PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181823}
8,0 20 914
ocen
8,0 10 1 20914
Battlestar Galactica
powrót do forum serialu Battlestar Galactica

Witam jaki cytat,tekst zapamiętaliście z serialu ?
Mi najbardziej zafiksował się w dysi tekst Dean Stockwell-John Cavil

Cyt.

Widziałem wybuch gwiazdy,|początkujący cykl stworzenia.
Inne gwiazdy, inne planety...
No i inne życie.|Supernowa.
Czyste tworzenie.|Byłem tam. Chciałem to zobaczyć.
Być częścią tej chwili.
I wiesz jak musiałem odbierać jeden z|najwspanialszych momentów wszechświata?
Tymi galaretowatymi kulkami|w mojej czaszce.
Oczyma, które mogą rejestrować|jedynie wąskie pasmo spektrum.
Uszami, mogącymi odbierać|jedynie wibracje powietrza.
Nasza piątka zaprojektowała was tak,|byście jak najbardziej byli ludźmi.
Nie chcę być człowiekiem!
Chcę widzieć promieniowanie gamma.|Chcę słyszeć promienie X.
I chcę...
Chcę poczuć ciemną materię.
Widzisz absurdalność tego czym jestem?|Nie mogę nawet tego dokładnie wyrazić,
gdyż muszę te złożone idee|przedstawiać tak ubogim językiem.
Jednak wiem, że chcę sięgnąć|czymś innym, niż tymi chwytnymi łapami.
Chcę czuć przenikający mnie wiatr słoneczny.
Jestem maszyną.|Mogę wiedzieć dużo więcej.
Mogę odczuwać mocniej,|ale jestem uwięziony w tym absurdalnym ciele.


ten cytat jeśli dobrze pamiętam był wypowiedziany i w serialu i w filmie Plan, i w sezonie 4 odcinek 15

http://chomikuj.pl/ShowVideo.aspx?id=258068680

damian252

Ten wyżej cytat, ale przede wszystkim (otwierający odcinek 15 sezonu 4):
"This has all happened before and it will happen again" - "Wszystko co się zdarzyło, wydarzy się ponownie"

Cytat który wrył mi się w mózg. :)

ocenił(a) serial na 10
damian252

"Dzieci ludzkości wracają do domu" - tekst 6 z miniserii, zapowiedź zagłady.

damian252

Spisałem sobie kilka dialogów, które zapadły mi w pamięć, jednym z nich jest ten przytoczony przez Ciebie, aczkolwiek sam go tłumaczyłem tak jak ja go czuje w języku polskim:

(Cavil) -W czasie swoich podróży, czy kiedykolwiek widziałaś wybuch supernowy?

(Ellen) -Nie.

-Nie? A ja tak. Widziałem wybuch gwiazdy wyrzucającej budulec wszechświata. Innych gwiazd, innych planet i w końcu innego życia. Supernowa, stworzenie we własnej osobie. Byłem tam. Chciałem to zobaczyć i być jednością z tą chwilą. I czy wiesz jak obserwowałem jeden z najwspanialszych spektakli we wszechświecie?! Tymi żelastymi kulkami w czaszce. Oczami zaprojektowanymi do wychwytywania, jedynie niewielkiej części widma świetlnego. Uszami zaprojektowanymi by wychwytywać wibracje w powietrzu.

-Nasza piątka zaprojektowała was, abyście byli najbardziej ludzcy jak to jest możliwe.

-Ja nie chcę być człowiekiem, chcę widzieć promienie gamma, słyszeć promienie X i chcę wdychać ciemną materię! Czy widzisz absurd tego czym jestem? Nie mogę wyrazić tych rzeczy we właściwy sposób, bo muszę, zdefiniować skomplikowane idee w tym głupim, ograniczonym języku mówionym. Lecz wiem, że chcę sięgnąć czymś innym niżeli tymi chwytakami i poczuć słoneczny wiatr supernowej ogarniający mnie. Jestem maszyną i mógłbym wiedzieć o wiele więcej, mógłbym doświadczyć tylu rzeczy, ale jestem zamknięty w tym absurdalnym ciele. I czemu tak? Bo piątka moich twórców stwierdziła, że taka jest wola boska.

sezon 4 odc. 15

(Head Six) -Życzcie ma melodie, rytm nut, które stają się Twym istnieniem w momencie zagrania zgodnie z boskim planem. Czas zrobić to co do Ciebie należy i uświadomić sobie swoje przeznaczenie.

(Baltar) -Czyli co konkretnie.

-Ty jesteś strażnikiem i obrońcą nowego pokolenia dzieci bożych. Pierwszy członek naszej rodziny wkrótce będzie z nami. Nadszedł czas podjęcia decyzji.

-Ale nie wiem o czym Ty mówisz, naprawdę...

-Choć, zobacz kształt nadchodzącej przyszłości.

sezon 1 odc. 13

(Cmd. Adama) -Poprosiłem Cię tu by dowiedzieć się czemu cyloni tak bardzo nas nienawidzą.

(Sharon)-Nie wiem jak na to pytanie odpowiedzieć, na przykład nienawiść nie jest właściwym słowem.

-Nie chcę się z tobą kłócić, ja porostu chcę wiedzieć dlaczego.

-To jest to co powiedziałeś w czasie ceremonii likwidacyjnej Galactici, wymówiłeś przemówienie zupełnie inne od tego, które przygotowałeś. Stwierdziłeś, że ludzkość jest spaczonym tworem i, że ludzie nadal się zabijają z marnej chciwości i zawiści. Powiedziałeś, że ludzkość nigdy nie zadaje sobie pytania czy jest godna przetrwania. Może nie jest.

sezon 2 odc. 12

(Baltar)-Jedzenie jest Twoje, to nie jest żaden podstęp. Nie zabiorę jego w ostatniej chwili. Wiesz podrostu sobie pogadam. Nie oczekuje, że cokolwiek mi odpowiesz. Na Caprice przed atakiem, a czasem zapominam, że istniał świat przed atakiem, znałem kogoś. Kobietę. Zupełnie inną niżeli reszta kobiet, które poznałem. Była unikatowa. Piękna, bystra, niezwykle zmysłowa, gdy nie była w moim łóżku, była w moich myślach. Była cylonem i zmieniła moje życie w bardzo realny, fundamentalny sposób, tak że dosłownie nigdy nie przestałem o niej myśleć. Bo ją kocham, po dziś dzień ją kocham. I wygląda dokładnie tak jak Ty. Nazywam się Gaius Baltar jestem tu by Ci pomóc.

sezon 2 odc. 10

Jest jeszcze monolog Baltara z finału, sorry za nieścisłości piszę z pamięci:

(Baltar) -Hera nie jest rzeczą, ona jest dzieckiem, będącym, również kluczem do przeznaczenia ludzkości.

(Cavil) -A skąd ty to wiesz?

-Widzę anioły, anioły w tym wymiarze, może i jestem szaleńcem, ale to nie znaczy, że nie mam racji. Bo działa tu jakaś inna siła, zawsze tu była. Ona jest nie podważalna, my wszyscy byliśmy jej świadkami, wszyscy tu doświadczyli zdarzeń, których nie można pojąć bądź zracjonalizować. Zagadki zaszyfrowane w przepowiedniach, sny dane nielicznym, nasi ukochani zmarli, wskrzeszeni. Czy chcemy to nazwać Bogiem, Bogami, jakąś błogosławioną inspiracją czy też siłą wyższą, której nie można pojąć, to nie ma znaczenia, po prostu nie ma znaczenia, jest tu i nasze przeznaczenia są związane z jej mocą.

-Gdyby to była prawda, a to naprawdę duże gdyby, skąd wiesz, że ta moc ma twój interes na względzie? Skąd wiesz, że Bóg jest po twojej stronie doktorze?

-Tego nie wiem. Bóg nie jest po żadnej ze stron. Bóg jest siłami natury ponad dobro i zło. Dobro i zło to nasze twory. Chcesz przerwać cykl; cykl narodzin, śmierci, odrodzenia, zniszczenia, ucieczki, śmierci. To jest w naszych rękach i tylko w naszych, wymaga to wiary, wymaga abyśmy żyli w nadziei nie strachu.

ocenił(a) serial na 10
constanza

tak widziałem ze 2 lub 3 tóżne tlumaczenia tego tekstu co nie zmienia tego że i tak ryje banie i zapada w pamięć :-)

ocenił(a) serial na 10
damian252

So say we all ! Mój ulubiony tekst z serialu

ocenił(a) serial na 9
damian252

Cavil popełnia tu jednak potężny błąd myślowy. Bo gdyby był tylko maszyną, to nie interesowałaby go supernowa, ani nic innego co wykracza poza bieżące funkcjonowanie. ta ciekawość czyni człowiekiem. Modele 2, 6 i 8 to zrozumiały.

ocenił(a) serial na 10
bombacy

był maszyną ale miał uczucia choćby nienawiść :-) plus dziwne upodobania seksualne :D

ocenił(a) serial na 9
damian252

Dziwne? W sumie jakby bzykał mamusię. Coś tam się gruntownie popieprzyło na linii produkcyjnej.

ocenił(a) serial na 8
damian252

Admirał Adama podczas jałowej dyskusji: "Idę do kibla zrobić coś konstruktywnego ".
Mało wyrafinowane, ale śmieszne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones