: BS2003 to nie są "pierwsze 4 odcinki serialu", tylko należy trzygodzinną CAŁOŚĆ traktować jako odcinek zerowy. Techniczny szczegół.

keeveek

Pytałem przed oglądaniem serialu o te odcinki, ponieważ lista odcinków na filmwebie wyszczególniała w pierwszej serii jeszcze 4 odcinki pilotażowe wraz z ich premierami. Teraz lista jest ok, już bez tych niby-pilotów.

ocenił(a) serial na 9
5URre4l8

ok, sorry :-)

ocenił(a) serial na 7
SAZero

A gdzie oglądacie online? Znalazłam Capricę całą, ale za to Battlestar Galactica jest pomieszana stara seria z nową, na niektórych hostingach wyskakują limity.

ocenił(a) serial na 8
Pirat_z_Karaibow

całość masz w hd na piracie, 281 gb zajmuje

ocenił(a) serial na 7
androgenius

dzięki ale już wszystko oglądnęłam ;)

ocenił(a) serial na 9
SAZero

Battlestar Galactica: Razor bym sugerowal ogladnąc wczesniej , jak dobrze pamietam to Season 2 miedzy episodami 17 & 18.
bo ten film wlasnie dzieje sie w tym momencie. Ogladajac go po calym sezonie , trzeba cofnac sie w czasie troche

ocenił(a) serial na 9
vic7

sprawdzilem jeszcze raz i jesli chce sie ogladnac z historia na bieząco to jest tak jak napisalem , szkoda ze musialem sie dowiedziec po fakcie bo to tak jakbym zostawil jeden odcinek z sezonu 2 i ogladnal go po sezonie 3 :( , nikt mi nie napisal.

takze jesli jeszcze nie ogladales to kolejnosc jest taka:

- Battlestar Galactica (2 odcinkowy miniserial)
- Battlestar Galactica: sezon 1
- Battlestar Galactica: sezon 2 ( odcinki 1-17 )
- Battlestar Galactica: Razor Flashbacks (webisodes)
- Battlestar Galactica: Razor (film)
- Battlestar Galactica: sezon 2 ( odcinki 18-20)
- Battlestar Galactica: The Resistance (webisodes)
- Battlestar Galactica (sezon 3)
dalej na razie nie ogladalem , ale licze ze bedzie juz poprawnie z tego co napisal sazero w 1 poscie
- Battlestar Galactica (sezon 4: epizody 1-10)
- Battlestar Galactica: The Face of the Enemy (webisobes)
- Battlestar Galactica (sezon 4: epizody 11-20)
- Battlestar Galactica. Plan
- Caprica
- Battlestar Galactica: Blood & Chrome(nowy zapowiadany serial)



ocenił(a) serial na 9
vic7

aha i Battlestar Galactica: Razor Flashbacks (webisodes) mozna w zasadzie sobie odpuscic bo calosc znajduje sie w filmie Battlestar Galactica: Razor

vic7

Pierwsze kilka minut niestety nie.

vic7

Źle, Battlestar Galactica: Razor (film) ogląda się po trzecim sezonie. Czemu tego nie napisałeś?

ocenił(a) serial na 9
Solaris_fw

Chyba ci chodzi o to że ten film (Razor) był nakręcony po 3 sezonie. Ale fabuła czasowo jest osadzona tak jak napisałem i nie tylko moim zdaniem po środku 2 sezonu lepiej się ogląda bo jest ciągłość w zdarzeniach. Jedyne co końcówke filmu z 1 czy 2 sceny można ściszyć bo dialog nawiązuje trochę do 4 sezonu ale to 'kosmetyka'. Dokładnie tą kwestie opisuje ktoś tu na blogu co RushComes tu już napisał http://thunderpeel2001.blogspot.com/2010/02/battlestar-galactica-viewing-order.h tml

ocenił(a) serial na 8
SAZero

A jak dużo się traci, oglądając sam Battlestar Galactica i Capricę? Bo przyznam, że chciałabym się za niego zabrać, ale ilość tego mnie trochę przytłacza.

alex36

najlepiej ogladac chronologiczne..tak uwazam.

ocenił(a) serial na 9
alex36

jak duzo sie traci? Caprica to wlasciwie inny serial, wszyscy inni aktorzy itp. nawet tego nie ogladalem bo cos mi sie wydaje ze 2 polki nizej. A cała serie do "plan" jak juz wogole ogladać bo to serial z rozbudowaną fabulą zresztą dobrze przemyslaną mysle.

SAZero

Jestem w połowie 4 sezonu. Oglądam wszystko, więc webisody też. Obejrzałem genialny 10 odcinek i teraz mam zobaczyć "The Face Of The Enemy"?. Tak sugeruje wpis użytkownika vic7. Na angielskiej wikipedii nie napisali jasno, ale tutaj już tak http://thunderpeel2001.blogspot.com/2010/02/battlestar-galactica-viewing-order.h tml
Season 4 Continued (aka "Season 4.5" or "The Final Season")
4.11 Sometimes a Great Notion
The Face of the Enemy. A 10 episode web-based series (although it plays together like an intense mini-episode). (36 mins.)
4.12 A Disquiet Follows My Soul (53 minute extended version - only on Bluray releases)

Z czego wynika, że później, czyli pomiędzy 11-12.

RushComes

Obejrzane Enemy i 11-13. Chyba jednak pomiędzy 11-12 ale nie ma to większego znaczenia.

SAZero

Utknęłam między 10 a 11-tym odcinkiem 3 serii. Czegoś mi brakuje. W przypomnieniu na początku 11-go odcinka pokazują wydarzenia, które nie miały miejsca w serialu do tej pory (znalezienie Oka Jupitera, świątyni, groźba użycia atomówek, etc). Czy ja coś przeoczyłam? Bo to się wydaje bez sensu. Mam wrażenie, że wypadł mi jeden odcinek/film. Tak ma być?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones