PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479967}

Clannad After Story

Clannad: After Story
8,2 4 140
ocen
8,2 10 1 4140
Clannad: After Story
powrót do forum serialu Clannad: After Story

Na podstawie "przewodnika" po anime Clannad można poukładać sobie chronologicznie wydarzenia i zrozumieć fabułę ( img14.imageshack.us/img14/9756/clannadstorylinediagram.png ). Są jednak wydarzenia, które ciężko mi umieścić w tych liniach czasowych. Dokładniej chodzi mi o:
- sceny z innego świata (dziewczynka i robot)
Kiedy te sceny się rozgrywają? Po śmierci Tomoyi i Ushio?
- scena, w której Tomoya zatrzymuje Nagisę, gdy ta przechodzi obok niego i odchodzi (woła ją, przytula, pamięta kim ona jest)
Kiedy ta scena się rozgrywa? W którym miejscu w linii czasowej powinno się tą scenę umieścić?
- scena porodu
W anime istnieją chyba 2 sceny porodu. Pierwsza- Nagisa umiera. Druga- Tomoya jakby "przebudza" się z jakby snu i widzi, że Nagisa żyje. Czy te dwie sceny to tak naprawdę jedna scena? Czy może, gdy Nagisa umiera, Tomoya znowu cofa się w czasie (wypowiadając życzenie) i dzięki temu Nagisa nie umarła?

Te 3 części fabuły ciężko mi umieścić chronologicznie w czasie. Pomoże ktoś?

ocenił(a) serial na 8
LunarDestiny

ja to widzę tak:
- sceny z innego świata: po wydarzeniach z normalnego świata, a zarazem równolegle z nimi i przed nimi (w końcu powiedziała mu na koniec, że zaraz się obudzi w tamtym świecie) - ot, takie interesujące zagięcie czasoprzestrzeni ;)
- gdy Tomoya umiera z Ushio w ramionach
- tu można różnie interpretować: można założyć, że Nagisa umarła za pierwszym razem, a drugi poród to również wytwór umysłu umierającego Tomoi, ale można też przyjąć, że wszystkie wydarzenia od śmierci Nagisy były tylko wyobrażeniem/przebłyskiem innej przyszłości, a tak naprawdę Nagisa przeżyła poród

ocenił(a) serial na 10
LunarDestiny

Cała seria wyprodukowana została na podstawie gry Visual Nowel, a ta skupiała się przede wszystkim na tych dziwnych światełkach. Tomoya przez całą serię zbierał te światełka za każdą pomoc w stosunku do jego przyjaciółek. Kiedy zebrał odpowiednią ilość tych światełek czas, tak jakby się cofnął. Czyli ten drugi świat zniknął, aby "zreinkarnować" bohaterów i właśnie cofnąć czas. :D
Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłam o co chodzi z końcówką. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones