PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688160}
8,1 6 069
ocen
8,1 10 1 6069
Chicago P.D.
powrót do forum serialu Chicago P.D.

Tak jak w temacie. Chicago jest największym "polskim" miastem poza granicami Polski. Jeszcze w 2000 roku ludność pochodzenia polskiego stanowiła największy procent wśród białej populacji tego miasta.

Dlaczego więc scenarzyści z uporem maniaka nie wprowadzają polskiego bohatera, czy to w Fire, czy w Med, czy w PD (Justice nie zamierzam oglądać, więc się nie wypowiadam)?!

W Fire był niby kapelan Orlowski, ale to przecież była tylko postać epizodyczna i też w sumie nie wiadomo czy aktor nie grał jedynie postaci o polskim nazwisku, tak jak Olinsky w PD. Mi chodzi o taką postać jak chociażby Rusek Otis, który i po rosyjsku coś powie, a nie tylko nazwisko słowiańskie nosi.

ocenił(a) serial na 9
birken92

Znów był motym polski w nowym odicnku więc dla mnie ok. Fajnie że w ogóle w takim dużym kraju jak USA coś się w ogóle o nas pojawia bo ile jest krajów gdzie nie ma o nich nawet słowa

_Simon

Haha kiełbasa :D

birken92

Osobiście uważam, że na brak polskości w PD nie ma co narzekać.
Zdarzały się odcinki (Bembenek), kiedy aktorzy mówili w naszym języku, co chwilę są jacyś nowi bohaterowie, sąsiadki, świadkowie mający polskie nazwiska.
Nie zapominajmy, że Chicago to USA. To, że w Chicago mieszkają Polacy, nie oznacza, że mieszkają tam tylko Polacy. Stany mają ogromną historię, gdzie Polska i polscy bohaterowie brali udział (wspominałam już w innym komentarzu np. o Pułaskim), jednakże autorzy wiedzą, że serial oglądają całe Stany a nie tylko Illinois.
Wiadomo, że fajnie, kiedy pojawi się jakiś Olinsky, Ruzek, ale wszystkie "polskie" postaci muszą być obsadzone w umiarkowanej ilości, a nie dominującej.
:)

ocenił(a) serial na 7
TikiBar

To nie aktorzy mówili w naszym języku, tylko zostało puszczone nagranie, a to jest spora różnica. Ja wyraźnie napisałem, że brakuje mi postaci wśród tych ekip (Fire, PD, Med), która mogłaby być jak Otis w Fire, nieepizodyczna, należąca do paczki. Olinsky nie jest Polakiem, nosi tylko polskie nazwisko (w przeciwnym razie scenarzyści by go wykorzystali przy wątku Bembenka), Ruzek to już w ogóle nie jest Polak, nie wiem skąd taka myśl. O niczym innym nie pisałem, jak o tym, że brakuje mi takiej postaci, absolutnie nie miałem na myśli, żeby Polacy byli dominujący.

birken92

Strasznie się czepiasz
Wyluzuj człowiek
(:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones