PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849793}

Continental: W świecie Johna Wicka

The Continental: From the World of John Wick
6,7 5 050
ocen
6,7 10 1 5050
6,0 3
oceny krytyków
Continental: W świecie Johna Wicka
powrót do forum serialu Continental: W świecie Johna Wicka

Zwróciliście uwagę na to, że każda! podkreślam każda kobieta w tym serialu jest super silna i obija z łatwością facetów? i to nie jednego, a wielu na raz, a jeśli nie bije to jest szefem gangu. Już w drugim odcinki zrobiło się to żenujące. Dobry serial ale z tym, że kobiety są silniejsze od facetów to pojechali, jak nie wciskają lgbt to wciskają taką narrację.

Waju_Waju

No właśnie w tym problem, że jest to wpychane na siłę widzowi do gardła. Są fajne postacie kobiece w głównych rolach, liderki itd. - normalne. Ale robienie tego na siłę niszczy każdą produkcję.
...pomijając już fakt, że takie pseudo-feministyczne działania promują konflikt damsko-męski i nastawiają ludzi przeciwko sobie. Żałosne.

ocenił(a) serial na 3
Waju_Waju

Zgadzam się. Przypomnijcie sobie Grę o tron, tam kobiety miały swoją siłę ale siłą fizyczną była ona tylko w nielicznych, uzasadnionych przypadkach.

Waju_Waju

nic nowego obecnie, taka narracja ch.. wie dla kogo

ocenił(a) serial na 5
Waju_Waju

przecież to jest świat kryminalistów i zabójców, co te kobiety mają tam robić? czekać grzecznie na kulę w łeb? już w JW jak się pojawiała żeńska bohaterka to też była zanurzona po uszy w tej profesji, więc siłą rzeczy wie jak się bronić i prać facetów. kilku na raz. i to z łatwością. szukacie dziury w całym jak zwykle

mnq1110

Jeśli jest jak piszesz, to kim są te ofiary, które piorą bez litości to zanurzone po uszy profesjonalistki? Zanurzonymi po uszy profesjonalistami specjalnej troski? Przecież wiadomo, że mogą być mocniejsze i słabsze bohaterki, a nie sumpermenki tylko dlatego, że mają macicę i wpisują się w politykę woke.

Waju_Waju

Czemu się tak kobiet boicie? :D

ocenił(a) serial na 9
Waju_Waju

Ahaha co Ty gadasz xD nikt nie prowadzi tu takiej narracji. W filmach dzieją się rzeczy niemożliwe wiesz? Nie tylko chudziutkie murzynki leja cały gang, ale też wszyscy trafiają z pistoletu w głowę, wykonują liczne niemożliwe do przeżycia upadki czy akrobacje. Ba w niektórych filmach ludzie mają nadludzką siłę i supermoce.

It's just fun. Na tym polega zabawa filmem, by dać ludziom coś czego na co dzień nie widują.

Ok rozumiem nie spodobał Ci się ten zabieg, ale nie próbuj wmawiać ludziom, że ktoś tu próbuje prowadzić narrację silniejszych kobiet. Bo nie ma tu czegoś takiego.

Ba ja nawet jestem po Twojej stronie, gdyby jakiś film wpychał mi do gardła, że tak jest naprawdę, ale ten film to fikcja. To prawie fabuła z komiksu.

Waju_Waju

Teraz to chyba juz w co drugim filmie tak jest. A druga sprawa że usmiercają superbochaterów a na ich miejsce jest superkobieta ;P dramat...

swiety12_filmweb

Że kogo uśmiercają?;>

ocenił(a) serial na 5
Nabongodonozor

Superbochaterów. Naucz się czytać

Helter10

Może jednak lepiej dla wszystkich by było, gdyby OP nauczył się pisać.

ocenił(a) serial na 5
Nabongodonozor

Mi tam bez różnicy...

Helter10

Hm, wobec tego ciekaw jestem czy kupiłbyś książkę poskładaną takim językiem...

ocenił(a) serial na 5
Nabongodonozor

Dziwne rzeczy Cię ciekawią :|

Helter10

¯\_(ツ)_/¯

ocenił(a) serial na 8
Waju_Waju

nastepny... matce to powiedz XD

Waju_Waju

Przecież, wiadomo że ten serial to typowy gniot dla debili i idiotek, dzisiejszego społeczeństwa woke.

ocenił(a) serial na 7
Waju_Waju

Ten concierge Murzyn i hotelowy skrzypek to też chyba w założeniu miały być kryptopedzie

ocenił(a) serial na 6
Waju_Waju

Zgadzam się bylo to niepotrzebne, jeszcze jedna scena gdzie kobieta składa chlopa dużo większego, no dobrze. Ale w pewnym momencie było już tego za dużo.

ocenił(a) serial na 5
Waju_Waju

Też mi to strasznie przeszkadza, ale zamiast tak cisnąć po ogóle, to bym do dwóch sytuacji zawężył problem - raz jak w zwykłym hotelu (2 odcinek bodajże) ten zabójca z grzywką ogłuszył tę czarną i wziął Winstona - to tutaj nie wiem, czemu ta czarna nie zginęła, bo koleś zabija wszystkich postronnych jak leci bez mrugnięcia i teraz najpierw cudownie ją tylko ogłusza i nie dobija jeszcze później.

Druga sytuacja - jak Pan przejmuje ten lokal karate, to zupełnie tą samą czarną ignoruję, mimo że ma ją na muszce, to po prostu ją olewa, bo przecież na pewno nie będzie chciała się mścić i odejdzie w spokoju, no i później dochodzi do tego idiotycznego wybuchu.

Czuć, że z kobiet ten serial robi mega terminatory i fajnie to wyglądało w "Atomic Blonde", gdzie się musiała namęczyć Charlize w każdej scenie walki i obrywała i wiele tych ciosów musiała wyprowadzić, a tutaj to zrobione są te sceny walki z kobietami tak samo, jakby były mężczyznami, przez co finalny efekt jest komiczny, bo zazwyczaj walczą z mężczyznami.

A sam serial przeciętny, można sobie odpuścić.

ocenił(a) serial na 4
Waju_Waju

Niestety coraz więcej filigranowych terminatorów.

ocenił(a) serial na 5
Waju_Waju

Teraz to norma źli biali, dobrzy czarni najlepiej trans i Silne Niezależne Samorealizujące Kobiety.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones