PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40163}

Czarodziejki

Charmed
6,9 51 019
ocen
6,9 10 1 51019
Czarodziejki
powrót do forum serialu Czarodziejki

Seria komiksów=sezon 9

użytkownik usunięty

Ostatnio wpadło w moje ręce dwa numery I serii Komiksu Charmed. Jestem pod wrażeniem. To takie wspaniałe uczucie znów wrócić do przygód naszej pięknej potężnej trójki. Akcja komiksu bierze miejsce kilka miesięcy po ostatnim odcinku serialu. Zaciekawił mnie numer OO: jest on formie Księgi Cieni( rysunki idealnie wyglądają jak na szklanym ekranie).Opowiada on o przygodach Charmed Ones przez te 8 sezonów, wzmianka o demonach,czarnoksiężnikach,Źródle wszelkiego Zła,Avatarach itd. itp. Przeczytałem O1 numer bardzo szybko z wypiekami na twarzy, kreska może nie powala na kolanach ale oddaję klimat. Miałem przyjemność zobaczyć dzieci Phoebe,Paige,Piper to takie słodkie;).Trochę mnie zaskoczyło(negatywnie) wygląd pomieszczeń.
SPOILER
Moce Phoebe:empatia,lewitacja(która miała wrócić w 8 sezonie) przywrócą następnym numerze;) Bardzo się z tego powodu cieszę.
A jakie są wasze odczucia?

a z kąt masz?

użytkownik usunięty
dodsab

W internecie można znaleźć tylko 8 numerów komiksów(jest ich ponad 13)...

ocenił(a) serial na 8

Wlasciwie to sa 24 numery 9 sezonu i 20 numerow 10 sezonu. Szkoda, ze nie sa dostepne nigdzie w Polsce.

użytkownik usunięty

Bardzo ciekawa fabuła jak na komiks;)...
Moce Piper i Paige wyewoluują;)

ocenił(a) serial na 10

super, dzięki za info, poszukam i jak tylko znajdę przeczytam :)

użytkownik usunięty
scarlettrose

SPOILER
W ostatnim numerze dowiadujemy się,że jednak Prue żyje;)

ocenił(a) serial na 10

O to teraz muszę już przeczytać:) Gdzie to można znaleźć?

ocenił(a) serial na 9
violet363

Dołączam się. Nie mogę tego znaleźć. A bardzo chciałabym przeczytać..

użytkownik usunięty
Iza94

Wszystkie komiksy są w bazie filestube wpisując "Charmed issue 01 cbr"....
Prue nie jest w formie własnego ciała,po prostu nikt nie wie co z jej duchem się stało jak umarła(dlatego,siostry nie mogły się z nią spotkać). Wiemy tylko tyle,że wróciła na Ziemie. Patty poprosiła aby Cole znalezł jej córkę""Find my daughter Cole. Find Prue.". Więcej możecie przeczytać http://charmed.wikia.com/wiki/Prue_Halliwell (Supposed Reincarnation );)

użytkownik usunięty

Mam nadzieję,że Cole znajdzie Prue w innym wcieleniu,ale po jakimś okresie czasu jej wspomnienia wrócą na dobre. Stworzą Moc Czterech i będzie tak jak powinno być;)
Sensowne rozwiązanie,iż Shannen Doherty nie będzie miała pretensji co do wykorzystania jej wizerunku;)

A Shannen nie chciała żeby jej twarz była w komiksie?
Nie no...wielce "obrażona"...

użytkownik usunięty
Damx123

Najwidoczniej nie pozwoliła na wykorzystanie jej wizerunku(twarzy) w komiksie,gdyż autorzy musieli stworzyć sytuację,gdzie Prue objęła reinkarnacja(nie dokończyła swojego przeznaczenia,dobiła utarg ze Starszymi i wróciła na Ziemie w innym wcieleniu pewnie bez wspomnień. Grams wyraziła się,że jest w ciele obcej im osoby,że ona i siostry rozpoznają swoje duszę nawzajem. Teraz trzeba mieć nadzieję,że Cole znajdzie ją i przywrócą jej wspomnienia).;)

To fajny pomysł...
I bardzo ciekawy
Szkoda że nie ma komiksu po Polsku ..
Angielskiego nie znam :)
Jedynie niemiecki
Ale to i tak mało..a za rok matura...

użytkownik usunięty
Damx123

Również podoba mi się ten pomysł z siostrą-Prue,aż nie mogę się doczekać kiedy stworzą wspólną wieź z Paige wraz z Mocą Czterech;)
Wątpię aby kiedykolwiek nastąpiła dystrybucja komiksów w Polsce.
Jestem w odwrotnej do Ciebie sytuacji,znam dosyć j.angielski,a do j.niemieckiego nie mam cierpliwości(też mnie czeka matura za rok;d)...

fajny pomysł z tą reinkarnacją. Bardzo Ciekawy ;)

użytkownik usunięty
Lunona_2

Jestem tylko zły,że twórcy serialu nie wpadli na taki pomysł.
Reinkarnacja=nowe wcielenie=nowy wizerunek Prue (problem z wykorzystaniem wizerunku Prue z głowy)...;)

tak, ten pomysł jest genialny :)

No i może Prue w nowym ciele będzie bardziej atrakcyjna..
No Shannen tak źle wtedy nie wyglądała..ale teraz...to już trochę gorzej.
bez urazy dla jej fanów..

Damx123

Damx123, w ogóle nie dziwie się, że Shannen nie udostępniła swojego wizerunku nawet w komiksie.
Jakby Ciebie tak potraktowano jak ją, też nie miałbyś najlepszych wspomnień z tego okresu życia.
Przypominam, że to po części A. Milano Shannen opuściła serial. Alyssa wszczynała kłótnie, a Shannen nie była jej winna i tez potrafiła buzie otworzyć (źródło: wywiad z Combs i Gregory). Producenci stanęli po stronie Milano no i Shannen uniosła się dumą i odeszła.
I myślę, że nawet nie pytali Shannen o zgodę na udostępnienie wizerunku, tak samo jak nie proponowali jej gościnnego występu w sezonach 4-8. Gdyby mnie tak potraktowali również zachowałbym się dokładnie tak samo jak Shannen Doherty.

Holy Marie Combs również chciała odejść z serialu, kiedy odchodziła Shannen, ale była zobowiązana kontraktem. Nie wiem na ile sezonów miała podpisany kontrakt, choć skoro jest przyjaciółką Shannen w życiu prywatnym, mogła też dać twórcą ultimatum, że np. w finale 4 sezonu czas się cofa do finału 3 sezonu i Leo ratuje obydwie siostry. A w 1 odcinku 5 sezonu Cole pod postacią Baltazara zabija Phoebe, a Paige rani Baltazara, moc trzech się aktywuje i czarodziejki ostatecznie unicestwiają demona. A później dalej aż do zakończenia 8 sezonu bądź nawet dłużej, oczywiście bez koszmarnej Bilie (za to z Gregorym i serialowym Leo).

ocenił(a) serial na 9

gdzie można znaleźć komiksy sezon 9 i 10 pomocy:)

ocenił(a) serial na 9

Hej,
Wiecie może gdzie można kupić w Polsce te komiksy? :)

ocenił(a) serial na 10

Napaliłem się, żeby to znaleźć i przeczytać, ale z tego co tu piszecie odechciało mi się. Co za bzdury, Prue powraca... I jeszcze piszecie, że to "genialny pomysł"?! Szkoda, że twórcy tego nie wykorzystali w seralu?! Całe szczęście!

użytkownik usunięty
tom_evans

Już dawno zapomniałem o tym temacie,który utworzyłem w 2011 roku. Po prawie 4 latach, odrobinę zdanie mi się zmieniło ale "Co za bzdury" to dość kiepski kontrargument, nie uważasz?

ocenił(a) serial na 10

Moim zdaniem krótkie wyrażenie "Co za bzdury" odnośnie powrotu Prue zza grobu po x latach, i to jeszcze jako inkarnacja w innej osobie jest wystarczającym podsumowaniem. Wiem, że to tylko wariacja, ale nigdy nie potrafiłem zrozumieć, po co wracać do postaci dawno uśmierconych i to w sposób ostateczny. Potwierdzeniem tego była rozmowa sióstr z matką i babką odnośnie tego, że nie mogą na razie zobaczyć się z Prue, bo jest na razie skonfundowana, a jej powrót jako duch byłby zbyt trudny dla Piper i Phoebe. I nagle okazuje się, że jej duch "zaginął"? Wybacz, ale dla mnie to bzdury;-) Naprawdę miałem wielką ochotę wrócić do Charmed, choćby do ich marnego substytutu, ale ten substytut jest zbyt kiepski.

ocenił(a) serial na 10
tom_evans

Spokojnie, Prue nawet w nowym ciele nie odgrywa większej roli :) A szkoda, bo ja jestem z tych osób, które nigdy nie pogodziły się z jej odejściem :D Ale mniejsza o to. Prue, a właściwie Patience, bo tak nazywa się jej nowa postać, była wspomniana tylko przez chwilę. Moc Czterech nie wypaliła, cała magia się im mieszała, bo od początku była mowa o Mocy Trzech, a tu taka niespodzianka, więc Prue decyduje się, że nie będzie wchodzić im w życie, a tym bardziej zostawiać swojego, które do tej pory sobie ułożyła i odchodzi. Moc trzech pod postacią Piper, Phoebe i Paige wraca do normalności, a zmieniło się tylko to, że Prue żyje, ale sama, bez sióstr i nie jako czarodziejka tylko zwykła wiedźma :D

ocenił(a) serial na 10
Borysoth23

Ja jestem z tych, którzy zaczęli oglądać Charmed od 4 sezonu, więc gdy wróciłem do pierwszych odcinków nie mogłem się doczekać, kiedy Prue zniknie;-) No, może przesadzam, ale Paige twórcom wyszła. Rzadko dzieje się tak, że wprowadzenie nowej postaci w zastępstwie innej (tym bardziej takiej jak Prue - głównej czarownicy w serialu) nie spala na panewce. Zresztą, wracając do tematu, choćbym nie wiem jak przywiązał się do postaci, to jej powrót zza grobu po takim czasie uważam za dziwny pomysł. Nawet w serialu o tematyce fantastycznej. Tutaj jej odejście było uzasadnione i wytłumaczone, więc nawet magia nie mogła jej sprowadzić. Cieszę się, że nie wprowadzili tego pomysłu do serialu, jest tylko w fanowskich projektach, więc nie muszę tego znać;-)

ocenił(a) serial na 10
tom_evans

No rozumiem :) Czarodziejki oglądałam już kilkakrotnie, zwłaszcza pierwsze 4 sezony, i za każdym razem jak zbliża się koniec 3 i wiem, że zaraz Prue umrze to zapieram się jak mogę przed tym żeby nie polubić Paige, no i...jeszcze ani razu mi się udało :D Paige jest świetna! Kilka odcinków i ma mnie całą :D I choć tęsknię za Prue nie chciałabym żeby nie było Paige. Cieszę się, że twórcy nie wprowadzili Mocy Czterech, bo to by odeszło całkowicie od głównej koncepcji serialu, a jeśli mieliby się decydować na powrót Prue to fakt, nie po tak długim czasie, lecz zaraz na początku 4 sezonu, kiedy sprawa była świeża.

ocenił(a) serial na 10
Borysoth23

Dobrze poprowadzili wątek Paige w 4 sezonie - tylko ona nie dała się omamić Cole'owi i zachowała zdrowy rozsądek, a to dużo dało moim zdaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones