PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791150}

Czarny punkt

Zone Blanche
6,8 7 220
ocen
6,8 10 1 7220
Czarny punkt
powrót do forum serialu Czarny punkt

Generalnie chodzi mi o wątek lasu, który jest fajnie przedstawiony. Jest tajemnica, są niedomówienia, które ciągną się od 20 lat no i mamy panią szeryf, która chce za wszelką cenę poznać prawdę. Na pewno na wielki plus zdjęcia a szczególnie te obrazujące las - mega klimat! Muzyka rowniez przyjemna, czasem nawet dołująca, natomiast motyw przewodni serialu wpada w ucho. Jesli chodzi o postacie to myślę, iz idealnie się uzupełniają i wnoszą odpowiedni koloryt do konkretnych historii - nawet tych pobocznych.
W serialu mamy sporo wątków pobocznych - kilka z nich jest ciekawych ale są i tak, które wcale nie wciągają (kwestia gustu za pewne). Mimo wszystko główna oś fabularna skupia się na lesie a reszta kręci się gdzieś wokół i momentami mocno do tego nawiązuje.
Kazda z postaci posiada swoje przezycia i rozterki, które kształtują jej drogę przez cały serial jak np. u Siraniego (ciekawa postać, której charakter zmienia się nieco z kolejnym odcinkiem) czy tez głównej postaci jaką jest Lauren.
Temat miejscowego krezusa jest dość oklepany ale jego relacje z synem pełniącym funkcję mera potrafią dodać pikanterii całej historii.
Ogólnie mamy tutaj miejscowośc raczej odizolowaną od reszty świata, posiadającą swoje wierzenia i tradycje od dluzszego czasu , co moim zdaniem dodaje większego smaczku odnośnie tajemnicy lasu.
Serial oceniam 7/10 z tym, ze według mnie drugi sezon jest lepszy, poniewaz mamy tu juz lepszy zarys postaci i motywacji, którymi się kierują, co odbija się pozytywnie na prowadzeniu historii.
Czekam cierpliwie na kolejny sezon, gdyz sporo wątków zostało jeszcze nie wyjaśnionych a w kolejce czekają juz nowe, które ukazały się w finałowym odcinku drugiego sezonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones