PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614374}

Bedlam

6,4 514
ocen
6,4 10 1 514
Bedlam
powrót do forum serialu Bedlam

serial bardzo fajny i naprawdę wciąga. pierwszy sezon miał ciekawszych aktorów i był mniej przerażający niż drugi. szkoda że sezony są 6 odcinkowe przez co główna fabula rozwija sie w odcinkach 2-5 i w 6 nikt nie wie o co chodzi z zakończeniem. mam nadzieję że bedize sezon trzeci

użytkownik usunięty
evaline

Spoiler
Przecież w drugim sezonie się wszystko wyjaśniło Jed i Ellie byli rodzeństwem, oboje mogli widzieć duchy, tylko że podczas gdy Jed został z rodziną Bettany, Ellie się wychowywała gdzie indziej. Ich ojcem okazał się być psychopatyczny lekarz ze szpitala, który miał hobby zabijanie młodych dziewcząt, który miał nie żyć przez ostatnie 18 lat bo mała Ellie go zabiła, a Warren to widział. Ellie jest w ciąży z dzieciakiem Warrena i płód będzie miał to samo znamie co oni. Chociaż mogliby wyjaśnić co to jest to znamię i dlaczego mają je i Ellie i Warren i ten psychopata.

Gdy patrzy się na oba sezony są ze sobą bardzo powiązane. Duża symbolika.
1) Kate w ostatnim odcinku 1 sezonu wpisuje kod do sejfu - 2439. Z tego samego nr Jed dostawał smsy tego dnia, gdy do nich przybył. Na dodatek owe smsy brzmiały "Kate tata niebezpieczeństwo". A gdy oglądamy ostatni odcinek 2 sezonu dowiadujemy się, że Joseph był ojcem Jeda i to właśnie on zabił Kate.
2) W ostatnim odcinku 2 sezonu Molly i Ryan stawiają tarota. Jest tam mowa o kimś ważnym dla Ryana i tym kimś jest Jed. Ostatnią kartą jest śmierć i Jed umiera w tym odcinku.
3) Joseph posiadał dar widzenia zmarłych i dlatego Jed i Ellie także ich widzieli.
4) Joseph upodobał sobie zabijanie młodych dziewczyn nie bez powodu - jego własna córka go dźgnęła nożem i uciekła. Od tamtej pory poszukiwał dziewczyny, która mogłaby być "jego córką" i na której mógłby się zemścić.
5) Dowiadujemy się także, że Warren był tym, który obronił Eve/Ellie od Josepha i dlatego niejako zginęła Kate. "Oko za oko"
6) Co do znamienia... Hmm.. mnie rosyjska litera B kojarzyła się z tytułem serialu "Bedlam" co znaczy "Psychiatryk". Wiadomo było, że Joseph miał w szpitalu jakąś swoją sadystyczną świtę, do której należał m.in. ojciec (albo dziadek, nie pamiętam) Warrena. Stąd też Warren miał znamię. To samo tyczy się Jeda i Ellie - byli dziećmi Josepha i musiał je jakoś naznaczyć niejako równym sobie.
7) Co do płodu to owszem, będzie miało znamię Josepha, co samo w sobie jest dziwne. Serial ma otwarte zakończenie, więc nie wykluczone, że będzie kolejny sezon, bo jeszcze wiele przed nami. Wszakże Joseph wciąż nie pozostał unicestwiony.

Tyle, jeśli o mnie chodzi.

matio14

Ad 2) Ostatni odcinek 1 sezonu.

użytkownik usunięty
matio14

Ale wnikliwie to przeanalizowałaś. Wydaje mi się jednak, że on zaczął zabijać te kobiety zanim jego córka go dźgnęła. Zastanawiam się:
dlaczego Jed nie pojawia się w drugim sezonie, (mógłby być jak Eve, pomagać Ellie), oraz
nad koneksjami rodzinnymi, w żadej retrospekcji nie ma małego chłopca obok Eve (Jeda), ona o nim zapomniała czy wogóle nie wiedziała o istnieniu brata. Wynikało by z tego, że Joseph celowo ich rozdzielił, albo interesowała go wyłącznie córka. To dlaczego w takim razie dostawał SMSy, a w rezultacie zginął?

Wydaje mi się, że Joseph miał jakiś problem seksualny. Jakieś uprzedzenie do kobiet, skoro - jak mówisz - mógł zabijać przed tym, gdy Ellie go zadźgała. Co do Jeda. On jak był malutki to go oddano pod opiekę Warrenowi. I też zastanawia mnie jedno - Ryan odciął połowę zdjęcia, gdzie była matka Jeda. Kto był na drugiej? Myślę, że wiele wyjaśni się w 3 sezonie. A poza tym hmm... może Theo James (Jed) nie mógł dłużej pracować na planie tego serialu?

użytkownik usunięty
matio14

Zawsze gościnne pojawienie się jest lepsze niż nic. Wiem, że zaczął kręcić coś w USA, jednak nic nie stało na przeszkodzie wziąć go na jeden dzień zdjęciowy i nakręcić wszystkie sceny z nim. W sumie bardzo dużo elementów mi się myli bo nigdy nie oglądam seriali w ciszy i skupieniu.

Hmm... No wiesz, może to też koszta? Jednak przelot z USA do WB to duże pieniądze.
Cóż, cięzko mi się wypowiedzieć. Ale fajnie by było, gdyby pojawił się w trzecim sezonie.

użytkownik usunięty
matio14

Dla nich to nie są duże pieniądze. Poza tym mogli to zrobić jeszcze jak był w pierwszym sezonie lub chwilę po. Jeśli by był duchem, to nic oprócz niego i znaków dla Ellie nie trzeba :).

No w sumie masz racje, ale co my możemy poza dyskutowaniem?

użytkownik usunięty
matio14

Niemoc jest przygnębiająca :)

ocenił(a) serial na 8
matio14

Mam pytanie, jak zginął Jed ?

patka_1911

Z tego co jest wiadomo, to zamordowano go w podziemiach, po tym jak zatrzasnęły się za nim drzwi.

ocenił(a) serial na 8
matio14

To że zatrzasnęły się za nim drzwi to pamiętam, myślałam że coś ominęłam . Dziękuję za szybką odpowiedź

patka_1911

Nie ma sprawy :) Wiesz, w drugim sezonie się to w każdym razie nie wyjaśnia. Nie wiem, czy nie będą z czasem robić 3 sezonu.

ocenił(a) serial na 6

Podstawowa dziura logiczna: Jed widział duchy, Ellie widziała duchy ale i przeszłość. Jak mogła widzieć Eve skoro nadal żyła?

Poza tym - co za problem przy pomocy policji wykurzyć kolesia z kryjówki i zabić??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones