PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616572}

Boss

8,1 3 370
ocen
8,1 10 1 3370
Boss
powrót do forum serialu Boss

Czy po drugim sezonie wszystko się wyjaśnia? Bo nie ma 3 sezonu i nie wiem czy zaczynać
oglądać skoro anulowali 3 sezon????

konrad1617

Lepiej obejrzyj, stary. Wyjaśniają się wszystkie wątki rozpoczęte wraz z S2, ale też pojawi się kilka nowych, które mogły łatwo rozpocząć kolejny. Osobiście mam pewien niedosyt, bo co najmniej trzy, cztery motywy aż wołają o kontynuację, ale akcja S2 robi kolosalne wrażenie i parę motywów zobaczyć musisz. Sezon lepszy od poprzedniego.

ocenił(a) serial na 10
smut_ny

Szkoda, że niektóre produkcje mają po prawie 10 sezonów a taki rewelacyjny Boss tylko 2. To żart? Z tego co wiem dość dużo osób oglądało ten serial..dziwne.
No i skończył się właśnie tak, jakby miał być 3 sezon.

melody_phantom

Wiesz, Melody, seriale (jak i większość dzisiejszej kultury) rządzi się prawami komercyjnymi. Niska oglądalność - schodzi z anteny. A przyznasz chyba, że aby nadążać za fabułą czy starać się prognozować przyszłe wydarzenia takiego serialu, jak Boss, to jednak w głowie trzeba nieco mieć..

Inna sprawa, że political fiction zawsze należało do produkcji masowych. Mnie dziwi, że w kraju takim jak Polska (gdzie polityka w ogóle nie budzi zainteresowania, albo jest tylko domeną internetowych "pieniaczy" - jedno z drugim się łączy, niestety) serial taki jak Boss zyskał - jak widać - wielu fanów.

Cieszę się, że chociaż Zakazane imperium mi zostało..

ocenił(a) serial na 10
smut_ny

Chyba również zacznę oglądać Zakazane Imperium...

melody_phantom

Polecam. Również political fiction, również wzorowane na prawdziwych postaciach i wydarzeniach (zobacz tematy na fw). Klimat XX-lecia, fabuła konstruowana podobnie - zdarzają się momenty (klimatycznej) dłużyzny, a zaraz potem nagły, niespodziewany zwrot akcji. Patrząc na filmy, które oceniłaś na fw najwyżej na pewno przypadnie Ci do gustu.

ocenił(a) serial na 10
smut_ny

Bardzo długo zabierałam się za ten serial ale jakoś nigdy nie miałam okazji go obejrzeć z racji że oglądam ich bardzo dużo. A z filmów o tematyce politycznej polecisz coś ciekawego? Bo te, które znalazłam mają dość kiepskie opinie.

melody_phantom

Cóż, akurat Boss był najlepszy. Ale i w Zakazanym znajdziesz takie wątki. To w końcu opowieść o początkach mafii, a - jak wiadomo - te dwie dziedziny (polityka i gangi) szły wtedy w parze dość równym krokiem. Fabularnie dodano tam jedynie kilka osób, o których nigdzie nie poczytasz, a sam główny bohater (w rzeczywistości Enoch "Nucky" Johnson, a nie jak w serialu - Tomson) był też na początku ważnym politykiem.

melody_phantom

O ile nie jest to serial wprost polityczny, to wątki gry politycznej (też na poziomie miejskim, w tym przypadku w Baltimore) są świetnie pokazane w "The Wire", przede wszystkim od 3. sezonu. Zresztą nie tylko polityka jest w tym serialu rewelacyjna. Problem w tym, że jest to serial nieprzetłumaczalny ze względu na slang, jakim posługuje się wiele postaci. Dobra znajomość angielskiego jest konieczna.

ocenił(a) serial na 10
melody_phantom

Melody jak chcesz jakiś dobry polityczny to House of Cards albo The Borgen.

ocenił(a) serial na 10
assantis

House of Cards oglądam od początku :) Szczerze mogę stwierdzić, że to najlepszy polityczny serial jaki oglądałam.
A The Borgen sprawdzę, dzięki.

ocenił(a) serial na 9
smut_ny

"gdzie polityka w ogóle nie budzi zainteresowania"

To jakiś żart? Może Ty w jakiejś inne rzeczywistości żyjesz? O polityce w Polsce mówi się wszędzie, nawet u cioci na imieninach. W Polsce tematy polityczne są głównymi przedmiotami wszelakich rozmów w gronie rodziny, przyjaciół, w pracy. Żyłem poza Polską i powiem, że nie znam kraju, w którym w relacjach prywatnych tyle się o polityce rozmawia co u nas.

I nie, Boss nie ma zakończenia. To jest jego największą wadą. Ten trzeci sezon był obowiązkiem. Wiem jaki był zarys zakończenia i łatwo się domyślić, że choroba burmistrza w końcu go wykończyła, ale zanim do tego doszło, przeszedł proces spektakularnego upadku i publicznej kompromitacji. Szkoda, że tego nie zrealizowano. Wielka szkoda.

ocenił(a) serial na 9
melody_phantom

Mama wrażenie, że serial jest trochę jak "Skazani na Shawshank" - szersza publiczność doceni go dopiero po pewnym czasie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones