Community (2009-2015)
Community: Sezon 5 Community Sezon 5, Odcinek 5
Odcinek Community (2009-2015)

Eskapizm geotermalny

Geothermal Escapism 22m
8,5 271
ocen
8,5 10 1 271
Community
powrót do forum s5e5

S05E05

ocenił(a) serial na 8

Czekałam na ten odcinek i ani trochę mnie nie zawiódł. Okazało się, że da się zrobić odcinek paintballowy bez ... paintballa. Klimaty Mad Maxa, Wodnego Świata i ta końcówka jak z Obcego 3 sprawiły, że ten odcinek stanie się chyba moim ulubionym z całego serialu. Mimo tego, że to było pożegnanie Troya to pierwszy skrzypce zagrała Britta. Jej "żółwik" z Buzzem, który nie wiedział o co chodzi, lol (A sposób w jaki powiedział, że jego syn bierze gejowski ślub i na same kwiaty pójdą kokosy - Pierce? Jaki Pierce?). Ponadto jej bójka z Jeffem i sposób w jaki "ożywiła" Abeda i umożliwiła jego pożegnanie z Troyem - all hail Britta! Na koniec, kiedy Troy żegnał się ze wszystkim normalnie się pobeczałam ;(
Poza tym, kto by pomyślał, że Magnitude jest Brytyjczykiem? :D
Kilka genialnych textów: "Chair to dance?", "Troy and Abed in a bubble!", "Why isn't it called Planet Trek? You didn't ever go to a star." lol
Szkoda tylko, że Duncan i dziekan nie mieli większego udziału w grze. Chciałabym zobaczyć biednego dziekana czekającego aż Jeff go uratuje i Jeffa, który oczywiście totalnie dziekana olewa :D
Ciekawe kto zajmie miejsce Troya przy stole? Chang? Magnitude?
Czytałam plotki, że ma to być Gilbert, ale wątpię, ze Gus Fring i Mike znowu zasiądą obok siebie :)

ocenił(a) serial na 7
Kasiek_haz

A mi jakoś właśnie nie przypasował, oglądać oglądało mi się przyjemnie, aczkolwiek nie śmiałem się wcale. Nie wiem, może po prostu do mnie nie trafiają klimaty tych 'innych' odcinków Community. Jak jeszcze paintball pierwszy był w moim odczuciu dobry, tak już drugi na przykład był mało zabawny. Widocznie za mało naoglądałem się filmów, do których odwołują się takie fragmenty Community, a może oczekuje po prostu zwykłości w tym serialu.
Pierce'a niestety nie zastąpi Buzz, owszem jest niezły, ale to będzie inne poczucie humoru aniżeli stary dobry świntuch grupowy! Dlatego osobiście liczę na więcej Changa!
A może ten odcinek był dla mnie słabszy ze względu na to, że za dużo w nim było Britty ;) ?

ocenił(a) serial na 8
Wujek92

hahaha
ale z jednym się zgadzamy - więcej Changa! :)

ocenił(a) serial na 9
Kasiek_haz

Ten odcinek to jedno wielkie awww! Kiedy biorą się za Abeda, to wychodzi im zawsze słodko-gorzki odcinek.
A poza tym fajnie, fajnie, ja lubię te epizody, kiedy jest jazda bez trzymanki i bawią się konwencją. A 5 sezon prezentuje naprawdę wysoki poziom i imo przywraca właściwy balans między postaciami. Odcinek zdecydowanie należał do Britty. Buzz fajny, dobrze, że nie ma Pierce'a II, tylko zupełnie inna, a też interesująca i zabawna postać.
Więcej Changa? Zdecydowanie. Demoniczny Chang to jest to.
W ogóle drugi plan w wysokiej formie. Garrett mnie rozkłada zawsze na łopatki, ale Vicki miała w tym odcinku jedną kwestię, a rozbroiła. No i Starburns, który notuje wielki powrót. A są jeszcze przecież Duncan, dziekan i Magnitude. Jest moc.
Jest szansa, że Troy jeszcze się pojawi?

ocenił(a) serial na 8
ms_rosencrantz

Ja mam nadzieję, że Troy wróci, ale z tego co czytam, to nie wydaje mi się, żeby Donald zmienił zdanie. Szkoda :(
A propo Garretta, jesteś bardziej na bieżąco niż ja :) on nie miał swojego odcinka, nie? Fat Neil miał swoje D&D a Gerretta tylko Ass Crack Bandit zaatakował :)

ocenił(a) serial na 9
Kasiek_haz

A wiesz, że chyba masz rację? Tylko jeśli się zastanowić, to kto z drugiego planu studenckiego miał swój odcinek? Chyba tylko Starburns na upartego. Vicki, Magnitude, Leonard mieli momenty (ja czekam na kolejną recenzję szamki Leo, jak żyć), ale odcinków nie. Swoją drogą to by był ciekawy sposób zagospodarowania luki po Troyu. Odcinki poświęcone po kolei co barwniejszym studentom. Nie jako reguła może, ale mogliby tego spróbować.

ocenił(a) serial na 10
ms_rosencrantz

Jakby się uprzeć, to jeszcze Buddy i Vaughn byli.
Ma być D&D 2 (ponoć z Davidem Crossem [Arrested Development] jako gościem specjalnym) więc może będzie następny odcinek o Neilu.
Odcinki poświęcone Garretowi i Vicki w taki sam sposób, w jaki Advanced D&D było o Neilu, mogłyby być nudnawe. No chyba, że odcinek z flashbackiem do akcji "Save Garrett". Za to epizod o Leonardzie albo Magnitude chętnie bym zobaczył.

Fun fact - dżingiel na końcu tych recenzji jedzenia pojawia się w pilocie, kiedy Craig próbuje wyłączyć boom-box, czy co to tam było, żeby wygłosić przemówienie.

Poza tym, "only Abed in the morning".

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

Czemu nudne? Nie koniecznie każdy odcinek musiałby polegać na tym, że po kolei Garrett, Magnitude, Leonard itd. dosiada się do stołu, żeby coś tam. Można by było zrobić odcinek o Greendale 7 (teraz 5) oczami innych studentów, właśnie tych nam znanych. Tak, że oni sa głównymi bohaterami i jak oni widza Abeda i ekipę.
W pewnym momencie Vicky chyba powiedziała: "no nieźle, mieliśmy prawie jedne zajęcia, na których nie chodziło o nich." To mi podsunęło ten pomysł :)

ocenił(a) serial na 8
ms_rosencrantz

Bez tych recenzji nie wiem, co mam jeść :(

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

Tyle czasu na pizzy i czipsach. ;_;

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

Temu nowa recenzja potrzebna mi jak powietrze :)

Kasiek_haz

Bardzo dobry, kolejny już tematyczny odcinek Community. Gra lawa - no coś pięknego, pamiętam za dzieciaka bawiło się to.. może ze 2/3 razy <ale zawsze coś xP>. Idea samej zabawy po prostu nadawała się na użycie w tym serialu, i chwała im za to, bo odcinek był przedni <3 Troy odchodzi w wielkim stylu, super xD

Swoją drogą postać kryminologa w tym odcinku, nie mogę oprzeć się wrażeniu, została wykorzystana trochę.. mdło. O co mi chodzi: odniosłem wręcz niesamowite wrażenie, że gdyby podstawić na wszystkie tutaj sceny postać Pierce'a wyszło by dokładnie to samo tylko pewnie z ociupinką innym tekstem, że Pierce na nic nie zbiera a walnął by jakimś 'kozackim' tekstem: nagle Pierce pojawia się z tą maszyną, wygłasza swoje teksty, później bierze ze sobą blondynę, sieje postrach, a później jest i tak na końcu wykiwany przez Britte, jak zawsze <ogólnie>. Ale to tylko takie moje gdybanie.

Aha, "chair-walkers' to nie aluzja była do white walkers z GoT? <3 Czy może chodziło o coś innego? Z góry dzięki za odp.

btw. dzięki Kasiek_haz za info - nie wiedziałem, że aktor odchodzi z serialu <myślałem, że robi sobie przerwę xd>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones