PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849933}

Cyd Waleczny

El Cid
7,1 382
oceny
7,1 10 1 382
Cyd Waleczny
powrót do forum serialu Cyd Waleczny

2 sezon kapkę słabszy

ocenił(a) serial na 8

lecz to wciąż zasługujące na uwagę widowisko historyczne. Z wątkami kobiecymi przeszarżowali, bo jak inaczej ocenić dziwaczną Albertę, wcielenie Lagerthy i panie zgłaszające się do walki w obronie Zamory. Wkurzać może latający puch podczas jednej z bitew, za to oblężenie cymes. Ogólnie wciąż wysoki poziom. Intrygi, walki i wiecznie wkurzony Cyd.

ocenił(a) serial na 8
Izukar

Moje zdanie na gorąca po obejrzeniu ostatniego z odcinków drugiego sezonu jest takie jak twoje niemal że, w pełni się zgadzam iż przesadzono z feminizmem . Uważam jednak że drugi sezon spadł przynajmniej o jedną gwiazdkę. Kostiumy oraz wygląd rycerzy leża zupełnie widać dużo plastiku oraz tandety w ubiorach itp. Scenariuszowo drugi sezon jest znacznie gorszy głębie intryg z pierwszego sezonu poszła niemal w odstawkę. Uracca jest raz przedstawiana jako dobra potem jako zła a na koniec sezonu niemal jako niewiniątko. Oprócz tego w wielu monetach przedstawiono Sancha oraz Cyda jako naiwniaków np. podczas darowanie życia szlachcicom ora z królowi po tym co zrobili na pewno by im to nie uszło płazem. To co wydarzyło się pod koniec drugiego sezonu nijak ma się do faktów historycznych które bardzo dobrze były zachowane w pierwszym sezonie, dziwną strategię przyjęli twórcy. Postać Uracci jest jednak aktorsko bardzo dobrze zagrana tak jak w pierwszym sezonie jednak tak jak wspomniałem twórcy utracili charakter tej postaci. Postać aminy niestety miała być tylko dodatkiem erotycznym do serialu. Nic tylko czekać na trzeci sezon na który poczekamy zapewne do 2022 roku i to drugiej połowy ile serial nie zostanie anulowany. P.S. Alicia Sanz mogła śmiało ubiegać się o rolę Yeneffer w Wiedźminie, oj byłaby świetna i wizualnie i wiekowo oraz pod względem kunsztu aktorskiego.

ocenił(a) serial na 8
Tsubasa_147

Zgadzam się z powyższym :) co prawda plastiku nie wyłapałem.
Urraca dla mnie to ciągle motające wszystko diablę, od początku do końca. A niewiniątko właśnie gra i tu doceniamy świetną grę aktorki. Decyzje Sancha i Cyda niekoniecznie dla mnie takie naiwne. Gdyby ściąć przeciwników z arystokracji, to zostaliby tylko chłopi, a rozterki moralne i głos Kościoła również coś znaczył. Też odbieram rozjazd fabuły z historią. Do tego niektórzy narzekają na przedstawienie muzułmanów, jako miłośników pokoju i współpracy. Ogólnie szkoda, ale i tak chciałoby się zobaczyć kolejny sezon z wściekłym Cydem.

Izukar

popieram drugi sezon scenariuszowo gorszy

ocenił(a) serial na 7
Amiga1240

Ktos wie czy bedzie 3 sezon?

Bodek_Was

oczywiscie, jutro premiera: https://releasedate.me/el-cid/

alexandre_cour

Dupa wołowa z tego Amazona Prime: dziś miała byc premiera trzeciej serii a tu klops. Przeniesli premiere dokladnie o rok później https://releasedate.me/el-cid/

Robią terabajty jakiś głupkowatych serialików komediowo-romantycznych dla zakochanych korposzczurów i pryszczatych małolatów na tych platformach, a czegoś interesującego to albo kasują albo przenoszą na kolejny rok.Skandal.Sama bezsmakowa papka dla ubogich. Wiecej seriali typu Filary Ziemi, Katedra w Barcelonie czy Rzym a mniej goownolitu, którego wszedzie pełno.

ocenił(a) serial na 7
alexandre_cour

Dokladnie....nie ma 3 sezonu...a tak sie juz napalilem:(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones