Community (2009-2015)
Community: Sezon 5 Community Sezon 5, Odcinek 3
Odcinek Community (2009-2015)

Podstawy numizmatyki międzypośladkowej

Basic Intergluteal Numismatics 21m
8,2 267
ocen
8,2 10 1 267
Community
powrót do forum s5e3

Widzę, że nikt nie pokusił się o stworzenie tematu odnośnie najnowszego odcinka więc takowy zakładam xd
Odcinek był rewelacyjny: na początku parę śmiesznych gagów i stwierdziłem, że odcinek 'może być', ale im dalej w las, tym lepiej, aż w końcu stwierdziłem, że odcinek był boski. I wszystko to sprowadzone do 21 minut, aż nie chce się wierzyć, ile można przez ten czas przedstawić różnych scen. Co chwila po prostu się śmiałem, a parodia w ogóle filmów kryminalnych z seryjnymi mordercami = majstersztyk, zwłaszcza zakończenie <no tyle zwrotów akcji się nie spodziewałem, a i tak wyszło na końcu jak wyszło xD> Co jeszcze? Najlepsze wg mnie sceny/rzeczy z tego odcinka: świetny opening, jak w filmie kryminalnym; pierwsza scena z 'seryjnym mordercą' <zresztą uwielbiam się śmiać z tego aktora, wręcz jeden z tych, którzy tworzą drugi/trzeci plan tego serialu xd>; muzyka <bodajże dwa razy fenomenalnie dobrana do sytuacji, jak to ma miejsce zazwyczaj w filmach>; konferencja prasowa i tekst Dziekana o aparatach xD; pojawienie się dawno niewidzianego psychologa uczelni <swoją drogą fenomenalna zagrywka z tym, że człowiek myśli wiadomą rzecz: o, nagle się pojawia, coś jest na rzeczy - a rozwiązanie całkiem inne.. lepsze xD>; duet Annie x Jeff <uwielbiam!>; Troy zaatakowany, a później Abed podający mu kocyk, gdzie postać grana przez Banksa mówi: co ty robisz, a Abed, że tak jest na filmach <padłem xD>; Abed omawiający miejsce zbrodni; telefon do Dziekana i 'nagrywanie/namierzanie' xD; Starburns xD; kolejna scenka budująca podwaliny pod postać Banksa; i przede wszystkim: fenomenalny scenariusz, pod tym względem ten odcinek bije na głowę najprawdopodobniej większą część wszystkich odcinków Community <tyle tego upchać, tyle zwrotów akcji, postaci, gagów, i jeszcze żeby to się kupy trzymało jako mini-film kryminalny xP>. Zdecydowanie jeden z NAJLEPSZYCH odcinków Community - podejrzewam nawet pesymistycznie, że już lepszego w tym sezonie nie będzie xd

Co do przewidywań: wspominali o śmierci Pierce'a, tej prawdziwej xd, no i motyw tego kolesia z monetą i pewnym fetyszem nie rozwiązany.. cóż, myślę, że będzie to główna myśl przewodnia tego sezonu, a na końcu wyjdzie tak, że to Pierce za wszystkim stał <mam dziwne przeczucie, że tak będzie, Chase mógłby w ostatnim odcinku zagrać gościnnie, jak w pilocie xD>.

ocenił(a) serial na 10
matiiii

zgadzam się, odcinek genialny! A ostatni kadr przepiękny ;)

http://i39.tinypic.com/b6diyf.png

ocenił(a) serial na 8
matiiii

Pstrykający palcami dziekan i ta jego sekretarka z "not a single fuq is given" to było najlepsze, ale też odwrócony Chang, profesor Duncan!! i jego text do Buzza o włosach, i kilka innych akcji, teraz zapomniałam.
Odcinek 5 zapowiada się zajebiście, aż się nie mogę doczekać.

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

Duncan jako Hannibal Lecter wygrał odcinek. Do teraz nie wiem jak to się stało, że zauważyłem to połączenie dopiero za drugim razem.
Hickey też dobry.
- Hickey, what have you got?
- Heartburn. It doesn't help me catch criminals.

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

W ogóle ten odcinek cały był chyba parodią Hannibala. Nie wiem, bo nie oglądam tego serialu, ale tak na imbd czytałam :)

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

Trochę z Hannibala tam było, ale raczej odcinek był nawiązaniem ogólnie do tych wszystkich thrillerów o psychopatach.

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

Ten ciągle padający deszcz i mroczna atmosfera z Siedem mi się kojarzyło

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

Mnie się to skojarzyło z Heavy Rain, ale Siedem jest jednak bardziej prawdopodobnym nawiązaniem. Ten niebieski filtr to też chyba ukłon w stronę Finchera.

ocenił(a) serial na 9
Kasiek_haz

Mnie to skojarzyło się z The Killing.

MS_Monika

Jeśli mowa o nawiązaniach, to miałem skojarzenia ogólnie z filmami kryminalnymi z mordercą rytualnym/inteligentnym w tle <np. Siedem, Zodiak, etc.>

ocenił(a) serial na 9
Kasiek_haz

Na początku skojarzyło mi się z Criminal Minds, ale rzeczywiście - Hannibal. I Abed jako WIll Graham :D

matiiii

Czy ktokolwiek wie co za nutka leci na koniec odcinka? :D strasznie mi się spodobała :)

ocenił(a) serial na 10
Krzysiekosw

To jest piosenka napisana specjalnie do tego odcinka Community.
http://www.youtube.com/watch?v=7leNzsDbUpQ

hangeyes

Tego się obawiałem :d Czyli an dłuższą wersję nie ma co liczyć.

ocenił(a) serial na 10
Krzysiekosw

A jednak. Jest pełna wersja;)
https://www.youtube.com/watch?v=Zv6bx1CtYYU#t=163
Nie ma za co;P

Khomin

Wielkie dzięki :D

użytkownik usunięty
matiiii

Aha czyli chodziło ogółem o filmy kryminalne, myślałem ,ze to parodia jakiegoś konkretnego. U mnie wygrywały sceny dziekana o zbyt dużej ilości zdjęć i pstrykanie palcami o namierzanie numeru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones