PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738303}

Colony

7,0 5 336
ocen
7,0 10 1 5336
Colony
powrót do forum serialu Colony

No tego się nie spodziewalłem...Sezon 3 świetny i widać ,że dopiero sie zaczął rozkręcać a tu klops:((( Tego w serialach nie lubię..częstoo gęsto historia nie jest skończona bo serial kasują...ech....

Amiga600

Również jestem bardzo zawiedziony. Przynajmniej we środę zobaczymy początek wojny między obcymi.

rafalspuka

Nic nie zobaczysz ;)) ja już jestem po finałowym odcinku.. Duży zawód... To dopiero zaczynało się rozkręcac ;(

Amiga600

Ale finałowy odcinek będzie dopiero w środę. Gdzie go widziałeś? Widziałem w trailerze, że coś się tam będzie zaczynać dziać na niebie.

Amiga600

Czekaj..wróć...finałowy dopiero w środę:)

ocenił(a) serial na 7
Amiga600

No niestety, spodziewałem się tego po 2 sezonie który jak dla mnie był mega klapą. Natomiast na osłodę zobaczyliśmy trzeci który nieco rozbudził apetyt, zostaną po nim dobre wrażenia i niedosyt bo jakby historia skończyła się na poprzednim sezonie nikt by nie był rozczarowany a tak to trochę boli. :/

Arkadiusz4O

Teraz pytanie.. Czy kręcąc finał 3go sezonu wiedzieli, że nie będzie 4go i pozamykaja większość wątków.. Czy o zgrozo powstana nowe z złożeniem na rozwinięcie w kolejnym sezonie.... którego nie będzie.

ocenił(a) serial na 7
Amiga600

Zakładam że mieli takie przypuszczenia, dlatego tak akcja poszła do przodu, a 4 sezon pewnie byłby tym ostatnim no ale cóż, sami sobie musimy dopowiedzieć jak ta historia sie skonczyla.

użytkownik usunięty
Amiga600

jestem załamana. Będzie cliffanger. Serial jest jednym z moich ulubionych seriali, podobał mi się bardzo już od pierwszego sezonu, a 3 to majstersztyk. Szkoda, że nie przenieśli go na inną godzinę albo dzień. Jestem też pod wielkim wrażeniem gry aktora grającego Willa. Niesprawiedliwość

Bardzo dobry Serial, oglądałem wszystkie 3 sezony i ten ostatni był najlepszym.Bardzo rozbudował wątek i niestety od początku oczekiwałem rozwinięcia Sci-fi.Rozumiem, że mogło nie opłacać się tworzyć 4 sezonu w całości ale brakuje konkretnego zakończenia, jeden dwukrotnie dłuższy odcinek, pokazujący wojnę obcych i to co stało by się z ludźmi i z ziemią myślę, że byłoby godnym zakończeniem, a tak pozostał ogromny niedosyt :<

Amiga600

No to pięknie. Serial odkryłem całkowicie przypadkiem, z nudów jak byłem w hotelu w inny mieście. Jak zacząłem go oglądać, to cały sezon pochłonąłem w 3 dni. Serial ma coś w sobie. Może nie jest to super produkcja z gigantycznym budżetem ale oglądałem go z przyjemnością. Też jestem załamany :(

panratio

Dokładnie. Mnie również wciągnął od pierwszej minuty. Świetnie wykreowane postacie przez Snydera, Broussarda, Willa. Klimatem trafił idealnie w mój guścik :) Dobrze ,że chociaż 3 sezony dostaliśmy. Często nowe seriale giną po 1....

Amiga600

Dobre i 3 sezony chociaż chciałbym więcej. Pamiętam jak zacząłem oglądać serial "Kwarantanna". Też mi się bardzo spodobał. Perfekcyjne efekty specjalne i ciekawa fabuła. Cały serial skasowali po pierwszym sezonie :(

panratio

Też mnie wkurzyła kasacja kwarantanny :(

ocenił(a) serial na 8
Amiga600

Mnie również wciągnął a bardzo lubię klimaty SciFi, W dodatku obsada świetna, sporo wątków. A tu takie rozczarowanie :( Głupi ci amerykanie i tyle :( Nie poznali się na dobrym serialu.

ocenił(a) serial na 6
Blizniak1

To nie ma nic do rzeczy czy serial dobry czy zły. Choćby był arcydziełem a będzie niska oglądalnosc to i tak skasują. Takie niestety twarde prawa showbiznesu.

Amiga600

Było już kilka seriali (min. Lucifer i inne), które miały być skasowane jednak przejęły je inne stacje i będą następne sezony. Miejmy nadzieję, że i Colony doczeka się finałowego 4 sezonu lub choćby dodatkowego odcinka rozwiązującego wszystkie kwestie.
Szkoda serialu, bo z sezonu na sezon był coraz lepszy.

ocenił(a) serial na 7
renifr

O wszystkim zaważył 2 sezon jak wspominałem, kicha niemiłosierna i to nie tylko moje zdanie. Dużo ludzi porzuciło serial nie sądząc że wróci na właściwe tory. Ponad to colony nie ma tylu fanów co lucyfer i mniejszą grupę lecz bardziej fanatyczną the expanse, więc myślę że jednak to koniec.

Amiga600

I po ostatnim odcinku nr 13..i mało się wyjaśniło :( Wygląda na to ,że kręcąć finał 3go sezonu nie byli pewni ,że kolejnego nie będzie...

Amiga600

Jak dla mnie wszystko się wyjaśniło..W jednej z ostatnich scen widać że "nowi obcy" przebili się przez osłonę chroniącą miasto/planetę "starych obcych" i idzie fala uderzeniowa jak po bombie atomowej. Jak dla mnie to koniec ludzkości/planety. I ten koniec sezonu nie uważałbym za przypadkowy..Szkoda mimo (anty sympatii dla niektórych postaci) wszystko, że zginęli osobno. No a 4 sezon wiązałby się z dużym budżetem na efekty specjalne walki między obcymi, fajnie by to było zobaczyć;) pzdr Łukasz

ocenił(a) serial na 7
wisniowy24

Ja to bardziej zrozumiałem, że właśnie osłona działa i tamto uderzenie było poza granicami miasta i zakładałem, że osłony uchronią przed falą, poza tym spodziewałbym się mocniejszego wybuchu jeśli miał by on zakończyć życie na ziemi kompletnie. Jednak może lepiej sobie tłumaczyć, że faktycznie to koniec i wszyscy zgineli ;p

ocenił(a) serial na 8
Janus201

Nie zapominajcie, że Katy była poza granicami miasta, poza murem i prawdopodobnie poza osłoną.

wisniow przegapiłeś kilka wątków w ostatnim odcinku, także polecam obejrzeć jeszcze raz, wówczas Twoje wyjaśnienie znacznie się zaciemni.

Janus201

I Will w kapsule na końcu więc jakby ktoś umieścił Anomalie, tych 150 do kapsuł. Czyli nie walczyli z nowymi obcymi. Intrygujące... Czuję się jakby mi ktoś obciął rękę. Ja chce 4 sezonu!

ocenił(a) serial na 10
Amiga600

Jakaś masakra w takim momencie zakończyć serial,4 sezon powinien wyjść obowiązkowo. Josh boska gra :)

ocenił(a) serial na 10
Amiga600

mi też serial bardzo przypadł do gustu.
Powiedziałbym że to jakby Prequel battlestar galactica gdzie wszystko zaczeło sie z obcymi .
a battlestar galactica też lubie

ocenił(a) serial na 10
Amiga600

I tu wyjaśnia się dlaczego to Netflix powinien mieć wyłączność na kręcenie seriali... Umowa na konkretną liczbę sezonów przed rozpoczęciem produkcji pierwszego sezonu. To ma sens! Kolejny serial pójdzie w niepamięć po Emerald City czy Terra Nova... ;-/

Amiga600

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie obejrzec 3 sezon????? bo na Netflixie są tylko 2:(((((((

ocenił(a) serial na 7
asia882

Zalukaj

asia882

Będzie na Netflixie z opóźnieniem jak przygotują lokalizację, ale na pewno będzie. Sam czekam na Netflixa, bo właśnie skończyłem oglądać drugi sezon, a nie chcę oglądać na pirackich portalach.

ocenił(a) serial na 1
Amiga600

Od którego odcinka zaczyna się sci-fi?
Jestem na 1s/10 odcinek, na razie ZERO sci-fi tylko kilka latających suszarek z karabinami, intrygi i telenowela, będzie dalej coś poważniejszego czy to już maks?

FATALITY

Co kto lubi. Nie ka♥dego da sié zadowolić....Ja oglądałem chociażby dla samej obsady :)

FATALITY

chyba mylisz sci-fi z marvelowskimi bajkami... co rozumiesz przez "coś poważniejszego"?

ocenił(a) serial na 1
gdyz

Marvel to komedio-dramat z dobrymi efektami.
Coś poważniejszego to fabuła w której rzeczywiście są obcy, a zamiast tego zaserwowali na potęgę tanich intryg i prawie zero info na temat inwazji, po 10 odcinkach zapomniałem, że to w ogóle sci-fi, bardziej jakaś mieszanka sensacji, dramatu i obyczajowego.

FATALITY

ok boomer

FATALITY

To nie jest serial dla fanów Independence Day. Science Fiction to nie tylko efekty specjalne ale też sama fabuła a ta w przypadku tego serialu jest naprawdę wyjątkowa, brak bohatera pokonującego potężnych obcych z pomocą pistoletu przy okazji nucąc pod nosem hymn. Wkurzające jest to, że takie seriale pokazujące poza strzelanką również rozterki moralne i problemy etyczne upadają a kręci się chłam, przy którym umierają komórki mózgowe.

ocenił(a) serial na 1
baranek71

Nie chodzi o efekty specjalne, ale o samą inwazje, informacji na ten temat przez 10 odcinków jest tyle co kot napłakał, po 10 odcinkach prawie zero informacji na temat obcych, równie dobrze mogli to być ruscy i nie zrobiłoby to żadnej różnicy.
Ja rozumiem, że intrygi i te "zaskakujące" przewroty akcji rodem z telenowel mogą wciągnąć, ale bez przesady, mogliby chociaż jakieś ochłapy sci-fi rzucić.

ocenił(a) serial na 9
FATALITY

To się nazywa umiejętne budowanie napięcia, Ty chciałbyś mieć podane wszystko od ręki na tacy, efekty jak z Avatara a głębie fabuły jak z nie wiem Alien vs. Predator. Nie wszystko jest dla każdego.

ocenił(a) serial na 1
michalke89

Przecież napisałem co bym chciał, dlaczego wmawiasz mi coś innego? :D
Efektami nie da się nadrobić fabuły, jest sporo filmów sprzed lat 90 w których efektów prawie nie ma, a potrafią trzymać w napięciu i mieć jednocześnie fabułę, bez niepotrzebnych intryg.

ocenił(a) serial na 9
FATALITY

Wmawiał to dość mocne słowo. Zacytuję:" Informacji na ten temat przez 10 odcinków jest tyle co kot napłakał"=Ty byś chciał wszystko mieć na tacy. Reszta z Avatarem etc. to moje luźne teorię ;) Widzisz nawet w samym wątku, opinie na temat tego serialu są podzielone. Co do filmów (niektórych) sci-fi z 90-tych nie sposób się nie zgodzić. Ja zacząłem ten serial dla Sawyera z Lost ;) potem mi się spodobał. Jak dla mnie to że nie pokazali mi od razu inwazji obcych to akurat był ogromy plus bo zupełnie nie tego się spodziewałem. Widzisz mimo braku tej inwazji i samych latających dronów i muru ( to chyba tyle ze sci-fi) i tak ten serial przyciągnął moją uwagę.

ocenił(a) serial na 9
Amiga600

czasem lepiej niedokończona niż jak w Lost lub prison break zrobili za dużo sezonów i zepsuli serial. Ale żal jest mimo wszystko, że to koniec.

sonoflight

Tez prawda....

ocenił(a) serial na 8
Amiga600

Czy ktoś znalazł wywiad z twórcami, w którym skrótowo opisują, co by było w sezonie 4?

Amiga600

Szkoda że skasowali, przez przypadek mi wyskoczył na netflixie i bardzo przypasował tematycznie w mój gust. Ale pisanie o tym serialu, że był dobry czy co gorsza mądry to DLA MNIE nieporozumienie. Oni tam o nic nie dbali żeby to się kupy trzymało, a ja nie jestem osobą która jakoś specjalnie błędy wyłapuje ale tu waliły po oczach. System przestał działać ale Katie dzięki niemu i tak dostaje adres dzieci, wywożą Snidera za mury i się okazuję ze ma córkę , wszyscy zdziwieni a mówił to Willowi już dawno ( mogło by to wpłynąć na ich większą podejrzliwość - dalej nie wpłyneło). Bardzo bym chciał obejrzeć podobny serial, ale trochę mniej skupiający się na dosyć irytujących głownych bohaterach

eLTech

elTech - też odkryłem serial niedawno i od pierszych scen wygląda mi jakby twórcy przypadkiem przeczytali "Wyjście z cienia" i "Limes Inferior" Janusza Zajdla. po czym postanowili zrobić z tego mroczny amerykański serial... I się pogubili. Obcy których nikt nigdy nie widział i obronili nas/mogą zniszczyć pierdnięciem rodem z "Wyjścia z cienia". Człowiek z marginesu (formalnie przestępca) staje się ważnym agentem rządu jak w "Limes Inferior" - tylko, że w tym drugim przypadku polska wersja mówi o cwaniaczku-cinkciarzu, a po amerykańsku musi to być agent specjalny...

Amiga600

dajcie znać jakby coś się zmieniło z finałowym sezonem, wtedy oglądnę serial. tak to nie ma co ruszać...

tomekguru

w końcu skasowali te idiotyzmy ... myślałem że to "coś" a tu d.... napadają na ziemię rapy i podbijają ja rękami ziemian na samym zastraszaniu... mordują miliardy a z i nnych robią roboli i armie do obrony ich przed innymi kosmitami (wmawiając że nas bronią xd)... sorry ale jakby każdy pokazał im palec to albo wymordujcie cała ziemie i brońcie się sami i sami sobie zapi.dalajcie w fabrykach albo zostawcie nas w spokoju no tak ale tacy jak snyder to co 2 lub 3 ... w końcu koniec filmu który zaczął sie fajnie a potem było tylko gozrej i działało na nerwy : )) po ukróceniu pamiętników Sary Connor nabili kabze na 3 sezonach colony i poszli dalej ...

DodoQ

Słyszałeś o czym takim jak II WŚ? Bo to jest dokładnie to - masz kolaborantów, obcy jako naziści. Fabryki - obozy zagłady. Przecież te 70 lat temu też wystarczyło powiedzieć - elo, mordujcie sobie nas a potem sami pracujcie w fabrykach. Było tak? No nie. Zresztą gdzieś czytałem nawet, że serial był zainspirowany okupowaną Francją - strefą Vichy. Z jednej strony normalne życie, a z drugiej okupant który może cię wysłać do fabryki/obozu jednym podpisem.

gawroneks

Obcy usunęli z planety dużą większość normalnych ludzi ,zostawili samych kolaborantów . Wystarczy popatrzeć na zachowanie tej pseudo rodziny

Amiga600

Proscie w bedzie wam dane;D moze w 2023 wznowia serial;D

ocenił(a) serial na 8
magijka

Masz jakieś info?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones