PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791150}

Czarny punkt

Zone Blanche
6,8 7 100
ocen
6,8 10 1 7100
Czarny punkt
powrót do forum serialu Czarny punkt

O co chodzi ?

ocenił(a) serial na 5

Nie wiem czemu, ale nic nie zrozumiałam, oprócz tego ze byli spokrewnieni, ale kto ich porwał i dlaczego? Mieli zostać złożeni w ofierze? Czemu akurat oni? Co z ich ojcem, i z Bertrandem? Chyba za bardzo wczułam się w las i jego atmosferę, bo taki piękny i mroczny był, ze w sumie nieuważnie oglądałam, ale kurde mam wrażenie że albo tego nie było albo przegapiłam.

ocenił(a) serial na 7
emiliakosiorek

No to ja też nieuważnie oglądałam, bo mam wrażenie, że nie zostało to wyjaśnione ;). Pewnie zakończenie było robione pod kolejny sezon, a teraz nie wiadomo czy trzeci sezon będzie.
Może Laurene i Sylvian to dzieci Cernunnosa? Też myslę, że mieli byc złożeni w ofierze. A co do reszty to nie mam pomysłu ;)

ocenił(a) serial na 5
emiliakosiorek

Można tylko zgadywać. Mimo, iż stworzenie to posiadało ludzką krew, to nie potrafię sobie wytłumaczyć skąd te czary mary: szybkie przemieszczanie się, niewidzialność, albo unoszenie ofiar wysoko w powietrze? Trzeba też pamiętać, że 2000 lat wcześniej bóstwo to także istniało co widzieliśmy we flashbackach. Moim zdaniem mamy tu do czynienia z wątkiem nadprzyrodzonym.
Nie sądzę, aby przykucie do ściany było ofiarą, przynajmniej nie w sensie chęci zabicia poświęconego (nie karmi się kogoś, kto za dzień czy dwa ma umrzeć). Zakładam, że Cernunnos aby funkcjonować w świecie żywych musi wcielić się w człowieka. Możliwe, że hostem może być tylko członek konkretnej rodziny(czyli naszej policjantki), nie będę jednak próbował odgadywać dlaczego i w jaki sposób odbywa się selekcja :D Przydatne byłyby informacje o losach rodziców i dziadków policjantki(ja niestety nie pamiętam, czy był poruszony ich temat). Wydaje się jednak, że odpowiedzi zna barmanka, bardzo możliwe, że to ona przykuła młodzież do ścian wąwozu.

ocenił(a) serial na 8
acidity

Ja barmankę również wziąłbym na spytki, może coś w trzecim sezonie piśnie.

ocenił(a) serial na 9
acidity

Też skłaniam się ku teorii, że Cernunnos potrzebuje człowieka, w którego się wciela żeby móc strzec lasu. Kiedy w 1996 roku Laurene była przykuta w wąwozie, Sylvian nie został pożarty przez bóstwo jak się początkowo wydawało. Podczas obławy w ostatnim odcinku Cernunnos zostaje ranny, Laurene znajduje go i patrzy jak kona. Na jego łapie/stopie zauważa kajdany, identyczne jak te, które sama miała założone w wąwozie. Wtedy rozumie, że to Sylvian stał się strażnikiem lasu, wypowiada też jego imię. Przypuszczenia Laurene potwierdza późniejsza analiza DNA. Z analizy wynika też, że Laurene i Sylvian byli spokrewnieni. Więc w sumie zakończenie jest dość jasne.

ocenił(a) serial na 9
OhMySweetFreya

Hej barmanka powiedziała że Cora jest ważna ... Może ona będzie kolejnym strażnikiem???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones