PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614374}

Bedlam

6,4 514
ocen
6,4 10 1 514
Bedlam
powrót do forum serialu Bedlam

1) Jak zginął Jed? W ostatnim odcinku 1 sezonu trafił do podziemi i zobaczył ciało/ducha swojej matki. I co dalej? W drugim sezonie mówili, że zginął w podziemiach, bo zawaliła się część budynku. No ale on nie mógł tak po prostu zginąć. Duchy powinny mu pomóc albo chociaż Warren i Kate powinni go szukać.

2) O co chodzi z ojcem Maxa? Joseph się pod niego podszył, żeby zabić Maxa i mieć wolną drogę do Ellie?

3) Dlaczego Eliie jest w ciąży? Przecież miała aborcję, więc co jest? Urodzi ducha czy jak?

4) W pierwszym sezonie ta stara kobieta (nie pamiętam jej imienia, chyba Grace; w każdym razie mieszkała w tunelach) mówiła, że kiedyś młode kobiety były porywane. Potem przez jakiś czas to się skończyło. Ale przez ostatnie 5 lat zaginęły 4 dziewczyny, a Zoe była piąta. Czy to możliwe, żeby Joseph się "uaktywnił" po powrocie Warrena do Bedlam?

5) Skoro Jed był synem Josepha to dlaczego nie miał znamienia? Kate chyba też go nie miała, a jako córka Warrena też powinna mieć. Chyba, że czegoś nie dopatrzyłam. I dlaczego dziecko Ellie ma już znamię, skoro Ellie/Eve została naznaczona dopiero przez ojca rozgrzanym żelastwem.

6) Czy istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko Ellie to nowe wcielenie Josepha? W końcu facet nie żyje, a skoro ma jakieś niespotykane nadprzyrodzone zdolności to może chcę powrócić do świata żywych?

7) Czy istnieje prawdopodobieństwo powrotu Jeda - żywego lub jako duch? Szczerze wątpię w jego śmierć, więc wolałabym go żywego.

8) Co się stało z Ryanem i Molly? W ostatnim odcinku 1 sezonu widać jak wsiada do białego vana, takiego samego jak Zoe, więc powinna być porwana lub zabita przez Josepha. A Ryan?

Drugi sezon to prawdziwy horror. Nie podobała mi się zmiana obsady i zaledwie słowem wspomnienie starej ekipy. Postaci są straszne. 1 sezon mogłam oglądać w nocy, ale 2 już musiałam za dnia i to przez palce. No i brakowało mi Jeda. Ellie nie była tak wytrzymała psychicznie z wizjami i wiecznie płakała albo miała minę zbitego psa. Jed był silny i robił wszystko by innym pomóc. Wiem, że miał za sobą lata doświadczenia, a Ellie tylko pół roku, no ale...

ocenił(a) serial na 7
Nadienn

Właśnie skończyłam oglądać drugi sezon, pochłonęłam go jednym ciągiem. Nie był tak dobry jak pierwszy. Zgadzam się, że zmiana obsady to był kiepski ruch. W drugim sezonie zupełnie niepotrzebne były co najmniej dwie postaci: Dan i Keira. Nic nowego do fabuły nie wnosili, no może poza tym, że Dan był synem Warrena ale i to niewiele zmieniło. Co do Twoich pytań to:
Ad 1). W pierwszym odcinku drugiego sezonu wspomniano ze dwa razy, że część budynku się zawaliła i Jed właśnie tam zginął. A co dalej? Chyba nikt tego nie wie, poza twórcami serialu.
Ad 2). Mi się wydaje, że z ojcem Maxa chodziło o to, że Joseph się pod niego podszył, żeby Max zatrzymał Ellie w Bedlam i sprowadził ją tam w te tunele. Maxowi tak bardzo zależało na zobaczeniu ojca, że wybłagał o to Ellie.
Ad 3). Właśnie też się nad tym zastanawiam, ale to może Joseph coś zadziałał. W sumie nie wiadomo czy on żyje czy jest duchem, ale jakoś może mógł wpłynąć na to, że Ellie znów była w ciąży.
Ad 5). Jed był synem Josepha, ale zaraz po porodzie, kiedy zmarła jego matka, Jeda zabrał Warren i oddał swojej siostrze, żeby go adoptowała i może Joseph nie miał już do niego dostępu i okazji zrobić mu tego znamienia. A sprawa z dzieckiem Ellie jest bardzo dziwna.
Ad 7). Jeśli kręciliby kolejny sezon to bardzo chętnie widziałabym w nim Jeda, ale wątpię w to. Przynajmniej w drugim sezonie mogli pokazać ducha Jeda (jeśli faktycznie zginął). Zdecydowanie wolę bardziej Jeda od Ellie.
Ad 8). Wspomniane było, że Molly została w Tajlandii z instruktorem czegoś tam, a Ryan nie mógł dłużej tam mieszkać po śmierci Jeda, więc się wyprowadził.

Drugi sezon nie był tak bardzo straszny, choć mroczniejszy niż pierwszy. No i te duchy były bardziej agresywne. Mnie zastanawiają wizje Ellie, bo Jed miał wizję wtedy gdy czegoś dotknął, a Ellie nie zawsze, np. siedziała na łóżku i nagle dostaje wizji, a przecież niczego nie dotknęła. Drugi sezon to jakaś papka. Po pierwszym odcinku miałam ochotę wyłączyć i dać sobie spokój, ale byłam ciekawa co z Jedem i całą resztą. Tak jak pisałam wyżej Dan i Keira byli zbędni, a brakowało obsady z sezonu 1. Nie rozumiem tej zmiany. Przecież mogli zachować Jeda, Molly, Ryana i Kate (która i tak zginęła) i jednocześnie wprowadzić Ellie i Maxa. Ellie była bardzo wkurzająca, ciągle rozpaczała. Gdyby nie Max to nic by nie zdziałała sama.
Jeśli przywrócą serial i zrobią trzeci sezon to Jed musi wrócić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones