PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791150}

Czarny punkt

Zone Blanche
6,8 7 213
ocen
6,8 10 1 7213
Czarny punkt
powrót do forum serialu Czarny punkt

Strasznie zakręcone to zakończenie, chyba więcej pytań niż odpowiedzi. Dzisiaj skończyłam i tak się zastanawiam: czy Laurene i Sylvian nie byli czasem dziećmi Cernunnosa (te roślinne "elementy" we krwi Laurene) i w końcówce odcinka jakieś takie kłaczki na kostce u jej ręki. No, ale z kolei jakby byli to czemu ktoś by ich składał w ofierze (chyba, że po to tylko się urodzili). Tłumaczyłoby to zachowanie jej ojca i ojca Bertranda, którzy jak zrozumiałam na siłę starali się ich rozłączyć. Gdzieś ktoś pisał, że Sylvain to syn Sabine, co by tłumaczyło scenę przy pełni księżyca.
Kto zabił Delphine? Wszyscy ludzie Steinera i on sam byli na obławie. Ktoś chce zniszczyć prokuratora?
No i najsmutniejsze: nie wiadomo czy bedzie sezon trzeci, bo drugi miał w Belgii słabe wyniki oglądalności

ocenił(a) serial na 9
bazyliszkowa

Wg mojej teorii Cenunnos potrzebuje człowieka (a konkretniej jego ciała), w którego się wciela żeby móc strzec lasu. Sylvian i Lauren nie byli złożeni w ofierze, a jedynie uwięzieni w wąwozie, bo mieli być kolejnymi „hostami” dla bóstwa. Kiedy w 1996 roku Laurene była przykuta w wąwozie, Sylvian nie został pożarty przez bóstwo jak się początkowo wydawało. Podczas obławy w ostatnim odcinku Cernunnos zostaje ranny, Laurene znajduje go i patrzy jak kona. Na jego łapie/stopie zauważa kajdany, identyczne jak te, które sama miała założone w wąwozie. Wtedy rozumie, że Sylvian nie został pożarty, a stał się strażnikiem lasu. Wypowiada nawet jego imię. Przypuszczenia Laurene potwierdza późniejsza analiza DNA. Z analizy wynika też, że Laurene i Sylvian byli spokrewnieni. Więc w sumie zakończenie jest dość jasne.

ocenił(a) serial na 7
OhMySweetFreya

Bardzo prawdopodobny scenariusz. Mnie jeszcze przyszło do głowy, że może ta dwójka została w 1996 porwana i przykuta nie przez jakiś element nadprzyrodzony tylko ludzki np. tych, którzy wtedy byli u władzy w miasteczku w celu ochrony swoich interesów, które Laurene i Sylvain odkryli (tak jak potem córka Bertranda). I nadprzyrodzone siły tylko wykorzystały tę sytuację i tak Sylvain zmienił się w rogatego strażnika lasu a Laurene w obrońcę porządku publicznego w miasteczku.
Wydaje mi się, że Sylvain to dziecko, które utraciła barmanka. Tylko nie potrafię wyjaśnić, skąd pokrewieństwo Sylvaina i Lauren.

ocenił(a) serial na 9
bazyliszkowa

Aha, o jakich klęczkach na ręce Laurene mówisz? W którym momencie było to widoczne?

ocenił(a) serial na 7
OhMySweetFreya

Nie pamietam teraz, ale jakoś pod koniec, chyba w ostatnim odcinku. Potem sprawdzę, to jest na komisariacie chyba po rozmowie z prokuratorem, siedzi na kanapie i wtedy widać jej ręce i to „coś”

bazyliszkowa

Wygląda na to, że Delphine zabił Gaspard (scena, kiedy Gaspard przychodzi do Bertranda i dają sobie potwierdzenie gestami).
Skąd pokrewieństwo Laurene i Sylvaina? No przecież w takich miasteczkach to jasne, że ludzie zdradzają się na potęgę, zwłaszcza z sąsiadkami i przyjaciółkami (patrz - każdy serial tego typu, gdzie prędzej czy później wychodzą z szafy trupy) ;) Zastanawiałam się cały czas kto jest ojcem Cory i czy czasem nie Bertrand ;) Było powiedziane tylko, że ojciec Cory odszedł, ale nie wiadomo kiedy. Albo co się stało z matką Bertranda i ojcem Laurene (nie jestem pewna czy było wspomniane).

ocenił(a) serial na 6
innertia

Dużo pytań , mniej odpowiedzi szkoda jeśli sezonu 3 nie będzie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones