PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717910}

Billions

7,9 8 881
ocen
7,9 10 1 8881
Billions
powrót do forum serialu Billions

Jeden z lepszych pilotów, jakie widziałem w ostatnim roku. Imo właśnie zapowiada się zdecydowanie mroczniej niz Suits (chociaz mylaca moze byc muzyczka), bo na bank pojawia sie tu trupy predzej czy pozniej. Gra aktorska zdecydowanie na plus, obaj głowni bohaterowie wyrazisci, poboczni też poki co całkiem calkiem. Ogolnie zapowiada sie bardzo ciekawy serial (wreszcie po ostatniej posusze).

ocenił(a) serial na 9
Tarzan_8

Po dwóch odcinkach mam apetyt na następne. Chciałem zobaczyć jak w takiej roli sprawdzi się Damian Lewis, i daje radę. Paul Giamatti też pasuje. Ciekawe przedstawiony świat Wall Street od kuchni. I w dodatku Showtime zamówiła drugi sezon!

Tarzan_8

Wybacz ale musiałem- od "Suits" mroczniejszy jest pierwszy odcinek "Gumisiów".

ocenił(a) serial na 7
Tarzan_8

Po pilocie chce się wręcz krzyknąć: "wreszcie" i "więcej!". Świetna obsada, klimat... a trupy w tej historii nie są potrzebne - mam nadzieję, że to nie zrobi się 'taki' serial.

ocenił(a) serial na 8
Tarzan_8

Po 4 odcinku - naprawdę znakomity serial.
Trochę jakby pożenić "Suits" z "House of Cards" z 'Wilkiem z Wall Street" na dokładkę. Ciężko wejść z slang giełdowy jeśli się nic o tym nie wie, no i nadążenie za tematami i kolejnymi sprawami też nie jest najprostsze (dla mnie osobiście - inwestowanie i giełda to tematy dla mnie abstrakcyjne).
"Billions" są aktorskim starciem tytanów, bo i Giamatti, i Lewis to zawodnicy wagi ciężkiej. Malin Akerman jako współczesna Lady Makbet (niemalże ;) świetna, a Maggie Siff całkiem wymiata - nie wiedziałam że to tak dobra aktorka!

Naprawdę najmilsze zaskoczenie serialowe ostatnio, tak dobrze się ogląda "Billions", choć jeśli nie lubicie gęstych, szybkich dialogów "chodzonych" i dynamiki jak z "Newsroom" czy "Steve'a Jobsa" Sorkina (innego niż Sorkina niż tego od "Billions") to może się wydać mało zjadliwie.
Jak ktoś dobrze napisał wcześniej - "Suits" to przy "Billions" rzeczywiście "Gumisie". Jak "Suits" kocham to jest to serial bardzo uładzony, telenowelasty, odklejony od jakichkolwiek realiów. Bajka. "Billions" są dużo bardziej skomplikowane, brudne, mocne i wymagające szybkiego myślenia i kojarzenia faktów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones