PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479967}

Clannad After Story

Clannad: After Story
8,2 4 140
ocen
8,2 10 1 4140
Clannad: After Story
powrót do forum serialu Clannad: After Story

Osobiście, to mnie urzekło, po prostu trafiło idealnie w mój gust, szukam czegoś równie dobrego. Piszcie tutaj propozycje :) Chodzi o to, żeby historia była spójna jak ta, porównywalnie wzruszająca, o podobnej tematyce, o prawdziwym życiu :) Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10
keslaw123

Inne anime od Kyoto Animation - w szczególności Kanon i Air.

keslaw123

Ano hi mita hana no namae wo bokutachi wa mada shiranai - potrafi doprowadzić do płaczu :D

ocenił(a) serial na 8
keslaw123

Zdecydowanie Kanon (2006), też dogłębnie wzrusza.

ocenił(a) serial na 7
keslaw123

A zna ktoś jakieś inne podobne oprócz Kanona i Air (nie zbyt mi się podobały)?

ocenił(a) serial na 10
MistrzSeller

hmm, Kanon akurat ma wiele wspólnych cech z Clannadem dlatego dziwne, że Ci się nie podobało.
Nie wiem czy szukasz mocnego dramatu, równie ciekawej/podobnej histori, czy może równie dobrze wykreowanych postaci.

Możesz sprobować :
Angel Beats
Nana
Toradora!
Elfen Lied
Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai



ocenił(a) serial na 7
volt_84

Szukam wzruszającej historii miłosnej z fajnymi postaciami.

Angel beats- jakoś nie spodobała mi się koncepcja tego anime, postaci jakoś mnie do siebie nie przekonały.
Nana- Obejrzałem jakieś 12 odcinków i jakoś tak nie za bardzo mi się podobało. Jakoś nie polubiłem bohaterek. A fabuła jakoś mnie nie zainteresowała.
Toradora! - japońskich komedii nie rozumiem totalnie
Elfen Lied- zbyt krwawe i ponure

Kanon mnie nie przekonał do siebie bo miałem wrażenie oglądania kiepskiej podróby Clannada. Ja wiem, że kanon był wcześniej. Po prostu o ile Clannad polubiłem już gdzieś przy pierwszym odcinku, to do kanona nawet po kilku się nie przekonałem.

ocenił(a) serial na 10
MistrzSeller

ah, czyli szukasz głównie dobrego połączenia romansu z dramatem.
Dziwne że nie podoba Ci się Nana, dla mnie po Clannadzie:AS, to najlepszy wyciskacz łez jaki oglądałem [ale to dopiero od ok.25/30 odcinka z tego jak kojarze]

Wracając do tematu, czyli dobry romans + dramat + ciekawe postacie:
Tasogare Otome x Amnesia
Chobits
Nodame Cantabile
Spice and wolf 1+2
True Tears

to na szybko przychodzi mi do głowy..

ocenił(a) serial na 7
volt_84

Chobits >>> komedii romansowych nie lubię. A zwłaszcza ecchi
Nodame Cantabile >>> Próbowałem. Ale główna bohaterka była bardziej denerwująca niż fajna.
Spice and wolf >>> Próbowałem, ale mnie strasznie zanudziło
True Tears >>>> Widziałem i mi się podobało

ocenił(a) serial na 10
MistrzSeller

Jeśli chodzi o Chobits to kwalifikowałbym go jako dobry romans sc-fi z elementami dramatu/echii i komedi :)
Spice wolf podobnie jak clannad to adaptacja powieści, może początkowo wydawać się nudna ale z biegem czasu wciąga.

Najlepiej będzie jak poszukasz interesujących pozycji na forum MyAnimeList.net, równie dobrze mógłbym stamtąd przekopiować kilkadziesiąt tytułów.

ocenił(a) serial na 7
volt_84

MALa znam, ale tam nic ciekawego nie znalazłem.

ocenił(a) serial na 10
MistrzSeller

skoro tam nic nie znalazłeś, to nie widać wszystko już obejrzałeś ;]

ocenił(a) serial na 10
volt_84

* to widać

ocenił(a) serial na 10
MistrzSeller

Może nie do końca podobne (choć elementy dramatu także są, zwłaszcza pod koniec), ale także bardzo dobre - Ano Natsu de Matteru? Świetny romans z genialnym (jak dla mnie ) zakończeniem. Nie sugeruj się tagiem komedia romantyczna, bo nie jest to schematyczny szajs jak większość tytułów z tym tagiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones