Community (2009-2015)
Community: Sezon 2 Community Sezon 2, Odcinek 14
Odcinek Community (2009-2015)

Dungeons and Dragons dla zaawansowanych

Advanced Dungeons & Dragons 22m
8,6 372
oceny
8,6 10 1 372
Community
powrót do forum s2e14

Netflix usunął jeden z odcinków serialu Community za rzekomy rasizm. Polski support umywa ręce. Czas nagłośnić sytuację.

bredny

Bardziej absurdalnie być nie może. Chińczyk gra Mrocznego Elfa, ma pomalowaną na czarno twarz, to fakt, ale to nie ma absolutnie nic wspólnego z blackface. Totalnie inny wydźwięk.

bredny

Też mnie to wkurza, bo zaczęłam ten serial jakiś czas temu i jeszcze nie doszłam do tego usuniętego odcinka

ocenił(a) serial na 8
niunia123_filmweb

Na torrentach odcinek dalej jest ;).

Pawel_8

Takie akcje powodują, że mam ochotę wyłączyć VOD a włączyć serwisy P2P

Pawel_8

Torrentów nie umiem używać tak, by nic nie udostępniać przy pobieraniu, więc się za to nie zabieram, ale dziękuję za podpowiedź :). Już znalazłam gdzieś ten odcinek w ziemniaczanej jakości. Cały występ z umalowaną twarzą trwał do 5 minut, to miał być jakiś mroczny elf, w dodatku zrobił to Chińczyk zwyrol znany z chorych akcji, a inna czarna postać potępiła jego zachowanie, zatem nie rozumiem tego całego zamieszania.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
bredny

Aż się prosi, by zacytować Jeffa z pierwszego odcinka, gdy Pierce projektował antyrasistowską maskotkę drużyny: "antyrasizm to nowy rasizm". Jeszcze nie dotarłem do skasowanego epizodu, będę musiał skorzystać z pomocy mniej legalnego serwisu.

lew890

A dzisiaj: "Pojęcie białego przywileju jest rodzajem antyrasizmu, a ten jest komunizmem XXI wieku – uważa francuski filozof Alain Finkielkraut, dla którego uzasadnione emocje, które nastąpiły po śmierci George'a Floyda w USA, zmieniły się w szaleństwo."

Dobrze spotkać na forum osoby, które trzeźwo myślą.

ocenił(a) serial na 9
bredny

Na Prime Video jest ten odcinek :D

ocenił(a) serial na 10
sundayborn

Dzięki za info, rok mi tego odcinka brakowało do kompletu ;)

ocenił(a) serial na 9
Kvbiaq

Niestety, ale serial zniknął z Prime Video na początku miesiąca, bo to nie jest ich oryginalna produkcja :(

ocenił(a) serial na 10
sundayborn

Obejrzałem w końcu na daily motion, moim zdaniem drugi odcinek o d&d lepszy, ale i tak słabo, że pierwszy dalej usunięty z netflix ;(

bredny

Ja bym nawet powiedziała więcej: Netflix usunął jeden z NAJLEPSZYCH odcinków serialu... smutek wielki. W określeniu, czy coś jest rasistowskie, chodzi chyba też o kontekst. Może niech usuną pozostałe odcinki, bo prawie w każdym pada jakiś rasistowski żart.

ocenił(a) serial na 7
elfka77

Potwierdzam. Jeden z lepszych odcinków tego serialu :) Szkoda, że przez politykę część odbiorców nie będzie miała okazji go zobaczyć :/

ocenił(a) serial na 3
bredny

to jest strasznie zabawne, biorąc pod uwagę, że ten serial cały jest rasistowskim rzygiem, w którym jedyny "humor" opiera się na stereotypach, goniących stereotypy

quietstarcollapse

Tak oczywiście usuńmy wszystko co nie jest poprawnie polityczne przecież ludzie to debile którym trzeba wybierać co mogą oglądać.

ocenił(a) serial na 3
lokator25

fajny chochoł, nic takiego nie sugerowałam. strasznie mnie tylko bawi wybieranie jednego odcinka, żeby być performatywnie woke, kiedy cały serial jest rzygiem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
yemeth1

uuuuuuuuu cóż za wyrafinowana obelga

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
yemeth1

xDDDDDDDDDDD kocham sprawiać, że prawaccy chłopcy płaczą, to takie urocze

quietstarcollapse

chyba ze śmiechu z głupoty lewackich dziewczynek xD jak taki miałaś cel to w 100% osiągnięty, gratki

quietstarcollapse

Dużo racji, ten serial opiera się w 90% na rasizmie, seksizmie, antysemityzmie, fatfobii i wyśmiewaniu chorób psychicznych i zaburzeń rozwoju.
Uwielbiam go.

bredny

Community, Scrubs, The Office i pewnie wiele więcej seriali oraz filmów (pewnie też innych środków przekazu) spotkało się już z tym rodzajem cenzury. Od kiedy ludzie zapomnieli że cenzura to zły ruch?
Kiedy patrzę na te wydarzenia przypomina mi się z podręczników do historii palenie książek w nazistowskich Niemczech.

ocenił(a) serial na 7
bredny

Na Viaplay jest ten odcinek. Obejrzałem i jest zacny. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones