Community (2009-2015)
Community: Sezon 5 Community Sezon 5, Odcinek 8
Odcinek Community (2009-2015)

Rozwój aplikacji i zastosowanie sosów

App Development and Condiments 21m
8,1 243
oceny
8,1 10 1 243
Community
powrót do forum s5e8

S05E08

ocenił(a) serial na 10

Kolejny bardzo fajny odcinek, ale mam wrażenie, że coś nie zadziałało. Może to fakt, że niedawno
mieliśmy równie mocno "koncepcyjny" odcinek, nawet w trochę podobnym stylu (dystopia sci-fi) i
z wojującą Brittą. Może dlatego, że trochę niepotrzebnie przeskoczyli prawie cały tydzień i nie
dane nam było zobaczyć, w jaki sposób to całe imperium powstało. W każdym razie, poprzedni
odcinek oglądało mi się lepiej. Temu dałbym 3 MeowMeowBeenz. Chociaż przez chwilę
rozważałem 2 tylko po to, żeby zapytać "how do you like them apples?".

Masa świetnych tekstów w tym odcinku. Podoba mi się, że dali Annie przerwę, było jej ostatnio
trochę za dużo.
- Hickey w pierwszej scenie kompletnie mnie rozwalił. Widać, że on od samego początku wie, że
to się źle skończy i prawdopdobnie nawet policzył na ile sposobów coś może pójść nie tak.
- "Herpe", "Catwoman" i "Women are objects". Nie mam słów, ta scena to złoto.
- Występ Jeffa. Oglądałem to kilka razy tylko po to, żeby sprawdzić, czy będę w stanie się nie
zaśmiać. Przegrałem.
- W trochę poważniejszym tonie, brutalna prawda o bezsensie lajków i okejek oraz kultury
mierzenia własnej wartości liczbą znajomych albo polubień i ogólnie wyrażania naszej sympatii
do wszystkiego i wszystkich na łatwo mierzalnej skali, czy to punktowej jak na FW, czy to zero-
jeydnkowego lubię-nie lubię.
Kto się zgadza - łapka w górę.

Podobał mi się pomysł stojący za odcinkiem i jego wykonanie, ale pod koniec to była prawie
kopia epizodu z lawą. Do tego miałem wrażenie, że chciano nam jak najszybciej pokazać efekty,
podczas gdy większy potencjał tkwił w opowiedzeniu o przyczynach. No chyba mi nie powiecie, że
nie jesteście ciekawi w jaki sposób Abed skoczył z 3 na 5. Możemy się, rzecz jasna, domyślać,
ale czy nie lepiej byłoby to zobaczyć?

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

Właśnie przeczytałam na imbd, że ten odcinek wypadłby lepiej, gdyby był dwuczęściowym finałem. Wtedy mogliby obskoczyć i to, jak rozwinęła się cała sytuacja oraz obalenie "piątek". I to jest dobra sugestia.
Mi odcinek podobał się tak czy inaczej. To jest właśnie to, za co uwielbiam Community. I nawet nie przeszkadzało mi, że niedawno był odcinek w podobnym stylu. Postać Kooglera mogłaby spokojnie zastąpić Troya. Starburns jako Zed będzie mi się chyba śnił po nocach :D
Ode mnie 4 MMB, dwa małe minusy za brak Duncana i wycięcie sceny "All hail Britta!" (chyba, że Britta wznieci trzy rewolucje w tym sezonie :D), ale jeden plus za Jeffa w leginsach.
Abed piątką jak Abed, ale jak Hickey 8 dni udawał, że ma urodziny i to przechodziło oraz Chang jako "piątka" - tego nie ogarniam :D

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

Nawet nie finał, po prostu coś w stylu dwu-odcinka o wojnie fortów. W jednym odcinku podbudowa w tle, a w drugim zrobić z tego wątek główny.

Duncan prawdopdobnie był Jedynką (czyli Brytyjską Trójką!) i nie miał wstępu do środka.
Chang kulał, potem nawet o kulach chodził, bo ludzie mu dawali za to punkty.

Btw. http://signup.meowmeowbeenz.com

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

kurde, ja teraz kulawa jestem, byłabym piątką! :D

a to widziałeś?
http://24.media.tumblr.com/35c376886838f995c3392f2b5f82a7e6/tumblr_n1zlwyEmcR1tp 17l1o1_1280.jpg
what the hell!

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

Marty McFly, dobre. :D
W następnym odcinku: Jim The Duck spotyka Police Justice.
W sumie chciałbym to zobaczyć.

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

Hej, łap.
http://i.imgur.com/5RgeRok.gif

ocenił(a) serial na 8
hangeyes

http://pbs.twimg.com/profile_images/419336048783544320/XQWVc1Nu.jpeg
:D

hangeyes

Ogólnie podpisuje się pod wszystkim, oprócz stwierdzenia, że odcinek lepszy od poprzedniego - jednak ten, dla mnie, był lepszy xd No i wychodzę tutaj z założenia, że gdy mamy do czynienia z odcinkiem tematycznym tego typu to Abed świetnie się sprawuje wśród tłumu innych postaci, i nie potrzeba tutaj nawet Troy'a <z całym szacunkiem xD>, aby Abed - jako postać - świetnie sobie radził. Jestem na tak! <3 No i klip w trakcie napisów końcowych był ekstra - czy miałem wrażenie czy to była parodia 'wiecznego studenta'?
Aha:
"No chyba mi nie powiecie, że nie jesteście ciekawi w jaki sposób Abed skoczył z 3 na 5."
Przynajmniej było pokazane jak wskoczył z 4-ki na 5-tkę xP

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Było widać jak skoczył z piątki na piątkę. Trzy-cztery i cztery-pięć było off-screen.

hangeyes

hmm, to czemu to było tak dziwnie pokazane, że ma 4 oczka, dostaje 5, a później mówi do nich, że są ohydni czy cuś, dziwne xd

ocenił(a) serial na 8
matiiii

Bo jako 5tka musiał być bardziej społeczny, już small talk podczas bycia 3 mu się nie podobał

ocenił(a) serial na 9
hangeyes

Zgadzam się z piszącymi, że w dwóch odcinkach mogłoby to po prostu wypaść lepiej. Niby było wszystko co lubię, a jednak czegoś zabrakło. Do pewnego momentu było znakomicie, ale końcówka średnio mi się podobała. Ale też odcinki tematyczne to trochę w koło Macieju to samo. Fajny koncept, do władzy dorywa się ktoś z ekipy, a na koniec Jeff saves the day... Co nie zmienia faktu, że uwielbiam to. :D
-Chang jakiś mało charakterny, socjopatycznego rysu zdecydowanie dzisiaj nie było widać.
-Shirley&amp;Jeff - najmniej oczywisty duet, dlatego bardzo lubię ich razem.
-Britta Castro i jej rewolucja fajne, ale chciałoby się więcej niż te kilkadziesiąt sekund.
-Drugi plan tradycyjnie trzyma poziom, była Vicki, był Garrett, był Starburns, tutaj jest ok.
-Hickey znakomicie wypada do tej pory, ale w takich odcinkach trochę jednak mi tęskno za Piercem. W paintballowych odcinkach Hawthorne niszczył. Co nie zmienia faktu, że profesor kryminologii jest fantastyczny.

I stand-up Jeffa faktycznie dobry :D

ms_rosencrantz

"Britta Castro i jej rewolucja"
Hmm, pewnie Castro tutaj też pasuje, ale nie chodziło tutaj bardziej z ta rewolucją i beretem o Ernesto "Che" Guevare? <tak, ludzie noszą koszulki z jego podobizną xP> Kurcze, to była moja pierwsza myśl xd

ocenił(a) serial na 9
matiiii

Też pomyślałam o Che, ale Britta Castro brzmiało lepiej niż Britta Guevara :P

ms_rosencrantz

hmm, hmm, czy ja wiem czy lepiej brzmi, to już chyba kwestia gustu xP Może być Britta "Che", jeszcze tak ładnie łączy się w wymowie <britacze> xD

ocenił(a) serial na 10
ms_rosencrantz

Ja chciałem zwrócić tylko uwagę, że dopiero po raz drugi w tym sezonie "Jeff saves the day", a jesteśmy już bliżej końca niż początku, Przydałaby się tylko ta muzyczka z pierwszych sezonów: http://www.youtube.com/watch?v=hy-eDX2NtDo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones