PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430668}

Breaking Bad

8,8 295 583
oceny
8,8 10 1 295583
8,8 33
oceny krytyków
Breaking Bad
powrót do forum serialu Breaking Bad

Fly ;)

ocenił(a) serial na 9

Odcinek "Fly" obok poprzedzającego go "Kafkaesque" to trampolina, która wybija trzeci sezon do poziomu poprzednich dwóch sezonów i jedne z moich ulubionych odcinków z całego serialu. Jak na razie, bo dokładnie w tym miejscu jestem, a do końca zaledwie 3 epizody. To w tym odcinku najbardziej uzewnętrznia się psychika Walta, jego dramat, jego zmory. I tu wkracza mucha, zwykła mucha domowa, która w tym odcinku jawi się niemal niczym symbol, jakby ucieleśnienie dręczącego Walta sumienia, jego popełnionych błędów, wątpliwości. Zauważmy, że na początku odcinka "Fly", leżący w łóżku Walt patrzy na zegarek i jest 2 w nocy, następnie gdy wybija 6 rano, Walt jest już gotowy, ubrany, prawdopodobnie nie spał całą noc. Nie spał bo nie mógł. Dręczyły go różne myśli. Na koniec odcinka Walt znów leży w łóżku i widzi muchę...

Do tego wrócił humor, którego troszkę brakowało mi w drugim sezonie, a który tak podobał mi się w pierwszym sezonie. Polowanie na muchę, zmyślona historyjka Skyler o hazardzie, albo moment z "Kafkaesque", w którym Skinny Pete wraz z tym swoim drugim koleżką (nie pamiętam jego imienia) pojawili się na zebraniu terapeutycznym Jesse'ego i robią sobie jaja, to istna rewelacja. Oby więcej takich perełek, wciśniętych bądź co bądź do dramatu z prawdziwego zdarzenia.
Świetny serial.

ocenił(a) serial na 9
_Pablos_

Zapomniałem jeszcze o jednej kwestii. Miłym dla mnie zaskoczeniem było nawiązanie w rozmowie Walta z Jessym do spotkania Walta z ojcem Jane. Teoretycznie takie niewiarygodne spotkanie musi później mieć swoje rozwinięcie, ale zdążyłem już o nim zapomnieć. Wciąga, oj wciąga...

ocenił(a) serial na 10
_Pablos_

Dla mnie odcinek Fly to istny zapychacz, zapchaj dziura - serial ma kontrakt na 13 odcinkow na sezon i ten odc byl po to aby wywiazac sie z kontraktu. Wydarzenia w tym odcinku dzieje sie ciagle w jednym miejscu w laboratorium a akcja nie posunela sie ani sekundy do przodu w stosunku do odcinka poprzedniego. Gybys ominelo ten odc nawet nie zauwazylbys ze cos przeoczyles jezeli chodzi o ciaglosc akcji. Natomiast odc mogl sie podobac bo jest nacechowany emocjami.

ocenił(a) serial na 10
HILTI

Dodal bym jeszcze ze samo skazenie przez muche jest smieszne. Owszem w sterylnych laboratoriach gdzie juz przed wejsciem do pomieszczenia chemik musi sie przebrac z przebraniem obuwia na czele taka mucha stanowilaby zagrozenie. Nie wspominajac o takich laboratoriach gdzie pomiedzy laboratorium a wyjsciem z niego jest komora gdzie nastepuje odkazenie czlowieka i dopiero on wychodzi lub wchodzi.

A tutaj w serialu co mamy? Walter rzuca sobie brudnym butem po calym laboratorium, roztlukuje wszystko dookola, upada na urzadzenia laboratoryjne, rozwiesza jakies lepy gdzie popadnie, spozywa tam jedzenie i robi sobie z Jesse'm tam co tylko chca po czym stwierdza ze w laboratorium jest mucha i stanowi smiertelne zagrozenie. :)

użytkownik usunięty
HILTI

Ten pościg za muchą był raczej objawem stanu Waltera, który żył w skrajnym napięciu, niż dowodem na zagrożenie ze strony muchy. Bzyczenie to jeden z najbardziej wkurzających dźwięków, i tylko to napięcie potęguje, więc trzeba ją dopaść, to sprawa życia i śmierci umysłu. I wreszcie okazja, żeby naprawdę pogadać z Jessem.

Nie chce mi się rozpisywać ,więc powiem krótko. To najgorszy odcinek jaki widziałem w tym serialu i zgadzam się ,że to zapychacz. Nei pamiętam ile go obejrzałem ,ale żygać mi się chciało na widok mordy pinkmana ,więc przewinąłem te nudy xD

ocenił(a) serial na 10
Ottiss14

hehe
ja sam musze sie przyznac ze ogladalem ten odcinek na przewijaniu +2x na stacjonarnym dvd
napisy wtedy sa ciagle wyswietlane chodz nie ma dzwieku i zdazalem czytac co mowia i ogladac co sie dzieje na przyspieszonym ekranie

_Pablos_

Ponoć o gustach się nie dyskutuje, ale będąc świeżo po obejrzeniu 3 sezonu muszę powiedzieć, że właśnie "Kafkaesque" a tym bardziej "Fly", to 2 najgorsze odcinki tej serii. W dodatku "Fly" to chyba najgorszy odcinek w ogóle w całym serialu. Tradycyjny zapychacz, który by można w całości pominąć. 3 sezon jest faktycznie jak na razie najlepszy, za wyjątkiem tej jednej wpadki.

ocenił(a) serial na 9
Andrews23

również strasznie podrażnił mój układ nerwowy odcinek "Fly" ze względu na wszystkie wymienione powyżej elementy, przede wszystkim też że akcja nabrała tempa jak nigdy przedtem w tym serialu, a tu taka kupa powolna i nic nie wnosząca. na szczęście dalej powróciło na swój tor, toteż teraz jakaś kolacja, browar i ostatni odcinek. następny sezon w przyszłym roku?

ocenił(a) serial na 10
_Pablos_

Zgodze sie, ze epizod Fly byl...niecodzienny. To faktycznie 'zapchaj dziure' odcinek ale moim zdaniem genialny. Ja odczulem to jak doslownie OKO CYKLONU. Poza tym, jak dobrze zauwazyles, byl to genialny moment ukazujacy stan psychiczny Waltera no i moment 'niemal spowiedzi' ktora skonczylaby sie pewnie niezla awantura. Odcinek wolny jak cholera ale wciagnal mnie niesamowicie, do tego stopnia ze powtorzylem sobie scene gdy Walter ganial muche. Moze dlatego ze byla to najbardziej dynamiczna scena odcinka...hehe. Tak czy inaczej, ten epizod pamietam naprawde doskonale.Ten byl idealnie wstrzelony w cala akcje sezonu 3, aby troche wyciszyc emocje. Jednak szczerze powiem, ze raczej nie chcialbym aby bylo wiecej takich odcinkow. Oko cyklonu.

ocenił(a) serial na 9
dabram17

Uwielbiam ten odcinek jak polują na muche! Najzabawniej jest jak oglądać toto bez dokręcania jakichś ideologii do tego. Chodziło tam po prostu o cholerna muche! 10/10 epizod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones