Czarna lista (2013-2023)
Czarna lista: Sezon 10 Czarna lista Sezon 10, Odcinek 22
Odcinek Czarna lista (2013-2023)

Raymond Reddington: Good Night (2)

5,6 81
ocen
5,6 10 1 81
Czarna lista
powrót do forum s10e22

Trzeba ich pozwac za zabranie nam 10 lat zycia na ten serial i nie udzielenie na koncu odpowiedzi wprost na zadne z pytan i tajemnic jakie oni sami stworzyli i postawili (kim byl Red, kim byl dla Liz, na jaka chorobe cierpial Red, co bylo w liscie, ktory przeczytala Liz, co bylo w pudelku, ktore otworzyl Dembe, czyje byly kosci, co szepnal do Kirka, co sie dokladnie stalo podczas pozaru itp. itd.).

Nie przypominam sobie gorszego zakonczenia dlugiego, dobrze zaczynajacego sie serialu niz ten. Gdyby nawet ktos chcial napisac zle zakonczenie to chyba wciaz nie byloby ono znacznie gorsze od tego, ktore bylo (a moze nawet byloby lepsze). Jedynym gorszym (a może jednak nie?) zakończeniem byłoby, gdyby pokazali, ze Red zmarł na Covid-19. ;)

O ile jeszcze czesc pierwsza zakonczenia byla jeszcze w miare OK, to druga byla nudna i nijaka jak flaki z olejem (a przeciez kazdy oczekiwal na koniec serialu jakis fajerwerkow i rewelacji oraz ujawnienia tajemnic).

Wydaje sie, ze pozostawili ten serial bez zadnego zakonczenia wszystkich wczesniej poruszonych watkow i tajemnic, gdyz zapewne nie potrafili ich wymyslic tak, aby byly wiarygodne i mialy sens, tym bardziej, ze to koniec serialu, wiec nie mieli po co sie starac, albo jeszcze gorzej, starali sie, ale lepiej im nie wyszlo, co slabo swiadczy o ich mozliwosciach. ChatGPT by napisal 100x lepsze zakonczenie, niz oni.

ocenił(a) serial na 10
cameronphilips

Hej,po części się z tobą zgodzę,jednak obejrzalem finał już 3 razy,myślę że jego śmierć była nieunikniona,umarł tak jak zawsze chciał na własnych warunkach dodatkowo dodając że przez siły natury która tak bardzo kochał.Co do tajemnic,czarna lista zawsze była tajemnicza i zawsze musieliśmy sobie wiele rzeczy sami dopowiedziec,snuć swoje domysły,jednak bolii fakt że nie powiedzieli nam wprost że Np red to katarina jak uważa większą ilość fanów bo tak naprawdę to się składa w jedną całość że to ona po tych wszystkich dialogach A z drugiej strony jest to nieprzewidywalny serial i można wysnuc inne wnioski na tym ten serial od początku tak naprawdę polegał.Szkoda też faktu że nie zrobili właśnie takiej retrospekcji i nie włożyli jak to się mówi kawy na ławę tzn jaką rolę miał red dla zespołu dla czego się tak stało że z nimi pracował, co było w liście, co powiedział kirkowki jak już wspomniałeś,co dostał dembe,jak postawić reda w świetle katariny to układa się to w taki sposób że zawsze chciał chronić Liz wiedział jakie niebezpieczeństwa czekają w takiej pracy,a jednocześnie chciał się do niej zbliżyć poznać ja i powiedzieć jej kim tak naprawdę jest,Katarina od dziecka miała bakcyl do agentury więc patrząc na to co się działo wszystko wskazuje że to była ona,czy ochrona liz pomimo jej zdrady która została wybaczona.czy to więź z Agnes. Symbolika finału napewno ma głębsze znaczenie ale może trzeba to dobrze przemyśleć i samemu sobie odpowiedzieć na każde pytanie łącząc fakty, może tego chcieli od nas pisarze czarnej listy.Smutno tylko widzieć że to się kończy i nie wróci i sam widok reda w takiej postaci.. dawno nic mnie tak nie ruszyło jak to.

imationes

To nie jest Twin Peaks czy inne Westworld, zeby wszystko bylo w niedopowiedzeniu i domyslach. To byl serial kryminalny, w duzym stopniu o gliniarzach federalnych, ktorzy dzialaja w oparciu o procedury, wiec nie ma tu miejsca na niejednoznaczne zakonczenia. Odpowiedzi powinny byc jasne i jednoznaczne na koniec serialu, skoro nie zrobiono tego wczesniej.
Jeśli drażnią nas przez 10 sezonów tym kim jest Reddington i dlaczego robił to, co robił, a na koniec na nic nie odpowiadaja, to jest to złe zakończenie.
To jest wystawienie srodkowego palca i powiedzenie widzom "F*ck you all".

ocenił(a) serial na 10
cameronphilips

Muszę się z Tobą zgodzić w tej kwestii

ocenił(a) serial na 8
cameronphilips

Teraz w finale znowu nas trochę podrażnili odnośnie tego, kim jest Red. Podczas rozmowy z Agnes, gdy Red jej radził w sprawach szkolnej miłości, na koniec była dość istotna wymiana zdań. Agnes skomentowała te porady słowami: Pinky, you are being such a mom, na co Raymond odpowiedział: Yeah. I guess I just cant help it. Czyli znowu nas nakierowali, że w naturze Reddingtona poniekąd jest bycie matką. Wg mnie tyle razy było to pomiędzy wierszami sugerowane kim jest Red, że osobiście się czuję z tym finałem wątku w miarę okej. Chociaż wiadomo, że lepsze by było rozwiązanie, w ktorym by na przykład połączyli wyjaśnienie listu do Liz z faktycznym ujawnienem tożsamości Reddingtona. Z śmiercią Reda samą w sobie, że na własnych warunkach, patrząc śmierci w oczy też się czuję okej - biorę to w ciemno zamiast tysięczną ucieczkę głownego bohatera w stronę zachodzącego słońca. Aczkolwiek jestem trochę poirytowany tym, że fakt śmierci Reda był przedstawiony w tak... mało istotny sposob, że aż się przykro robi. Za tym powinno pojść tyle konsekwencji i reakcji w biurze, w kraju, czy dla Agnes, a tu wszystko zostało strasznie rozmyte. Trochę jakby zamknęli fabrykę zapałek w Czechowicach no i trudno, najwidoczniej jutro nie idziemy do pracy - no domyśl się, a nie że zginęła osoba, ktorej działalność zagrażała bezpieczeństwu całego świata, bo o takim kalibrze można przy Reddingtonie mowić. Chyba jedyna osoba, ktora dostała naprawdę satysfakcjonujące pożegnanie, to Dembe. Wielu wątkow już nie pamiętam i gdybym obejrzał sobie wszystko od początku poł roku temu (jestem jednym z tych, co oglądali to od 10 lat) to bym był pewnie jeszcze bardziej zawiedziony finałem, bo z tych rzeczy, o ktorych tu napisał autor głownego komentarza najbardziej pamiętam te kości (i list, ale o tym wspomniałem), a reszta mi zaświtała w pamięci dopiero po przeczytaniu ich tu wyżej. Chociaż nie można tego wszystkiego zrzucać na finał sam w sobie, bo większość z tych rzeczy powinna zostać wyjaśniona znacznie prędzej, no ale jeśli tego dotychczas nie zrobiono, to można było wierzyć, że na końcu drogi dostaniemy kilka odpowiedzi w tematach, ktore były nieraz motorem napędowym całej fabuły i stanowiły one momentami głowny sens działania większości postaci. Na koniec - szkoda, że tak się skończył ten serial (i że został rozciągnięty o totalnie zbędne 2 sezony), bo potencjał miał niesamowity, a Red jako postać, ktora posiadała charyzmę, władzę i plan na wszystko powinien stać się postacią ikoniczną dla popkultury. Nie wiem, czy takie zakończenie serialu nie zburzy trochę jego reputacji, że to tak ujmę. Wierzyłem nie raz, że to będzie najlepszy procedural, jaki w życiu zobaczyłem, a jednak w ostatecznym rozrachunku skończył wyraźnie za Person of Interest.

Ziko1

Juz o tej klesce zakonczenia pisze prasa:

‘The Blacklist’ finale will go down as one of the worst endings ever for a successful series:
https://wegotthiscovered.com/tv/the-blacklist-finale-will-go-down-as-one-of-the- worst-endings-ever-for-a-successful-series/

The Blacklist fans dub final ‘colossal letdown’ and slam writers for ‘botching it badly’:
https://www.express.co.uk/showbiz/tv-radio/1791139/The-Blacklist-final-episode-r eaction

https://www.the-express.com/entertainment/tv/105465/The-Blacklist-final-episode- backlash

The Blacklist Twitter reviews: Fans disappointed with ‘death by bull’ ending:
https://www.ottplay.com/news/the-blacklist-twitter-reviews-fans-disappointed-wit h-death-by-bull-ending/0f3bab003855

Spader Talks That “The Blacklist” Finale:
https://www.darkhorizons.com/spader-talks-that-the-blacklist-finale/

Ziko1

"Showrunner John Eisendrath said in March to TV Line that: “If it’s up to me, you will know exactly who he is. If you don’t know in the end, you’ll know that someone else overruled me.” It would appear someone did as, in the end, the truth remains as mysterious as Red himself."

Ziko1

Taki znalazlem cytat z zagranicznego artykulu:

Showrunner John Eisendrath said in March to TV Line that: “If it’s up to me, you will know exactly who he is. If you don’t know in the end, you’ll know that someone else overruled me.” It would appear someone did as, in the end, the truth remains as mysterious as Red himself.

Ziko1

Znalazlem taki cytat (to tlumaczenie z ang.):

Showrunner John Eisendrath powiedział w marcu TV Line, że: "Jeśli to będzie zależeć ode mnie, będziecie dokładnie wiedzieć, kim on jest. Jeśli ostatecznie się nie dowiecie, będziecie wiedzieć, że ktoś inny mnie przegłosował". Wygląda na to, że ktoś to zrobił, ponieważ ostatecznie prawda pozostaje tak tajemnicza jak sam Red.

Ziko1

Znalazlem taki cytat (to tlumaczenie z ang.): Showrunner John Eisendrath powiedział w marcu TV Line, że: "Jeśli to będzie zależeć ode mnie, będziecie dokładnie wiedzieć, kim on jest. Jeśli ostatecznie się nie dowiecie, będziecie wiedzieć, że ktoś inny mnie przegłosował". Wygląda na to, że ktoś to zrobił, ponieważ ostatecznie prawda pozostaje tak tajemnicza jak sam Red.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones