Chirurdzy
powrót do forum 11 sezonu

Shonda w niedawno udzielonym wywiadzie powiedziała, iż nadchodzący sezon będzie mocno skupiony wokół postaci Meredith. Na taką decyzję twórczą wpłynęła przede wszystkim niestabilna sytuacja bohaterki, która została zapoczątkowana w sezonie poprzedzającym. Oprócz konfliktu z mężem, Mer będzie zmagała się z odejściem Christiny. Dodatkowo w grę wchodzi sprawa kolejnej siostry oraz wynikających z tego problemów.

Jeżeli chodzi o dodatkowe informacje to Caterina Scorsone wcielająca się w postaci Amelii dostała promocję do regularnej obsady. Świeżym nabytkiem jest także Geena Davis, laureatka Oscara, która ma zastąpić Sandrę Oh. Wcieli się ona w jednego z nowych chirurgów oraz dostanie jeden z ważniejszych wątków sezonu. Zastanawiające jest tylko to czy Davis zagości w obsadzie na dłużej. Dodatkowo w S1 zobaczymy Kate Burton, która ponownie wcieli się w postać Ellise Grey.

tomb2525

fajnie, że znowu skupimy się wokół Meredith - mam tylko nadzieję, że Shonda nie postanowi zrujnować jej życia i że np. rozstanie się z Derekiem. MerDer to jedna z moich ulubionych par, poza tym uważam że są dla siebie stworzeni. równie jestem ciekawa nowej siostry Meredith. ciekawe po jakim czasie dowie się prawdy. mniemam, że Ellise Grey pojawi się w S11 jedynie w retrospekcjach (no raczej). wszystko byłoby dobrze, gdyby nie brak Cristiny :< nadal się nie pogodziłam z odejściem Sandry Oh. już nie lubię tej całej Geeny Davis. mimo tego nie mogę się już doczekać najnowszego sezonu ! :D

isobel

ach, no i nie podoba mi się to, że Amelia będzie w stałej obsadzie. strasznie mnie irytuje. a w poprzednim poście miałam oczywiście na myśli żeby Meredith się z Derekiem nie rozstawali. zgubiłam gdzieś słowo "nie". przepraszam za błąd :)

ocenił(a) serial na 6
isobel

Osobiście mam nadzieję, że Shonda nie planuje dla nas rozwodu w nadchodzącym sezonie. Nie zdzierżyłbym tego. Kiedy Meredith i Derek w końcu powiedzieli sobie sakramentalne "tak" to aż mi kamień spadł z serca. Po tak ogromnym czasie w końcu się zeszli. Konflikt oczywiście jest dość mile widziany (Chirurdzy to w końcu dramat) ale niech to nie będzie coś poważnego, co wpłynie na relację tej dwójki w sposób drastyczny. Poza tym doskonale wiemy, że ich rozłączenia nie ma racji bytu bo obydwoje żyć bez siebie nie mogą. Gdy są w rozłące to działa to na nich niezwykle destrukcyjnie.

Jeżeli chodzi o brak Christiny, to na pewno będzie to odczuwalne. Przez długi czas miałem obawy czy znajdą kogoś kto będzie choć w 50% miał możliwość wypełnienia tej pustki. Mówiąc szczerze obawiałem się tego kogo wybiorą. Traf padł na Davis i tutaj również kamień spadł mi z serca bo to bardzo dobra aktorka, której postać charakterkiem może być lepsza niż Yang. Ktoś uzna, że prawię tutaj herezję ale Geena ma talent i niejedno może pokazać. Mam duże oczekiwania co do niej.

Co zaś się tyczy Amelii to kolejna świetna wiadomość. Postać tak kupiła mnie bez reszty w "Prywatnej Praktyce" więc tym bardziej cieszę się, że na stałe zawita go Chirurgów. Caterina to również bardzo utalentowana aktorka, której gra całkowicie do mnie przemawia. Lubię tą lekkość przemieszaną z zadziornością i ogromnymi pokładami dramatyzmu. Według mnie, strzał w dziesiątkę. Poza tym skoro wraca Amelia, to może wróci też Addison.

ocenił(a) serial na 10
tomb2525

Usłyszałam o tym jakiś czas temu i nawet ucieszyła mnie ta wiadomość, bo jestem fanką Mer i jej "przemiany",

Mam nadzieję, że nie będą próbowac na siłę zastąpić Cristiny tą kobietą, bo to niewykonalne. Po prostu niech będzie nowym, niewyróżniającym się kardio.

No i jestem mega happy, że Amy zostaje- jedna z moich nowych ulubionych postaci <3

Krótko mówiąc: sezon zapowiada się obiecująco :)

ocenił(a) serial na 6
Ateliee

Wiadomo, że nie ma możliwości pełnego zastąpienia Christiny nową postacią. Yang wpisała się w historię tego serialu przysłowiowymi "złotymi zgłoskami" i to głównie z nią oraz Meredith kojarzą się Chirurdzy. Niemniej, nie jest powiedziane że nie można zminimalizować uczucia jakieś pustki po niej :) Mają ku temu bardzo dobry punkt wyjścia w postaci Davis.

Zostanie Amelii na dłużej ucieszyło mnie niezmiernie. Nie tylko ze względu na sam sentyment do postaci jak i jej historii, ale także ze względu na Caterinę Scorsone, która moim prywatnym zdaniem jest niesamowicie dobrą aktorką. Jej gra sprawia wrażenie lekkiej i subtelnej, ale kiedy trzeba to potrafi przyłożyć odpowiednią dawką należnego dramatyzmu. Lubię taką niejednoznaczność.

ocenił(a) serial na 10
tomb2525

Zgadzam się, Scorsone jest bardzo dovbrą aktorką. Generalnie obsada chirurgów bardzo mi się podoba :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones